Skocz do zawartości

Zabezpieczenie P-poż w przyczepach i kamperkach


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, proszek robi bardzo dużo bałaganu.

 

Witam!

Zaciekawiła mnie ta gaśnica GWG, ale to piana. Czy po użyciu, taka piana łatwo się czyści? Czy pozostają ślady?

Mam na myśli oczywiście wnętrze przyczepy, a nie komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalnie to płyn z gaśnicy gwg abf zmywa się do czysta wodą i detergentem. Nie wiem czy na drewnie po wsiąknięciu nie zostaną plamy bo takich prób nie robiłem. A gwg jest gaśnicą płynową, jeśli przy użyciu powstanie plama to tylko chwilowa i ze względu na wypływ środka pod ciśnieniem. Nie wiem czy to się da na naszym forum, ale mogę nagrać film pokazowy z użyciem gwg i udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy to się da na naszym forum, ale mogę nagrać film pokazowy z użyciem gwg i udostępnić.

 

Aby miało związek z karawaningiem, najlepiej nagraj film z gaszenia przyczepy. Może być twoja.  :]

 

 

hippis, a co sadzisz o tym produkcie z Biedronki (podlinkowanym przez mot-a w temacie Promocje w sklepach...)  ?  

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,7211,name,urzadzenie-gasnicze-1-kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy, że cepka będzie widoczna w tle?;-) to co przedstawia link to jest to o czym pisałem tylko w mniejszej czyli 1 litrowej wersji i dlatego zwie się urządzeniem gaśniczym a nie gaśnicą.

Ja mam w cepce 1 kg proszku abc i półtora litra środka wycofanego z obrotu. Za to w domu z racji wykonywanego zawodu posiadam około 300 kg rożnego rodzaju środków gaśniczych i węży hydrantowych tyle, że starczyłoby do samej OSP, oczywiście kupę armatury pożarniczej pozwalającej podłączyć się do wszystkiego z czego leci woda. Ostatnio dokupilem sobie tłumicę na wypadek, gdyby jakiś idiota podpalił łąkę obok mojego domu. Ale ja jestem walnięty na punkcie pożarnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się da na naszym forum, ale mogę nagrać film pokazowy z użyciem gwg i udostępnić.

 

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o film, to bardzo chętnie bym taki obejrzał, myślę, że inni Koledzy również :slina:

Może umieść go na "You Tube", a tu daj tylko odnośnik :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko będę miał trochę wolnego czasu i gotówki zakupię gwg 2x abf i przetestuje przed domem. zakupę kilka litów płynu na wymianę w gaśnicy i wykonam próby na różnych typach pożarów, a prócz tego przetastuję plamy powstające po użyciu na różnych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadalem sie z kumplem strażakiem i będziemy kręcić filmiki. Tylko muszę zdobyć mareriały wykończeniowe z różnych przyczep. Ciekawe czy stary pozwoli wyrwać drzwi i kawałek obicia z niewiadówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, OK :ok:

Nie demoluj jednak w tym celu przyczepy :]

Materiały, obicia itp. da się zapewne uprać, więc wystarczy do testu skrawek dowolnego materiału.

Podobnie w kwestii mebli - kawałek jakiejś płyty meblowej, lub starej półki w zupełności wystarczy.

:hmm:

Przyczepę pozostaw w całości :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jużtylko skorupa została pogruchotana nawet mebli nie ma. A zobacze jak się pali i jak się gasi, czy sie topi i czy występuje żarzenie. Będzie ciekawie.

Kamikadze, odważny jesteś, ale pomysł dobry (nie każdy może sobie na to pozwolić :] ). Bardzo ciekawe kontrolowane doświadczenie. Kiedy planujesz fajerwerki? Fotki na forum będą, czy nawet filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no całej skoru[y nie będę palił. W planie mam same drzwi. Szkoda srodowiska na takie testy. z tego plastiku to straszny smród będzie. poza tym za palenie śmieci można dostać :czerwona:  od :miga:. a i tak testy i tak będę musiał zgłosić do PSP w mojej okolicy, żeby wiedzieli że nic się nie pali. a terminu niestety nie mogę określić bo ostatnio mam kypę roboty i generalnie nie ma mnie w domu, obawiam się, że przyjdzie poczekać do czerwca. ale wynikami na doświadczeń na pewno się podzielę. sklejkę mam bo mi zostało z remontu mojej budki, innego drewna też mam od metra pod ręką, jakieś imitację firanek zdobędę, patelnię w olejem jadalnym też znajdę. jeszcze mi do głowy wpadło doświadczenie z podpalaniem drewna za pomocą grzejących się przy zwarciu przewodów (zbadamy po jakim czasie nastąpi zapłon różnych rodzajów drewna). będzie gorąco :yay::bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolo mnie zli ludzie spalili Niewiadowke, to sie tak jakby stopila do dolnej wysokosci okien, przy okazji nadpalily sie dwa auta stojace obok a potem przyjechala Straz i polala czyms bialawym - zgaslo predko.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.