Skocz do zawartości

Zabezpieczenie P-poż w przyczepach i kamperkach


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, ze moze to malo profesjonalne, moze ktos powie, ze nawet idiotyczne, albo jakis "nawiedzony" jestem, ale...

 

Rodzina zostala "przeszkolona" na wypadek awarynych sytuacji na drodze - jak maja sie zachowac razie wypadku, co maja zrobic gdybym ja musial niesc pomoc innym.

Przeszkolenie polaga na tym ze cyklicznie omawiamy sobie takie sytuacje i wyaznaczamy schemat postepowania.

W przypadku zdarzen z ogniem - maja uciekac - zycie i zdrowie najwazniejsze. Za straty odpowiada ubezpieczenie. Regowac wolno wylacznie mi.

Sami nie odpalaja ognia, taka mamy zasade.

 

Hippis, gdybys organizowal jakies manewry z gasnicami - polecam sie Twej uwadze.

Gdyby ktos z Kolegow mogl zorganizowac kurs pierwszej pomocy, ale taki z prawdziwego zdarzenia, to ode mnie dwie osoby :) Trzeba sobie przypominac takie sprawy. Zycie i zdrowie - najwazniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algan, rodzina niech w tym czasie:

1. Oddalić dzieci w bezpieczne miejsce

2. niech żona rozstawi trójkąt odpowiednio dalej i przyniesie ci i sama założy kamizelkę odblaskową. 

3. zaopiekuje się dziećmi nie tylko swoimi - w bezpiecznym miejscu.

 

Zawsze podczas każdego zdarzenia priorytetem jest bezpieczeństwo własne, rodziny i tych co zaraz nadjadą. Dlatego gdy ty w ferworze walki lecisz do poszkodowanej pięknej, młodej, obdarzonej dziewczyny to rodzina niech dba o bezpieczeństwo.

 

To co gdzie robimy zlot szkoleniowy i kiedy?? hippis masz i sprzęt i ludzi więc może gdzieś w Twoich rejonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algan, rodzina niech w tym czasie:

1. Oddalić dzieci w bezpieczne miejsce

2. niech żona rozstawi trójkąt odpowiednio dalej i przyniesie ci i sama założy kamizelkę odblaskową. 

3. zaopiekuje się dziećmi nie tylko swoimi - w bezpiecznym miejscu.

 

Zawsze podczas każdego zdarzenia priorytetem jest bezpieczeństwo własne, rodziny i tych co zaraz nadjadą. Dlatego gdy ty w ferworze walki lecisz do poszkodowanej pięknej, młodej, obdarzonej dziewczyny to rodzina niech dba o bezpieczeństwo.

 

To co gdzie robimy zlot szkoleniowy i kiedy?? hippis masz i sprzęt i ludzi więc może gdzieś w Twoich rejonach?

 

Dzieki stef, rozbawiles mnie troche tym ferworem walki i ta piekna mloda i obdarzona :)

Tak ratowac to ja moge kolezanki w pracy ;):P

 

 A tak na serio, to obym nigdy nikomu nie musial pomagac.. Ale posiadac umiejetnosc zawsze warto....

My mamy to troche bardziej szczegolowo zrobione niz w tych trzech punktach :) ale co do motywu przewodniego w pelni sie zgadzam :)

Edytowane przez algan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że każda sytuacja jest inna. Raz auta stoją na drodze, innym razem leża w rowie, czasami są 2 auta, czasami jedno. Ja nigdy nie uczę żony i dzieci by robiły tak, a nie inaczej. Po prostu jak się zbliżam to tak jak dowódca w zastępie strażaków, ocenia sytuację i dopiero wtedy decyduje i przekazuje załodze główne punkty za które dany człowiek odpowiada. I tyle. Nie da się w punktach z góry opisać każdej sytuacji, że np. ty bierzesz trójkąt i lecisz 150 metrów i go rozstawiasz, a ty przez rów i stoisz pod lasem... Ja zawsze tłumaczę, żonie... ja lecę pomagać, a Ty zabezpieczasz dzieci i siebie. potem ewentualnie jakiś trójkąt - którego i tak nie znajdzie bo jak to kobieta - choć pokażę ci gdzie leży... eee dobra tam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawwze mam kamizelkę pod ręką i zakładam ją zanim wyjdę z samochodu, w moim przypadku przydaje się słuchawka w uchu do telefonu, bo można na bieżąco podawać służbom informacje, mając wolne ręce (niestety przetestowane w praktyce) i warto mieć w apteczce wodę utlenioną albo spirytus nie żeby rany dezynfekować ale żeby sobie ręce umyć bo ja po udzielaniu pomocy rannemu wyglądałem tak, ze dowodzący akcją chciał jeszcze jedną karetkę dla mnie wezwać. Rękawiczki rękawiczkami a i tak się ubrudziłem po łokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tłumaczę, żonie... ja lecę pomagać, a Ty zabezpieczasz dzieci i siebie. potem ewentualnie jakiś trójkąt - którego i tak nie znajdzie bo jak to kobieta - choć pokażę ci gdzie leży... eee dobra tam....

 

 

 

Stef - oj nieładnie, nieładnie..........

 

pozdrawia "Blondynka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozka, ale taka jest prawda... przynajmniej u mnie ;) Bo ile razy miałem telefon od żony... "jak się otwiera pokrywę silnika i wlewa płyn do spryskiwaczy ?... wiem że pokazywałeś ale...".

Za to Wy Kobiety macie zawsze pierwszeństwo. Nie życzę nikomu takiego pierwszeństwa ale Ratownicy zawsze lecą do kobiet, potem do tych co najgłośniej krzyczą, a potem reszta.

Pozdrawiam serdecznie również moja Kochaną małżonkę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od każdej reguły są wyjątki. Bozka nie obrażaj się. Są kobiety, które w sytuacjach stresowych będą skupione i działały metodycznie myśląc o wszystkim a są kobiety, które wpadną w panikę. oczywiście są też mężczyźni, którzy w sytuacjach stresujących się rozkleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.