Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

sprawdź czy led markizie po zamknięciu nie będzie przeszkadzać?

Sam LED na pewno nie
 

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

przy mocowaniu tego profila śruba może za bardzo wystawać i uszkodzić markizę od środka. Ja bym osobiście to przykleił na 3M z Primerem. Chyba że masz markizę plastikową. 

O tym pomyślałem ?
Profil będzie na klej, ale chcę dla spokojnej głowy dać 2 wkręty na końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, filipert napisał(a):

Profil będzie na klej, ale chcę dla spokojnej głowy dać 2 wkręty na końcach.

:) tez kiedyś miałem identycznie takie same obawy co do 3M … oczywiście dla własnego spokoju ducha warto dwie śrubki dać. Namawiam do śrub nie wkrętów. Jeśli owalny łeb śruby dasz od środka to nic złego z ocieraniem nie powinno mieć miejsca (nawet przy drobnym krzywym zwinięciu markizy) A dlaczego taśma 3M nie klej - łatwość klejenia i równa spoina pod profilem LED. No i pamiętaj o przygotowaniu powierzchni pod taśmę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

:) tez kiedyś miałem identycznie takie same obawy co do 3M … oczywiście dla własnego spokoju ducha warto dwie śrubki dać. Namawiam do śrub nie wkrętów. Jeśli owalny łeb śruby dasz od środka to nic złego z ocieraniem nie powinno mieć miejsca (nawet przy drobnym krzywym zwinięciu markizy) A dlaczego taśma 3M nie klej - łatwość klejenia i równa spoina pod profilem LED. No i pamiętaj o przygotowaniu powierzchni pod taśmę. 

 

Brzmi sensownie, dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema obawy o materiał, ale trzeba uważać na ramiona które praktycznie ocierają o dolną część obudowy
3CCA1A26-4699-463B-B8C0-9733DE83FF5C.thumb.jpeg.7f90ce1e11331edb8be5e85185507a3e.jpeg

Jeszcze to przetrawię, ale skoro nie mocuję do narożnika, to chyba wymienię profil z kątowego na płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał(a):

Niema obawy o materiał, ale trzeba uważać na ramiona które praktycznie ocierają o dolną część obudowy
3CCA1A26-4699-463B-B8C0-9733DE83FF5C.thumb.jpeg.7f90ce1e11331edb8be5e85185507a3e.jpeg

Jeszcze to przetrawię, ale skoro nie mocuję do narożnika, to chyba wymienię profil z kątowego na płaski.

To naprawdę nie jest żaden ciężar. Wytrzymałościowo czy Ty dasz kątowy czy płaski dla 3M nie ma znaczenia. 
Jeśli dobrze oczyścisz powierzchnie IMG_0561.thumb.jpeg.c69532917b7a71a9c8ebba64bccc4fbf.jpeg

a później dasz lakierIMG_0560.thumb.jpeg.8a919e50a69877a27e8ff26d5ca25220.jpeg

to jedynym zmartwieniem raczej będzie czy na takiej długości uda Ci się równo przyłożyć listwę za pierwszym razem. 
Potrenuj, weź kogoś do pomocy bo masz jedną próbę :) 

A śrubki spokoju zobacz czy tu nie będą przeszkadzać -

IMG_0559.thumb.jpeg.4d6be74f92d7098a2e9a4c2a6d760396.jpeg

oraz na 2 końcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rtwppk napisał(a):

Wytrzymałościowo czy Ty dasz kątowy czy płaski dla 3M nie ma znaczenia. 

Bardziej chodzi o estetykę ?

11 minut temu, rtwppk napisał(a):

Jeśli dobrze oczyścisz powierzchnie IMG_0561.thumb.jpeg.c69532917b7a71a9c8ebba64bccc4fbf.jpeg

a później dasz lakierIMG_0560.thumb.jpeg.8a919e50a69877a27e8ff26d5ca25220.jpeg

 

Cleaner i primer pod taśmę dwustronną?

Zakladałem, że obie powierzchnie oczyszczę tylko benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał(a):

Bardziej chodzi o estetykę ?

Cleaner i primer pod taśmę dwustronną?

Zakladałem, że obie powierzchnie oczyszczę tylko benzyną ekstrakcyjną.

Możesz oczyści czym chcesz :) pewnie będzie dobrze. Moja propozycja jest sprawdzona i konsultowana z technikami od 3M :) tak czy inaczej powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wyjazdem niestety nie zdążyłem nic zamontować.

Podczas podróży do Chorwacji, przy pierwszym rozpięciu zaczepu, znalazłem   (na szczęście) na ziemi cześć zaczepu.

626AE70B-F898-4C31-9927-12A52E48936F.thumb.jpeg.e5f5eaaa388c891ff473746ea8d876bf.jpeg

Po weryfikacji, okazalo się, że to moja okładzina, gdybym nie zauważył, pojechałbym rano dalej nieświadomy.

Próba podklejania spalona, bo "kropelka" wyschła, na szczęście miałem taśmę dwustronną i dało się ustabilizować. Dojechaliśmy kolejne kilkaset km i po taśmie nic nie zostało.

Na szczęście jest sklep karawaningowy na kempingu i część mi zamówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał(a):

Podczas podróży do Chorwacji, przy pierwszym rozpięciu zaczepu, znalazłem   (na szczęście) na ziemi cześć zaczepu.

Przygody to drugie imię karawaningu i albo to "polubisz" albo leć do marmurków. U mnie nie ma wyjazdu, bym czegoś nie naprawiał. Tym razem, jak na razie pierdółki typu pęknięty kosz czy wyrwana listwa okna. Oby tak dalej ;)

Powodzenia w naprawie :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lbuster napisał(a):

Powodzenia w naprawie :hej:

Był stres, bo w dniu wyjazdu cześć dotarła po 15.00. Na szczęście wymiana szybka, choć zwracam uwagę na poprawne osadzenie, które udało mi się dopiero po kilkukrotnych próbach i wypchnięciu od środka "grzybka" ze znacznikiem zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał(a):

Był stres, bo w dniu wyjazdu cześć dotarła po 15.00

No to nieźle, ważne, że wszystko się skończyło szczęśliwie :ok:

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hymer dostał salon ?

IMG_6142.thumb.jpeg.51a6d5a8d5bc28d3dd1c9765636366f4.jpeg

Dwa lata rozmyślań nad typem namiotu, zniweczone decyzją zakupową w 5 minut na dzień przed wyjazdem ?

Już byłem zdecydowany na namiot pneumatyczny w rozmiarze 420, czyli okalający markizę, nawet promocja jest w Obelinku, ale było ryzyko, że nie dojdzie w 3 dni, więc odpaliłem oeliksa i akurat trafił się używany quickfit w dobrej cenie.

Finalnie czuję jednak, że go sprzedam, bo:

1. Kupiłem rozmiar L

IMG_6140.thumb.jpeg.b4ad2d1318b438b08f4f41279926633f.jpeg

i o ile ściany nie leżą na ziemi, to wejście jest na 160cm. Powinienem nabyć M. 

2. Na jednym końcu nie dolega do ściany, bo jest okno

image.thumb.jpg.0af21b1b61779d19a1ffc45a418532aa.jpg

a na drugim nie mogę prosto ustawić ściany, bo są drzwi WC.

Namiot choć używany jest bardzo dobrym stanie, solidnie wykonany. Minusem na pewno jest brak haczyków (jeden hachyk do lampki) i kieszeni (2 kieszonki) mogłoby tego być więcej.

Podsumowując, jest zdecydowanie lepiej na chłodne wieczory niż oczywiście bez namiotu ?

Kilka kwestii technicznych z montażu. Brakowało likszpary pod markizą więc trzeba było nabyć, na szczęście pod Poznaniem jest sklep z profilami i kilogram kosztuje tylko 40 zł.

Montaż na taśmę 3M

IMG_6138.thumb.jpeg.9639844998bfa71dc423581e5a172eba.jpeg

 

IMG_6136.thumb.jpeg.938b2d8f5751f0eca0d8d8969ea95d0f.jpeg

 

IMG_6137.thumb.jpeg.357a68deba524320834957085010e529.jpeg
ze względów transportowych kupiłem dwa kawałki po 2 m, aby nie ryzykować że źle spasuje dwa profile zrobiłem celowo przerwę między nimi

IMG_6139.thumb.jpeg.2b63e15cfe1678486d5140a44a06107d.jpeg
 

Już dwa dni trzyma, więc powinno być ok ?

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.