Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

100 to taki golas ale za 125kzł fajnie wyposażony suv?. Widziałem kilka filmików z testów i chyba poważnym mankamentem jest hałas w środku i spore spalanie. Brak 4x4 nawet za dopłatą no i brak hybryd(na naszym rynku.

Widziałem to na żywo w grudniu bo diler jest w mojej wiosce.?

Cena a wyposażenie i jakość wręcz doskonała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, danielpoz napisał(a):

100 to taki golas ale za 125kzł fajnie wyposażony suv?. Widziałem kilka filmików z testów i chyba poważnym mankamentem jest hałas w środku i spore spalanie. Brak 4x4 nawet za dopłatą no i brak hybryd(na naszym rynku.

Widziałem to na żywo w grudniu bo diler jest w mojej wiosce.?

Cena a wyposażenie i jakość wręcz doskonała?

Właśnie brak hałasu to raz, dwa - spalanie w mieszanym 6.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wąski P napisał(a):

Właśnie brak hałasu to raz, dwa - spalanie w mieszanym 6.9

Opieram się tylko na tych testach, nie jechałem. Opowiadali że jazda powyżej 120-130kmh jest już głośna a spalanie od 9 w górę. Te dwa mankamenty były chyba w każdym teście wspominane.

 

Na ile dni miałeś auto i ile km zrobiłeś? Jakieś długie trasy? 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał(a):

Opieram się tylko na tych testach, nie jechałem. Opowiadali że jazda powyżej 120-130kmh jest już głośna a spalanie od 9 w górę. Te dwa mankamenty były chyba w każdym teście wspominane.

Podejrzewam że będzie spora kampania w mediach aby takie rzeczy krytykować jak głośność i spalanie, przeciez to jest straszna konkurencja dla obecnych i będą próbowali walczyc na wszystkie sposoby.

Trzeba samemu testować i oceniać. Cos jak z Dacią,z której sie wszedzie kiedyś śmieli, że to sie biodegraduje itp. ale Dacia celowała w specyficzny target, tutaj target jest inny, tzn uderza wprost w obecnych na rynku, wiec walka będzie zacieta.

16 godzin temu, danielpoz napisał(a):

100 to taki golas ale za 125kzł fajnie wyposażony suv?.

wcale nie golas, ma ze 2 razy wiecej wyposazenia niż obecne na rynku golasy....

103900 ten najtanszy, druga wersja 109500 i ostatnia  117300 z dachem panoramicznym, el. fotelami itd. Do dwóch ostatnich mozna wziąć skrzynie typu DSG za 6000. Generalnie wymiatają te ceny. Niechce mi sie tego robic, ale mozna by porównać np. Skodę Karoq i z takim wyposażeniem pewnie z 50tyś więcej.

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat i lakier to ok 125tys. To i tak dobra cena?

Target? Ktoś kto ma na auto 200kzł nie będzie sie oglądać za jakims MG?. Jeśli jednak ktoś ma słabą stówę na auto to jak najbardziej rozważy MG zamiast Daci.

 

Co do tych testów to wszystkie są raczej kupione w drugą strone bo same superlatywy i zachwyty?. Jedynie głośność i spalanie jest lekko krytykowane. Widziałem może z 6 na yt wszystkie pozytywne. No ale te testy to wiadomo jaka to rzetelność.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielpoz napisał(a):

Target? Ktoś kto ma na auto 200kzł nie będzie sie oglądać za jakims MG?.

dlaczego nie? nie testowałem ani nie jezdziłem, wiec wypowiadam sie teoretycznie, ale gdybym takiego auta potrzebował, w takimi rozmiarze, z tego typu silnikiem itd, to bez wahania bym sprawdzał. Tym bardziej tutaj jest jeszcze "europejska" nazwa marki, a taki Beijing już brzmi troche gorzej :D

W tych dziesiejszch autach za 200tys nie ma niczego nie wiadomo jakiego aby dopłac grube kilkadziesiąt tysięcy, żadne prestiż większy np. w skoda/vw na przykład, jasne że jakies tam rzeczy są lepiej pewnie dopracowane (z tego co słychać np. asystenci) w konkurencji, ale różnica nie jest 10tys, tylko grube kilkadziesiąt tysięcy i można je wydać zdecydowanie na ciekawsze rzeczy. 

Na bardzo szybko (więc mogą być jakies błedy/różnice) zrobiłem konfiguratorem Skody specyfikację Karoqa 1.5 4x2 z DSG z porównywalnym wyposażeniem i wyszło ponad 180tys - gdzie Karoq to mniejsze auto (długość 4,39m vs 4,61 przy MG HS). Czyli biorąc ceny katalogowe 180-125=55tys to jest gigantyczna różnica.

Zobaczymy statystyki sprzedaży za rok. Ale ludzie potrafią liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie się od lat sprzedaje ale rynku nie zwojowali. Na pewno będzie to dobrym hamulcem na podwyższanie cen u innych producentów?

 

 

MG stara brytyjska marka ale czy to był synonim jakości i solidności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu drugiemu czy też piątemu głośność będzie  przeszkadzać a innemu wcale. Pewnie wszystko zależy od tego czym ten ktoś jeździł cały czas i z jakiej fury się przesiada.

Ale zobaczcie jaka jest niewielka dopłata miedzy golasem ( on nie jest taki golas ) do tego wypasionego. Jak wiemy takie konfigurowanie w europejskich /japońskich markach potrafi wyssać portfel i na końcu hamujemy z tymi zapędami na bogato.

Tu w tym przypadku IMO to tylko ta wersja na wypasie.

39 minut temu, danielpoz napisał(a):

Automat i lakier to ok 125tys. To i tak dobra cena?

Target? Ktoś kto ma na auto 200kzł nie będzie sie oglądać za jakims MG?. Jeśli jednak ktoś ma słabą stówę na auto to jak najbardziej rozważy MG zamiast Daci.

 

 

Pełna zgoda . 

4 minuty temu, danielpoz napisał(a):

MG stara brytyjska marka ale czy to był synonim jakości i solidności?

Volvo też jest chińskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał(a):

myślę że 7 lat gwarancji  150 kkm tez swoje zrobi.

Można powiedzieć że kiedyś mało znana  Kia tak zdobyła nasz rynek.

Dokładnie, ale z Kia nie było aż takiej przepaści cenowej, Kia była tylko troche tańsze od europejskiej konkurencji i ta gwarancja była ciekawym bonusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maras napisał(a):

 

Volvo też jest chińskie 

Volvo było dobrą solidną marką od lat. Teraz nadal jest dobrą klasą premium?. To dwa inne światy i nie ma sensu porównywać Volvo do MG lub do "MG".?

32 minuty temu, Maras napisał(a):

Jednemu drugiemu czy też piątemu głośność będzie  przeszkadzać a innemu wcale. Pewnie wszystko zależy od tego czym ten ktoś jeździł cały czas i z jakiej fury się przesiada.

 

Dokładnie tak? To nie jest klientela klasy średniej czy wyższej. Nikt się nie przesiądzie z drogich aut na MG.

29 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

myślę że 7 lat gwarancji  150 kkm tez swoje zrobi.

Można powiedzieć że kiedyś mało znana  Kia tak zdobyła nasz rynek.

Kia to zdobywała rynek dając rok gwarancji w latach 90?.

29 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

myślę że 7 lat gwarancji  150 kkm tez swoje zrobi.

Można powiedzieć że kiedyś mało znana  Kia tak zdobyła nasz rynek.

Gearancja, pytanie czy przez 7 lat importer się utrzyma...

 

Tata odpadła, Ssangyong robi trzecie podejście w PL. MG nie ma w ofercie modeli flotowych, klientami będą tylko fizyczni. Może nie być dostatecznej ilości. 

 

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danielpoz napisał(a):

Kia to zdobywała rynek dając rok gwarancji w latach 90?.

w latach 90 to dwudziestoletni maluch był moim marzeniem a " zagraniczne  marki "  mogłem podziwiać jedynie w papierowych katalogach które zresztą mam do dziś, nawet kilka samochodów do których się wtedy śliniłem udało mi się potem kupić :-]

za to w latach 2000  jak pamiętam Kia weszła na dużą skalę do sprzedaży na rynku PL oferując jako pierwsza 7- letnią gwarancję ;)

WhatsAppImage2024-02-28at12_29.34(1).thumb.jpeg.3984691933903d477cb3a1e713262b03.jpeg

WhatsAppImage2024-02-28at12_29_45.thumb.jpeg.936ff236af19225286dcb3f0ac112a33.jpeg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał(a):

Dokładnie tak? To nie jest klientela klasy średniej czy wyższej. Nikt się nie przesiądzie z drogich aut na MG.

Zgoda, ale z takiej skody, vw, różnych marek na f ;) to dlaczego nie? to samo np. budżetowa Dacia - tutaj w cenie Daci jest prawie "luksus" :D  oczywiscie tutaj MG ma tylko 2 modele spalinowe i jednego elektryka, wiec gama aut jest nie porównywalna.

2 godziny temu, danielpoz napisał(a):

Gearancja, pytanie czy przez 7 lat importer się utrzyma...

 

Tata odpadła, Ssangyong robi trzecie podejście w PL. MG nie ma w ofercie modeli flotowych, klientami będą tylko fizyczni. Może nie być dostatecznej ilości. 

tu bym sie nie martwił, porównanie do Taty jest nie na miejscu, to jest 4 ligi wyżej albo jeszcze więcej, te chińskie koncerny są potężne. Widać co sie dzieje wśród importerów/dystrybutorów, taka np. grupa Krotoski, dotychczas mocno w VAG, a teraz dodatkowo i Maxusa i MG dystrybuują, w Tatę i SY sie jakoś nie pchali ;) 

Dacia też ma w wiekszosci klientów fizycznych i ciągnie dobrze. Jak tutaj marketing przekona floty (a kasa jest przekonująca zawsze) to tez duzo moze sie zmienić....

No sam jeste bardzo ciekaw jak to się rozwinie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała ciekawostka :

https://elektrowoz.pl/auta/byd-yangwang-u8-hybryda-plug-in-z-bateria-4905-kwh-wodoszczelnoscia-ip68-i-trybem-awaryjnego-plywania/amp/

a co do samej marki BYD to myślę że też będą mocno wchodzić na europejski rynek, nawet mają własny frachtowiec ;)

Cytat

Dziewiczy rejs „BYD Explorer 1”, pierwszego statku do transportu samochodów zbudowanego dla chińskiego producenta samochodów BYD, dotarł do celu. Obecnie rozładowuje się około 3000 samochodów elektrycznych.

https://www-tagesschau-de.translate.goog/wirtschaft/unternehmen/byd-europa-expansion-100.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

co do samej marki BYD to myślę że też będą mocno wchodzić na europejski rynek,

No jest czym :palacz:

Screenshot_20240228-0313522.png.4354ae78a6c49962569b478eedff4c6c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.