Skocz do zawartości

Dokąd zmierza motoryzacja...


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

No to pojechałeś :D

Ja co prawda też nie pałam miłością do suv'ów, ale widać, że w Paryżu mają dobry towar :mlot: Płacić kilkarotnie więcej tylko dlatego, że samochód waży 2t zamiast 1,5t :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 20:54, Maras napisał(a):

Elektryki też .

A wracając do SUV to gdzieś już czytałem bo są szersze !! i zajmują więcej miejsca ?

No to na szybko , Outlander 3 szer. bez lusterek 1800 mm   VS  Mondeo MK4  1886 do 2078 z lusterkami  . 

Porównałeś Outlandera bez lusterek z Mondeo z lusterkami. To tak jak by mierzyć... albo nie kończę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 20:54, Maras napisał(a):

Elektryki też .

A wracając do SUV to gdzieś już czytałem bo są szersze !! i zajmują więcej miejsca ?

No to na szybko , Outlander 3 szer. bez lusterek 1800 mm   VS  Mondeo MK4  1886 do 2078 z lusterkami  . 

Podwyżki będą dotyczyć wszystkich SUV-ów, jednak z rozróżnieniem na typ napędu i masę własną auta. W przypadku modeli spalinowych i hybryd plug-in próg ustalono na 1,6 t, natomiast elektryki zapłacą więcej od masy własnej dwóch ton.

 

Mój ma 1560kg MW. Nie jest SUVem :D

Teraz, Piotrekm13 napisał(a):

Porównałeś Outlandera bez lusterek z Mondeo z lusterkami. To tak jak by mierzyć... albo nie kończę :D

 

1886 bez lusterek. Prawidłowo Maras porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cathay napisał(a):

Powody walki z suvami są zupełnie inne. Chodzi o to że Paryż to piękne miasto, a suvy to twory raczej szpetne. Jest to próba wyeliminowania chociaż części tego z miasta :]

O, tu się całkowicie zgadzam  ;)

A jeszcze jedno zasadnicze pytanie - po czym poznać jednoznacznie SUVa? Czy jak samochód ma duże koła to jest SUV, czy jak? Albo może mierzyć stosunek wysokości całkowitej do prześwitu? Bo zdaje się w dowodzie nie ma takiej kategorii jak SUV...

Więc mógłbym mieć na przykład samochód podobny do SUVa, ale niebędący SUVem. Albo SUVa, którego identyfikuje jako kombi. I co wtedy?

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

po czym poznać jednoznacznie SUVa?

Samochód udający terenówkę, czyli podniesione zawieszenie, większe koła a napęd na przód. 

Sam sobie zadam głupie pytanie: czy SUV z napędem na 4 koła to jeszcze suv czy już terenówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

Sam sobie zadam głupie pytanie: czy SUV z napędem na 4 koła to jeszcze suv czy już terenówka?

w EU poza jakimiś niedobitkami nie ma już terenówek.

 Nawet Defender jest już SUV-em :wrrr:

kiedyś jak auto miało ramę, 4x4 i reduktor to było można powiedzieć że to terenówka  dziś z tego pozostało tylko 4x4 i to też najczęściej  " dołączane"  przez elektronikę .

sedany, minivany i a za chwilę rodzinne kombi też umierają .

niedługo  wszyscy będą jeździć SUV-ami  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał(a):

podniesione zawieszenie, większe koła a napęd na przód

SUV ;)

image.png.7d042a963caeaaca2dc74ea568b9b434.png

24 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

niedługo  wszyscy będą jeździć SUV-ami  :niewiem:

Ja dopiero od niedawna się do kombi przekonałem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

kiedyś jak auto miało ramę, 4x4 i reduktor to było można powiedzieć że to terenówka

Dokładnie tak.

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

dziś z tego pozostało tylko 4x4

No i stąd moje pytanie, czy Duster 4x2 to SUV a Duster 4x4 to terenówka, czy jednak dalej SUV :niewiem:

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

SUV ;)

Wiedziałem, że ktoś coś takiego wrzuci do mojej definicji :D Po przemyśleniu, do definicji, dodałbym jeszcze przestronna (wysoka) kabina.

Tylko nie wrzucaj mi Piotrek TIR'a ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał(a):

No i stąd moje pytanie, czy Duster 4x2 to SUV a Duster 4x4 to terenówka, czy jednak dalej SUV :niewiem:

Ale tutaj z pomoca przychodzi nie takie juz nowe pojecie jak "Crossover". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Porównałeś Outlandera bez lusterek z Mondeo z lusterkami. To tak jak by mierzyć... albo nie kończę :D

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/ford/mondeo/iv/kombi/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 14:49, Analog82 napisał(a):

Ale tutaj z pomoca przychodzi nie takie juz nowe pojecie jak "Crossover". 

No ale to tylko podniesiona zwykła osobówka ewentualnie z jakimś dodatkowym zabezpieczeniem podwozia czy nadkoli. Fakt, Duster ma kabinę tak po środku między zwykłą osobówką a SUVem, jednak ze względu na dużą dzielność w terenie wersji 4x4 chyba można ją też nazwać terenówką :hmm:

14 godzin temu, danielpoz napisał(a):

Nie ma jasnej definicji samochodu terenowego tak samo jak nie ma i SUVa.

Dokładnie tak, ale intuicyjnie chyba każdy potrafi powiedzieć, że to jest SUV a tamten nie.

A to, czy to tylko SUV, czy już terenówka, to już tylko właściwości jezdne samochodu nam o tym powiedzą i tego z zewnątrz zazwyczaj nie zobaczymy (po wyglądzie auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

4x4 chyba można ją też nazwać terenówką

Już nawet nie czepiając się ramy, która została już głównie we wranglerach i landcruiserach, nie nazwałbym terenowym samochodem tworu bez reduktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.