Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DarekSłupsk napisał:

O wzorach , malowaniu , oklejeniu w nowych przyczepach. Ludki od stylizacji to chyba praktykanci z pierwszego roku ? Co to ma być , tak poprowadzenie lini przez okno.

IMG_20210903_100513.jpg

No akurat to że prowadzą linie przez okno to nic złego, układy są różne a malowanie musi być w jakiś sposób spójne. No ale fakt, że te nowe nie wyszły im najlepiej. Nie podoba mi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie miałoby to sens, jakby oni przedłużyli przyczepę o te 5-10 cm, które poprzednio zajmował zderzak. A tak to schowali te światła do środka jedynie
A ja zrozumiałem, że oni właśnie wydłużyli przyczepę i wyrównali górę do świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gekoniasty napisał:
4 minuty temu, jacek00 napisał:

 

A ja zrozumiałem, że oni właśnie wydłużyli przyczepę i wyrównali górę do świateł.

Nic nie wydłużyli. Wymiary w środku są takie same jak rok temu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

No to teraz projektanci w knausie zaczynają pakować swoje manatki, Houdini wykończy rynek ?

Projektanci ? A nie praktykanci ? Taki gigant nie spakuje sie z powodu jakiegoś Houdiniego z garażu. Po za tym nie zamierzam z nikim konkurować. Robie coś dla siebie według własnego pomysłu , ale inspirując sie projektem pewnej innej przyczepy. Nie Knausem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gekoniasty napisał:
3 minuty temu, jacek00 napisał:
Nic nie wydłużyli. Wymiary są takie same i na zewnątrz i w środku 

Tak wymiar ten sam natomiast czy wcześniej nie mierzyli do końca lamp?

Nie wiem jak mierzyli :D Istotnym jest, że w środku jest dokładnie tyle samo długości użytkowej - gdyby wydłużyli cokolwiek to wymiar w środku powinien też się zwiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Żadne z pokazanych malowań nie jest ładne. Ładne zobaczysz jak skończę swoją , trochę to jednak potrwa , bo mam jeszcze kilka prac wewnątrz.

To kwestia gustu. Co do drugiej części tekstu to aż się prosi napisać - trochę pokory "mistrzu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Dla mnie miałoby to sens, jakby oni przedłużyli przyczepę o te 5-10 cm, które poprzednio zajmował zderzak. A tak to schowali te światła do środka jedynie

dla mnie ma to sens. światła niepotrzebnie wystawały. przechodzisz np przez wąską bramę gdzie za bramą masz wąską drogę i musisz wykręcić o 90 stopni. czasem tek kilka cm jest kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mierzyli Istotnym jest, że w środku jest dokładnie tyle samo długości użytkowej - gdyby wydłużyli cokolwiek to wymiar w środku powinien też się zwiększyć
No to już sie nie zaluje, że kupiłem w tym roku. Cały czas myślałem, że jednak górą te przyczepy wydłużyli. Tłumaczyłem sobie, że po podłodze zostanie ten sam wymiar ale górą przedłużą. W sumie to po długości przedsionka wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gekoniasty napisał:

No to już sie nie zaluje, że kupiłem w tym roku.

Nie ma co żałować ;) Nowy model Sundwina 500 QDK wychodzi jakoś 20-25k więcej niż 2021 ;)

Cytat

Cały czas myślałem, że jednak górą te przyczepy wydłużyli. Tłumaczyłem sobie, że po podłodze zostanie ten sam wymiar ale górą przedłużą. W sumie to po długości przedsionka wyjdzie.

No ale jakby wydłużyli górę to musieliby i dół i podłogę. Obecnie światła są nałożone na tylną ścianę jako taka nakładka. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby wydłużyli górę to musieliby i dół i podłogę. Obecnie światła są nałożone na tylną ścianę jako taka nakładka. 
Jeśli przyjmiemy, że długość w 2021 była mierzona do końca świateł to wychodzi, że muszą "naciągnąć" górę aby otrzymać ten sam wymiar
Jak teraz myślę, możesz mieć rację z tym schowaniem świateł, ale wtedy faktyczną długość przyczepy by się zmniejszyła o długość obecnej nakładki że światłami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gekoniasty napisał:

Jeśli przyjmiemy, że długość w 2021 była mierzona do końca świateł to wychodzi, że muszą "naciągnąć" górę aby otrzymać ten sam wymiar emoji6.png
Jak teraz myślę, możesz mieć rację z tym schowaniem świateł, ale wtedy faktyczną długość przyczepy by się zmniejszyła o długość obecnej nakładki że światłami.

Nie wiem jak oni to liczą właśnie. No ale na logikę. gdyby cokolwiek wydłużyli to przestrzeń użytkowa w środku musiałaby ulec wydłużeniu. A zarówno model 2021 jak i 2022 500 QDK ma tyle samo w środku - czyli 528 cm. Długośc likszpary na przedsionek też widzę, że jest taka sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Waży. Fabryczny zapas do mojego Sudwinda to 31 kg ?‍♂️  Ja sobie zrobię zapas na stalówce, ale w bakiście i tak tego nie będę woził. 

 

Tak jak ja zrobiłem na stalówce i wożę w bagażniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Na środku pod butlami jest dyszel , z boku tylko podłoga , po kilku latach zrozumiesz dlaczego ciężar dwóch butli powinien być na środku. 

Dokładnie. Wolę mieć butlę centralnie niż z boku. 

Jeśli brać pod uwagę schowanie butli w kąt, to macie rację ale przesunięcie ich w lewo/prawo od osi jak na filmiku nie robi tragedii i o tym pisałem. Ten układ w kącie to faktycznie porażka, pewnie dla tych co na siłę chcą gaz , robią to "za karę" ?

45 minut temu, Gizbern napisał:

Tak jak ja zrobiłem na stalówce i wożę w bagażniku. 

Jak jest miejsce, to najlepsze rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, filipert napisał:

Jeśli brać pod uwagę schowanie butli w kąt, to macie rację ale przesunięcie ich w lewo/prawo od osi jak na filmiku nie robi tragedii i o tym pisałem. Ten układ w kącie to faktycznie porażka, pewnie dla tych co na siłę chcą gaz , robią to "za karę" ?

?

Tak, chodzi własnie o przesunięcie całkowicie w kąt. W budach gdzie w standardzie jest ten epower (wszystkie sporty i kilka sudwindów), to butle właśnie wędrują w kąt. W pozostałych budach gdzie gaz jest w standardzie to jest po staremu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.