Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Analog82 napisał:

Faktycznie Adria ma na to inny patent, bo te drzwiczki ida przy samych pietrusach. Ale wtedy jest obawa ze jak dzieciak CI sie zacznie wiercic i spadnie ( w szczegolnosci z dolnego lozka, ), to moze je uszkodzic. 

U mnie w Avivie były tylko zasłonki. Ale w Alteii faktycznie jest harmonijka. Chociaż w Adorze też jest zasłona. Wg mnie zasłona jeszcze tą zaletę, że bardziej wpuszcza powietrze. 

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Trudno, że sobie krzywdę może zrobić. Ale drzwi jeszcze uszkodzi :look:

 

 

:lol:

Wiesz, rany się zagoją, drzwi niekoniecznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Tu nie ma o czym gadać ;) To wg mnie same plusy, a na pewno w moim układzie, gdzie łóżka piętrowe od strefy dziennej zamykasz za pomocą drzwiczek harmonijkowych, a takie drzwiczki to same wady. Raz, że chcąc iść do kibelka musisz te drzwiczki otwierać i przejść obok dzieci, więc automatycznie wpada tam światło. Dwa, że w okresach zimniejszych, zamknięcie tych drzwi spowoduje, że tylko w tamtej cześci piec będzie grzał. 

Z zasłonkami te wszstykie problemy znikają, poza tym dzieci mogą się zasłaniać nawet w ciągu dnia, mają swoje takie enklawy. A jak ktoś nie chce używać to po prostu nie używa i zasłonka jest zwinięta.

Koszt tego jest naprawdę znikomy, 2x karnisz plastikowy po 60 zł sztuka, żadki, blokada karnisza no i zasłonki. W 200 zł można się zamknąć. 

U mnie jest to trochę inaczej rozwiązane bo ja do części dziecięcej mam przesuwane drzwi „z dechy” ale zawsze jest awantura bo jedna chce żeby były otwarte, drugiej swieci światło a trzecia chce jeszcze czegoś innego. :]
 

A masz po dwie zasłonki na łóżko czy po jednej? Jak to w Adrii było?. Widziałem że np w KABE są po dwie zasłonki. 
 

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to trochę inaczej rozwiązane bo ja do części dziecięcej mam przesuwane drzwi „z dechy” ale zawsze jest awantura bo jedna chce żeby były otwarte, drugiej swieci światło a trzecia chce jeszcze czegoś innego. default_zlosnik.gif

 

No widzisz zasłonki rozwiążą sprawę.

U mnie jest zakaz ruszania tych drzwi harmonijkowych. Bo córka się lubi tym bawić, a ja się boje ze pourywa.

 

 

A masz po dwie zasłonki na łóżko czy po jednej? Jak to w Adrii było?. Widziałem że np w KABE są po dwie zasłonki. 

 

Jedna zasłonka na całą szerokość. W Adrii było identycznie tylko tam otwory w łóżkach były węższe.

 

Można oczywiście zrobić podwójne zasłonki. To nie problem.

 

 

W wątku [mention=33699]Eastnomad[/mention] masz też zrobione takie same zasłonki. Spójrz jak wyglądają po zasłonięciu:

https://forum.karawaning.pl/topic/40066-idzie-nowe-4-czyli-knaus-s%C3%BCdwind-500-qdk-60y-my2022/?do=findComment&comment=795185

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Trudno, że sobie krzywdę może zrobić. Ale drzwi jeszcze uszkodzi :look:

Nie no, tutaj chodzi o spadek z dolnego, na gornym przeciez sa barierki, wiec o spadek sie nie martwie. Nie wspominajac o tym ze Marek dorobił siatki, ktore uniemozliwiaja wypadniecie z dolu czy gory. A nawet jakby z dolu wypadlo to nic by sie raczej nie stalo.  U mnie i jedno i drugie bedac niemowlakiem sturlalo sie z kanapy na ziemie, wiec raczej lot z takiej wysokosci im nie zaszkodzi bardizej :) 

3 godziny temu, jacek00 napisał:

U mnie w Avivie były tylko zasłonki. Ale w Alteii faktycznie jest harmonijka. Chociaż w Adorze też jest zasłona. Wg mnie zasłona jeszcze tą zaletę, że bardziej wpuszcza powietrze.

Wydaje mi sie ze to kwestia konfiguracji, bo i w Altei i Adorze widzialem obie opcje, wiec pewnie kwestia wyboru przy kupnie.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to kwestia konfiguracji, bo i w Altei i Adorze widzialem obie opcje, wiec pewnie kwestia wyboru przy kupnie.
W tej nowej Adorze jest taka szmaciana harmonijka. Ona jest inna niż te zwykłe drzwi harmonijkowe, właśnie bliżej jej do takiego materiału szmacianego niż jakiegoś plastiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

W tej nowej Adorze jest taka szmaciana harmonijka. Ona jest inna niż te zwykłe drzwi harmonijkowe, właśnie bliżej jej do takiego materiału szmacianego niż jakiegoś plastiku

Niestety nie mialem tego w rekach, a nadazala sie okazja, bo jak bylem na polwyspie to Elcamp sie wystawial w Jastarni, ale chyba bylem za pozno. Jak gdzies na filmiku widzialem, to sprawia wrazenie podobnej sztywnosci jak dotychczasowe rozwiazanie, natomiast jakies takie bardziej przytulne. Tak jakby ten plastik skleili z jakims materialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 22:28, Analog82 napisał:

Niestety nie mialem tego w rekach, a nadazala sie okazja, bo jak bylem na polwyspie to Elcamp sie wystawial w Jastarni, ale chyba bylem za pozno. Jak gdzies na filmiku widzialem, to sprawia wrazenie podobnej sztywnosci jak dotychczasowe rozwiazanie, natomiast jakies takie bardziej przytulne. Tak jakby ten plastik skleili z jakims materialem. 

Brązowa harmonijka w modelu Altea.

Szara harmonijka w modelu Adora.

 

IMG_20220812_094735.jpg

IMG_20220812_100834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.