Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

29 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Na środku pod butlami jest dyszel , z boku tylko podłoga , po kilku latach zrozumiesz dlaczego ciężar dwóch butli powinien być na środku. 

Dokładnie. Wolę mieć butlę centralnie niż z boku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

tego sie nie smaruje! to zabezpieczanie antykradzieżowe jak śpisz ;)

zazdroszczę tego mechanizmu podnoszenia pokrywy, co nie koliduje z rowerami na dyszlu

na Twoim zdjęciu jest chyba koło zamiast drugiej butli 


 

Ja też mam przesunięte butle i uważam, że to akurat na + bo z drugiej strony robi się spora przestrzeń jak np. koło wrzucisz pod podłogę albo do auta.

Ja mówiłem o Knausie Sudwindzie 500 QDK - ten bazowo występuje jako epower, a gaz jest jako opcja za dopłatą - chyba 300 eu ?‍♂️ 

Czyli fabrycznie nie ma gazu, a jak dopłacimy to gaz dołożą i wtedy butle ładują z lewej strony (tu akurat Sport, ale w Sudwindzie pewnie będzie tak samo):

image.thumb.png.15ac5eb474135ee750614fc9749e4c65.png
 

Ogólnie nowy design Sudwinda mi się nie podoba. Ma surowe malowanie, i dziwny tył z takim załamaniem rodem z kamerów - światła są na równi ze ścianą. Wygląda to jakoś łyso:

image.thumb.png.2a7712c63cfb0a613868bb4759dead82.png


I sport, który wg mnie ma ładniejsze malowanie
 

image.thumb.png.c4f260baa858b5af14a44e98b477bf2b.png


A wersja z czarnymi wstawkami już w ogóle do mnie nie przemawia ?  Wygląda jakby ktoś położył jakieś paski dekarskie:image.png.1685438ebc6b21099bb6b47ea18c8132.png

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło waży podobnie co butla z gazem i do tej pory było fabrycznie montowane z boku także argument  z rozkładem mas dla mnie nie trafiony.

może zrobili to dla bezpieczeństwa , żeby koło było bardziej dostępne co umożliwi szybszą wymianę ?

ciężko powiedzieć . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

koło waży podobnie co butla z gazem i do tej pory było fabrycznie montowane z boku także argument  z rozkładem mas dla mnie nie trafiony.

może zrobili to dla bezpieczeństwa , żeby koło było bardziej dostępne co umożliwi szybszą wymianę ?

ciężko powiedzieć . 

 

Ale koło jest jako opcja. W standardzie go nie ma i wtedy masz tylko butle z lewej strony. Jak to wygląda pokazałem wyżej. 

Poza tym to koło zapasowe alu waży 31kg + 2 butle po 20 kg każda i razem robi się nam nacisk 70 kg ;) IMO to koło w bakiście to nieporozumienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gekoniasty napisał:
11 minut temu, jacek00 napisał:
Dokładnie. Wolę mieć butlę centralnie niż z boku. 

Z drugiej strony koło też swoje waży... teraz nie mam jeszcze zapasu i się zastanawiam nad zakupem. W sporcie miałem z boku.

Waży. Fabryczny zapas do mojego Sudwinda to 31 kg ?‍♂️  Ja sobie zrobię zapas na stalówce, ale w bakiście i tak tego nie będę woził. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o Knausie Sudwindzie 500 QDK - ten bazowo występuje jako epower, a gaz jest jako opcja za dopłatą - chyba 300 eu  
Czyli fabrycznie nie ma gazu, a jak dopłacimy to gaz dołożą i wtedy butle ładują z lewej strony (tu akurat Sport, ale w Sudwindzie pewnie będzie tak samo):

image.thumb.png.15ac5eb474135ee750614fc9749e4c65.png
 
Ogólnie nowy design Sudwinda mi się nie podoba. Ma surowe malowanie, i płaski tył z kamerów - światła są na równi ze ścianą. Wygląda to jakoś łyso:
image.thumb.png.2a7712c63cfb0a613868bb4759dead82.png

I sport, który wg mnie ma ładniejsze malowanie
 
image.thumb.png.c4f260baa858b5af14a44e98b477bf2b.png
Ten sudwind, którego zdjęcie wkleiłeś mi akurat podchodzi, choć fakt, że przez oklejenie i dodatki stal się bardziej surowy.
Natomiast wersja z czarna kedrą i szarymi ramkami jakos do mnie zupelnie nie trafia :(
occasion-knaus-sudwind-60-years-modeljaar-2022-0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Żadne z pokazanych nie jest ładne. Ładne zobaczysz jak skończę swoją , trochę to jednak potrwa , bo mam jeszcze kilka prac wewnątrz.

O czym Ty piszesz? 

2 minuty temu, gekoniasty napisał:

Ten sudwind, którego zdjęcie wkleiłeś mi akurat podchodzi, choć fakt, że przez oklejenie i dodatki stal się bardziej surowy.
Natomiast wersja z czarna kedrą i szarymi ramkami jakos do mnie zupelnie nie trafia :(
occasion-knaus-sudwind-60-years-modeljaar-2022-0.jpg

No to wszystko kwestia gustu :) Ten czarny też się komuś na pewno spodoba ;) Mi nie musi ;)

Mi się bardziej podoba malowanie z 2021 roku niż 2022. Albo to ze Sporta z 2022 roku, które jest najładniejsze z tego wszystkiego co zaproponowali. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gekoniasty napisał:

Ten sudwind, którego zdjęcie wkleiłeś mi akurat podchodzi, choć fakt, że przez oklejenie i dodatki stal się bardziej surowy.
Natomiast wersja z czarna kedrą i szarymi ramkami jakos do mnie zupelnie nie trafia

ten czarny to dramat, ten surowy też taki sobie, osobiście podoba mi się poprzednie malowanie.

co do tylnej belki z lampami to akurat bardziej podoba mi się ta w nowym modelu schowana w tylnej ścianie.

będzie też praktyczniejsza przy manewrowaniu moowerem na wąskich ciasnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

co do tylnej belki z lampami to akurat bardziej podoba mi się ta w nowym modelu schowana w tylnej ścianie.

Dla mnie miałoby to sens, jakby oni przedłużyli przyczepę o te 5-10 cm, które poprzednio zajmował zderzak. A tak to schowali te światła do środka jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.