Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Szczelności? Umówiony jestem na 30 marca do Wadowskich. O ceny nawet nie pytaj. W zeszłym roku 660, teraz 900 :angry: Niestety nie mam alternatywy żadnej... Czekam jeszcze, aż Tomice dostaną akredytację na serwis, no ale Knaus się ociąga.

Ja mam przegląd dopiero w czerwcu ale rozumiem, że Wadowscy w Jankach ogarniają serwis gwarancyjny i usterki na gwarancji w naszych Knausach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, denvero napisał:

Ja mam przegląd dopiero w czerwcu ale rozumiem, że Wadowscy w Jankach ogarniają serwis gwarancyjny i usterki na gwarancji w naszych Knausach?

Tak, ogarniają. Jeszcze może Tomice. Mam dzwonić znowu pod koniec tygodnia i się dowiedzieć czy dostali zgodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

A co chcesz wiedzieć? Nie mam (jeszcze) ale wiem jak montują fabrycznie i sam rozkminiam jak zamkontowąć u siebie ;) 

Szukam zdjęcia jak to jest zamontowane od środka w stosunku do bakisty serwisowej. Znalazłem w sieci fotkę ale tylko widać komin

z zewnątrz.

Knaus_piec truma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Szczelności? Umówiony jestem na 30 marca do Wadowskich. O ceny nawet nie pytaj. W zeszłym roku 660, teraz 900 :angry: Niestety nie mam alternatywy żadnej... Czekam jeszcze, aż Tomice dostaną akredytację na serwis, no ale Knaus się ociąga.

W zeszłym roku w cenie był przegląd gazowy z naklejka, a w tym? Ja mam termin w kwietniu ale w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawfil napisał:

Szukam zdjęcia jak to jest zamontowane od środka w stosunku do bakisty serwisowej. Znalazłem w sieci fotkę ale tylko widać komin

z zewnątrz.

Knaus_piec truma.jpg

Jeśli nie masz fabrycznie zainstalowanego zbiornika to zapomnij o tym miejscu. Jak wspomniałem, żeby tak zamontować jak fabrycznie to musisz przesunąć cału zbiornik z wodą, oraz cały ten moduł przyłączeniowy, o jakieś 10 cm w głąb przyczepy. IMO o wiele sensowniej próbować to robić pod siedziskiem - trzeba byłoby jedynie użyć przedłużki komina. Mierzyłem tam wszystko i całość powinna się tam spokojnie zmieścić. Ja, jeśli będę montował to włąśnie będę próbował zrobić to tam. 

Mam fotki jak to jest zrobione fabrycznie. Potem dodam 

2 godziny temu, w79 napisał:

W zeszłym roku w cenie był przegląd gazowy z naklejka, a w tym? Ja mam termin w kwietniu ale w Krakowie

Znajoma, w zeszłym roku, za cenę 660 zł miała mycie zewnętrzne w cenie ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

@dawfil wrzucam fotki jak to jest rozwiązane fabrycznie. Na szczególną uwagę zasługuje guzik włączania bojlera zamontowany nad łóżkiem ;)

2007901975_Bild1.thumb.jpg.b3308c704e82d2967d750861fa12c16a.jpg767653881_Bild2.thumb.jpg.5412d8e4387705df3aa74e25af2ae67b.jpg2075678668_Bild3.thumb.jpg.67710a9e5b2a31d3a30469351dddd9e8.jpg1750606006_Bild4.thumb.png.afb66f95f95b2ae5f22410cb2eb27667.png

Dzięki za fotki:) A masz może zdjęcie od strony otwartej bakisty?

W piątek jadę właśnie na wymianę na bojler gazowy i w serwisie proponują mi montaż w innym

miejscu tj. pod kanapą przy nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dawfil napisał:

Dzięki za fotki:) A masz może zdjęcie od strony otwartej bakisty?

Od bakisty? A co od bakisty chciałbyś zobaczyć? 

Cytat

W piątek jadę właśnie na wymianę na bojler gazowy i w serwisie proponują mi montaż w innym

miejscu tj. pod kanapą przy nadkolu.

No o tym miejscu mówię cały czas. IMO dużo lepsze miejsce. Tam trzeba jedynie zamontować przedłużkę komina i tyle. 

44 minuty temu, lbuster napisał:

Rozumiem, że wylot spalin jest na ścianę boczną?

Tak, tutaj widać wylot:

image.png.b21389d57e1cf3a2018d729317984c39.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek00 napisał:

Od bakisty? A co od bakisty chciałbyś zobaczyć? 

No o tym miejscu mówię cały czas. IMO dużo lepsze miejsce. Tam trzeba jedynie zamontować przedłużkę komina i tyle. 

Tak, tutaj widać wylot:

image.png.b21389d57e1cf3a2018d729317984c39.png

I chyba już wszystko jasne. Dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dawfil napisał:

I chyba już wszystko jasne. Dzięki za pomoc :) 

Jak Ci zamontują to daj fotki. Też fotki jak pociągneli przewody gazowe i gdzie zamontowali wyłącznik gazu. Chętnie się potem tym zainspiruje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Jak Ci zamontują to daj fotki. Też fotki jak pociągneli przewody gazowe i gdzie zamontowali wyłącznik gazu. Chętnie się potem tym zainspiruje ;) 

Pewnie że tak...

Włącznik myślałem dać w miejsce tego od Trumy elektrycznej w łóżku małżeńskim.

knaus-sudwind-500-qdk-9.jpg

5 minut temu, Tomii napisał:

Mam na dysku zapisane zdjęcie z 580 QS i tam wchodzi to tak:
 

$_57.jpg

Właśnie takiego zdjęcia szukałem! Super :) Dziękuje Tomku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.