Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

74. To Ciebie synek szukał jak poszedleś do łazienki? Kurcze, dziwna prawidłowość ostatnio mi się trafia. Jak ktoś jest z naklejką to zawsze słysze „nie, tak kupilem” a forumowicze przewaznie bez wlepki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

74. To Ciebie synek szukał jak poszedleś do łazienki? Kurcze, dziwna prawidłowość ostatnio mi się trafia. Jak ktoś jest z naklejką to zawsze słysze „nie, tak kupilem” a forumowicze przewaznie bez wlepki. 
 
Ok, już wszystko wiem nasi młodzi szaleli razem, z przerwa na nasze wyjście na plażę. Naklejki jeszcze nie zdążyłem nakleić bo przyczepę odebrałem w drodze na kemping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dudek_t napisał:

Gekoniasty, chyba staliśmy obok siebie przez kilka nocy :) Fakt, nie mogę rozgryźć ciśnienia wody na Alexie. Pozdrawiamy!

W jakim terminie byliście???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał:

W jakim terminie byliście???

 

Jesteśmy od 4, będziemy jeszcze do 20. W sumie pogoda świetna cały czas z wyjątkiem dzisiejszego dnia - bardzo wieje.

Tak, młody ma tu raj z rówieśnikami do zabaw wszelkiego rodzaju. Gratuluje bardzo ładnej budki! I do zobaczenia na następnych wyjazdach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dudek_t napisał:

Jesteśmy od 4, będziemy jeszcze do 20. W sumie pogoda świetna cały czas z wyjątkiem dzisiejszego dnia - bardzo wieje.

Tak, młody ma tu raj z rówieśnikami do zabaw wszelkiego rodzaju. Gratuluje bardzo ładnej budki! I do zobaczenia na następnych wyjazdach :)

No ładnie, my przyjechaliśmy w środę wieczorem ale nasza przyczepa już tam stała, byliśmy tydzień przed i nam się spodobało to ją zostawiliśmy?, @gekoniasty Knausa kojarzę bo rzucał się w oczy, pachniał nowością?, przechodziłem alejkami parę razy z 4 miesięcznym Yorkime?.

Ps, jestem na filmiku ?

20210605_192556.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, my przyjechaliśmy w środę wieczorem ale nasza przyczepa już tam stała, byliśmy tydzień przed i nam się spodobało to ją zostawiliśmy, [mention=36225]gekoniasty[/mention] Knausa kojarzę bo rzucał się w oczy, pachniał nowością, przechodziłem alejkami parę razy z 4 miesięcznym Yorkime.

Ps, jestem na filmiku

[/url] 20210605_192556.thumb.jpg.6395685b47a34b4b1a5d799220e26f5c.jpg

Kojarzę, te dwie hobby one są w tym samym układzie? Zastanawiałem się dlaczego w innych miejscach klimatyzacja założona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gekoniasty napisał:

Nie chcę tu Jackowi zaśmiecać tematu najwyżej jakiś Moderator niech przeniesie nasze wypowiedzi tam gdzie powinny być?, zaraz Jacek nas pogoni i dopiero będzie?

Tak to są klony, jedna odbierana u Smolicza i klima w oknie dachowym na przodzie, druga w Cargo i klima montowana na tyle, wycinany otwór w dachu, czemu tak jest nie wiem.

Szkoda że się nie spiknęliśmy?, ach może następnym razem☺️, Chyba o 10h wyjeżdzaliście z pola??? tak mi się coś wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu Jackowi zaśmiecać tematu najwyżej jakiś Moderator niech przeniesie nasze wypowiedzi tam gdzie powinny być, zaraz Jacek nas pogoni i dopiero będzie
Tak to są klony, jedna odbierana u Smolicza i klima w oknie dachowym na przodzie, druga w Cargo i klima montowana na tyle, wycinany otwór w dachu, czemu tak jest nie wiem.
Szkoda że się nie spiknęliśmy, ach może następnym razem, Chyba o 10h wyjeżdzaliście z pola??? tak mi się coś wydaje.
Dokładnie przed 22. Szkoda, może innym razem, lub w innym miejscu się uda. A co by nie było całkiem offtop to poprawiłem łóżko, odkręciłem 4 wkręty, przesunąłem stelaż względem ramy o ok 2 mm wstawiłem filc i już cacy nic nie trzeszczy
Jeszcze tylko muszę poprawić coś przy tym stoliku na środku a raczej przy tym nieszczęsnym elemencie, który Wy poprawialiście. U mnie jest to inaczej montowane, ale i tak gdzie przy przechodzeniu lekko trzeszczy i mnie irytuje. Muszę znaleźć miejsce i pewnie zastosować podobny zabieg jak przy łóżku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 17:44, gekoniasty napisał:
W dniu 12.06.2021 o 16:29, jacek00 napisał:
Zawór pływakowy jest do 6 bar i jest dostosowany do normalnego ciśnienia z sieci. Nie ma sensu redukować ciśnienia lejącej się wody do zbiornika. Jakbym wlewał przez fabryczny otwór to też z pełnym ciśnieniem. Natomiast jeśli pomijamy zbiornik to oczywiście reduktor jest wskazany, w moim przypadku to przerost formy nad treścią
 
A jak rozwiązali w twoim przypadku pominięcie pompki? Zrobili jakiś wyłącznik czy musisz latać do energobloku i tam wyłączać przełącznikiem?
 
 

Niestety narazie muszę latać do energobloku, ale zrobię przełącznik dodarkowy na łóżku, albo przy włazie serwisowym, bo teraz to lipa jest...

U mnie dokladnie to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się wczoraj zamontować ekranik simarine i podłączyć do zasilania. Jeszcze muszę spiąć to w całoąść z aku i innymi czujnikami ;) Ale wygląda dobrze :D

IMG_20210615_205617.thumb.jpg.a13647b2a53de19983bfbf4a7d493a70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się wczoraj zamontować ekranik simarine i podłączyć do zasilania. Jeszcze muszę spiąć to w całoąść z aku i innymi czujnikami  Ale wygląda dobrze
IMG_20210615_205617.thumb.jpg.a13647b2a53de19983bfbf4a7d493a70.jpg
Bardzo fajny, ja chyba będę szukał w srebrnej ramce. Będę miał trochę problem jak się dostać do zbiornika wody. Trochę przeciągania wokół kibelka.
Bez problemu weszło w tą ściankę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gekoniasty napisał:

Bardzo fajny, ja chyba będę szukał w srebrnej ramce.

To jest model wpuszczany, one są tylko z czarną ramką. Srebnre i czarne są "natynkowe" (wystające) - ja takiego nie chciałem. 

23 minuty temu, gekoniasty napisał:

 

Będę miał trochę problem jak się dostać do zbiornika wody. Trochę przeciągania wokół kibelka.
Bez problemu weszło w tą ściankę?

Scianka jest podwójna tak naprawdę. Ta którą widać ma z 3-4 cm grubości i w środku jest pusta. Więc wyciąłem tylko w tej części otwór, a od strony szafki jedynie dziurę na kabel. Sam panel przykleiłem na taśmę dwustronną. I jest elegancko. Spliter od Simarine zamontowałem do ściany pod blatem. Trochę było problemów aby kabel przepuścić od szafki do blatu - jest tam mały otwór, ale jakoś poszło. Dziś porobię fotki jak to wygląda od strony szafki. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek00 napisał:

U mnie udało się wczoraj zamontować ekranik simarine i podłączyć do zasilania. Jeszcze muszę spiąć to w całoąść z aku i innymi czujnikami ;) Ale wygląda dobrze :D

 

no i rewelacja :yes:

technika poszła trochę do przodu od czasu jak żeśmy montowali wskaźniki poziomu wody na czterech diodach  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.