Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Super, zatem i ja odpuszczam. A jeszcze z innej beczki. Czy używacie Gasbanków? Zastanawiam się jak to jest bo raczej nie usiedzę na d... i będę chciał zimą jeździć jak najwięcej. Najlepiej na mrozy butla z Propanem tak? a co w przypadku tankowania LPG do GASBank? Teoretycznie gaz na stacjach różni się zimą od tego latem. Czy w takim razie nie będzie malała wydajność tak jak przy propan-butan? W instalacji gazowej w autach z gazem nic się nie dzieje, czy w takim przypadku będzie analogicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@denvero, GasBank i propan-butan słabo na zimę. Lepiej czytaj w odpowiednich działach/tematach zamiast Jackowi temat "zaśmiecać". Choćby tutaj. O pokrowcach też są tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, dawfil napisał:

Szukam kogoś kto ma zamontowany bojler gazowy w Knaus Sudwind 500 QDK.

A co chcesz wiedzieć? Nie mam (jeszcze) ale wiem jak montują fabrycznie i sam rozkminiam jak zamkontowąć u siebie ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gekoniasty napisał:

Robił już ktoś przegląd? Bo właśnie myślę dzwonić i się umawiać jakoś...

Szczelności? Umówiony jestem na 30 marca do Wadowskich. O ceny nawet nie pytaj. W zeszłym roku 660, teraz 900 :angry: Niestety nie mam alternatywy żadnej... Czekam jeszcze, aż Tomice dostaną akredytację na serwis, no ale Knaus się ociąga.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gekoniasty napisał:

Robił już ktoś przegląd? Bo właśnie myślę dzwonić i się umawiać jakoś...

Robiłem tydzień temu:

Cytat

Dzisiaj przyczepa wróciła z przeglądu gazowego. Niestety nie mogłem przy nim być, i musiałem zostawić przyczepę na dwie doby, ale podobno wszystko jest ok. Trochę się martwiłem, że wyjdzie, że trzeba wymienić wszystkie dysze i połowę przewodów, ale wyszło że wszystko działa poprawnie i szczelność jest. 

Dodatkowo sprawdzili połączenie pieca z kominem, bo wymieniałem uszczelkę i też jest ok. 

Przegląd instalacji 150zł. Komin 30zł. Robione w Lęborku. Certyfikatu i naklejki nie brałem, wystawiają tylko takie "wewnętrzne" pismo. Cena przeglądu styczniowa, bo na tyle się umawiałem, ale teraz już jest 200zł. 

Jak chcesz "oficjalny" certyfikat i naklejkę to płatne podwójnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Robiłem tydzień temu:

Myślę, ze chodzi o przegląd gwarancyjny szczelności ;) 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelności? Umówiony jestem na 30 marca do Wadowskich. O ceny nawet nie pytaj. W zeszłym roku 660, teraz 900 :angry: Niestety nie mam alternatywy żadnej... Czekam jeszcze, aż Tomice dostaną akredytację na serwis, no ale Knaus się ociąga.
No to lekka przeginka z ceną... ja musze niestety jeszcze do Wrocławia jechać... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dejv napisał:

Ja mam w sport 500 kd wiec to podobne;)

Czyli masz z przodu pod ścianą? Bo w Sudwinide jest ten właz serwisowy i tam przed zbiornikiem fabrycznie montowany jest bojler. Akurat bardzo słabe miejsce w przypadku Sudwinda bo cały zbiornik wtedy idzie do tyłu i zasłania otwór włazu serwisowego. 

Ja rozkminiam jak zamontować bojler pod siedziskiem i jest to możliwe. 

3 minuty temu, gekoniasty napisał:

No to lekka przeginka z ceną.

No niestety. Za sam montaż włazu serwisowego (właz mam kupiony) z tyłu krzyknęli mi ok 2k zł. Podziękowałem...

W Procampie koszt chyba 500 zł, w Tomicach 450 zł. 

Cytat

.. ja musze niestety jeszcze do Wrocławia jechać... ehh

Dlaczego musisz do Wrocławia? Kraków masz przecież bliżej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.