Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mistrzowie designu w akcji Tak wygląda opcjonalny pochłaniacz Dometic. Przyznacie, że wygląda to baaardzo schludnie i gustownie

image.png.b3d6994688ae7f40551ce896e5a6807c.png
 
Widziałem to właśnie na którymś filmie. Chciałem zamówić, tylko P. Piotr od kilku dni niedostępny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gekoniasty napisał:
27 minut temu, jacek00 napisał:
Mistrzowie designu w akcji emoji6.png Tak wygląda opcjonalny pochłaniacz Dometic. Przyznacie, że wygląda to baaardzo schludnie i gustownie emoji6.png

image.png.b3d6994688ae7f40551ce896e5a6807c.png
 

Widziałem to właśnie na którymś filmie. Chciałem zamówić, tylko P. Piotr od kilku dni niedostępny.

Mi to się nie podoba. Mogli to jakoś ładniej wkomponować a nie na kawałku deski. . Śmieszne, że oni to montują zamiast oświetlenia pod tą szafką. Ciekawe czy włącza się za pomocą włącznika z boku czy w tym urządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się nie podoba. Mogli to jakoś ładniej wkomponować a nie na kawałku deski. . Śmieszne, że oni to montują zamiast oświetlenia pod tą szafką. Ciekawe czy włącza się za pomocą włącznika z boku czy w tym urządzeniu
Sorki zapomniałem dodać emotikony ogólnie bardzo ładnie to określiłeś mistrzowie designu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mandrol napisał:

@jacek00, musiałeś zrezygnować z Adrii? Miałbyś takie cosik w standardzie ;)

Wiem jak jest u Adrii, Adria umie w design ;) Ja na szczęście nie potrzebuję takiego wyciągu, wydaje mi się on zbędny, tak więc nie muszę na coś takiego patrzeć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Wiem jak jest u Adrii, Adria umie w design ;) Ja na szczęście nie potrzebuję takiego wyciągu, wydaje mi się on zbędny, tak więc nie muszę na coś takiego patrzeć ;) 

Jacku przygotowując wnętrze do malowania w mojej 26letniej babci przekonałem sie ile  było tłuszczu na meblach ścianach i suficie. Tapicerki pewnie też , ale tego nie jestem pewny bo  wyrzuciłem wszystkie  obicia i mam nowe. Mimo tego ze moja ma okap to chyba poprzedni właściciel nie wiedział co się stanie po wielu latach gotowania z wyłączonym ( urwany kabelek zasilający) Jeśli ktoś często używa kuchenki do gotowania , smażenia to rzecz obowiązkowa w mojej ocenie.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku przygotowując wnętrze do malowania w mojej 26letniej babci przekonałem sie ile  było tłuszczu na meblach ścianach i suficie. Tapicerki pewnie też , ale tego nie jestem pewny bo  wyrzuciłem wszystkie  obicia i mam nowe. Mimo tego ze moja ma okap to chyba poprzedni właściciel nie wiedział co się stanie po wielu latach gotowania z wyłączonym ( urwany kabelek zasilający) Jeśli ktoś często używa kuchenki do gotowania , smażenia to rzecz obowiązkowa w mojej ocenie.
Ty masz angielkę a Angole lubią smażyć i piec w przyczepach.

My niczego nie smażymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem jak oni to liczą właśnie. No ale na logikę. gdyby cokolwiek wydłużyli to przestrzeń użytkowa w środku musiałaby ulec wydłużeniu. A zarówno model 2021 jak i 2022 500 QDK ma tyle samo w środku - czyli 528 cm. Długośc likszpary na przedsionek też widzę, że jest taka sama. 
Wlasnie oglądnąłem jakiś film z Dieseldorfu i wychodzi, że chyba miałeś rację. Lampy wcisnęli w środek, czyli musieli zmniejszyć przestrzeń w środku. W naszych lampy są zintegrowane ze zderzakiem a w nowych zderzak jest sam a lampy w środku.ea94510bb3e9e328893ab568251352b1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie oglądnąłem jakiś film z Dieseldorfu i wychodzi, że chyba miałeś rację. Lampy wcisnęli w środek, czyli musieli zmniejszyć przestrzeń w środku. W naszych lampy są zintegrowane ze zderzakiem a w nowych zderzak jest sam a lampy w środku.ea94510bb3e9e328893ab568251352b1.jpg&key=29f42b8c251fdd2e381e892563834ef50345c73355df486725a230c5a39d6069
Dokładnie. Dlatego długość jest taka sama bo nadal z tyłu jest wystający element i są rączki manewrowe. Więc te nowe lampy to tylko kwestia gustu - mi się akurat tak tylna ścięta ściana nie podoba. No i tego typu lampy w produkcji też chyba będą droższe niż lampy w zderzaku, które są tylko nałożone na tylną ścianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@gekoniasty wyjaśniło się wszystko. Knaus to "mistrzowie". Projektują coś kosztem funkcjonalności. Okazało się, że oczywiście lampy, które wsadzili do środka spowodowały, że cała łazienka się z jakiegoś powodu ciut przesunęła - teraz umywalka nie dochodzi do ściany jak u mnie a odstaje na ok 10 cm. Za umywalką jest taka jakby półeczka. No można pomyśleć, że nic się nie stało. Ano stało się to, że taki zabieg spowodował, że zarówno w modelu Sudwind 500 QDK jak i Sport 500 KD pozbyto się wysokiej szafki, która znajdowała się pomiędzy lodówką a łazienką ?‍♂️  W zamian dodali kilka cm blatu. Czyli w zamian za zmiany w wyglądzie pozbyli się fajnej i wygodnej szafki, w której naprawdę się mieści sporo ubrań...

Tak wyglądał mój model:

image.png.56e1f7df4e08ad468fe68bc54754ab47.png

A tak wygląda nowy model:

image.png.dfbdae2f9d0f313df5e0acad632cef75.png

W Knaus Sport 500 KD jest to samo. Jedynie układ w Tabbercie 500 QDK pozostał bez zmian.

 

Chodzi mi o tą szafkę, którą tutaj dobrze widać:

image.thumb.png.40a93a3da8f5afc6b6a9a4947ff6504d.png

 

Tu na przykładzie Sudwinda 580 QS widać o co mi chodzi z łazienką.

Stara wersja:image.thumb.png.22ef5b493df965662f59fa1fa7c8472f.png

Nowa wersja:image.thumb.png.047c72a035a8d5f13166ebb4c2796786.png
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Ano stało się to, że taki zabieg spowodował, że zarówno w modelu Sudwind 500 QDK jak i Sport 500 KD pozbyto się wysokiej szafki, która znajdowała się pomiędzy lodówką a łazienką ?‍♂️  W zamian dodali kilka cm blatu.
 

Widzisz - początkowo sam w to nie wierzyłeś :lol:. Ja prawie uwierzyłem w to że coś musiałem źle zobaczyć :rolleyes:. Niestety jak dla mnie przy 3 dzieci, nie damy rady funkcjonować bez tej szafki. 
Trzeba jeszcze wyśledzić co się pozmieniało w 580 po zmianie tyłu.
Sama maskownica wewnątrz na ścianie nad umywalką w miejscu przełamania powierzchni też wygląda słabo. Chociaż mi wizualnie "wciśnięcie" świateł w bryłę się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=36225]gekoniasty[/mention] wyjaśniło się wszystko. Knaus to "mistrzowie". Projektują coś kosztem funkcjonalności. Okazało się, że oczywiście lampy, które wsadzili do środka spowodowały, że cała łazienka się z jakiegoś powodu ciut przesunęła - teraz umywalka nie dochodzi do ściany jak u mnie a odstaje na ok 10 cm. Za umywalką jest taka jakby półeczka. No można pomyśleć, że nic się nie stało. Ano stało się to, że taki zabieg spowodował, że zarówno w modelu Sudwind 500 QDK jak i Sport 500 KD pozbyto się wysokiej szafki, która znajdowała się pomiędzy lodówką a łazienką   W zamian dodali kilka cm blatu. Czyli w zamian za zmiany w wyglądzie pozbyli się fajnej i wygodnej szafki, w której naprawdę się mieści sporo ubrań...
Tak wyglądał mój model:
image.png.56e1f7df4e08ad468fe68bc54754ab47.png
A tak wygląda nowy model:
image.png.dfbdae2f9d0f313df5e0acad632cef75.png
W Knaus Sport 500 KD jest to samo. Jedynie układ w Tabbercie 500 QDK pozostał bez zmian.
 
Chodzi mi o tą szafkę, którą tutaj dobrze widać:
image.thumb.png.40a93a3da8f5afc6b6a9a4947ff6504d.png
 
Tu na przykładzie Sudwinda 580 QS widać o co mi chodzi z łazienką.

Stara wersja:image.thumb.png.22ef5b493df965662f59fa1fa7c8472f.png
Nowa wersja:image.thumb.png.047c72a035a8d5f13166ebb4c2796786.png
 
No to, że tak powiem trochę słabo. Łazienka bez tej ciemnej płyty na ścianie to zdecydowany krok w tył. Brak tej szafki też uważam za krok w złym kierunku, chociaż już kiedyś widziałem u nich takie układy. No nic cieszmy się, że mamy model tego roczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.