Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

U mnie udało się wczoraj zamontować ekranik simarine i podłączyć do zasilania. Jeszcze muszę spiąć to w całoąść z aku i innymi czujnikami ;) Ale wygląda dobrze :D

IMG_20210615_205617.thumb.jpg.a13647b2a53de19983bfbf4a7d493a70.jpg

A może udało się udokumentować Zdjęciowo przebieg prac. Pomysł i wykonanie mega. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, denvero napisał:

A może udało się udokumentować Zdjęciowo przebieg prac. Pomysł i wykonanie mega. ?

Heh, ja nie jestem z tych co jak coś robią to przerywają robotę na cykanie fotek ;) Zrobię dziś fotki jak to zamocowałem od drugiej strony, i gdzie umiejscowiłem spliter pod blatem. Wszystko będzie widać. Przelotka na kable jest fabrycznie po lewej stronie kuchni - tam można puścić kable od szafki do dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 10:59, Gizbern napisał:

Myślę że taką naklejkę to sobie można samemu wydrukować i przykleić :) W ślad za naklejką powinien iść dokument potwierdzający takowy przegląd.

To jest fabrycznie nowa przyczepa. Mam potwierdzenie z fabryki, że wszystko zostało zamontowane i sprawdzone zgodnie z normami. 

 

 

IMG_20210618_172955.jpg

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mars napisał:

To jest fabrycznie nowa przyczepa. Mam potwierdzenie z fabryki, że wszystko zostało zamontowane i sprawdzone zgodnie z normami. 

 

 

IMG_20210618_172955.jpg

Tak z fabryki wyjeżdza z takim kwitem. Ale nie ma żadnej naklejki w języku polskim ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Tak z fabryki wyjeżdza z takim kwitem. Ale nie ma żadnej naklejki w języku polskim ;) 

Zobacz, na co odpowiadałem Gizbernowi. Pisał o "dokumencie", to mu go wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mars napisał:

Zobacz, na co odpowiadałem Gizbernowi. Pisał o "dokumencie", to mu go wkleiłem.

Racja ;) No to dokument jest. Tylko to tak naprawdę dokument dla nas. Nikt tego nie każe nam wozić, nie trzeba tego nikomu pokazywać, no i w zasadzie nikt żadnego przeglłądu nie sprawdza, zresztą w naszym kraju nie jest on nawet wymagany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dwie fotki jak wygląda podłączenie simarine od strony szafki. Więc wygląda to tak, jedna mała dziurka w którą wchodzi kabel przyłączeniowy i tyle. Zakryłem całość korytkiem instalacyjnym:

 

IMG_20210619_191309.thumb.jpg.39bc1af3822b2bb17b3827c02bdc3544.jpg

IMG_20210619_194523.thumb.jpg.35879195c2f873df1524b94b88882e5e.jpg


Kabel od simarine puściłem fabrycznym korytkiem po ścianie i zamontowałem pod blatem. Tak samo pod blatem podpiąłem splitter do fabrycznego 12V, są tam kostki wago więc wystarczyło zamienić 2 żyłowe wago na takie 3 żyłowe i gotowe. Inklinometr też zamontowałem w kuchni na podłodze, pod najniższą szufladą, tak że po otwarciu samej szuflady mam do niego dostęp. 

Kabel połączeniowy od splitera do bocznika (który znajduje się pod siedziskiem przy akumulatorze) puściłem pod podłogą i puszką od movera wpuściłem do przyczepy. 

Pozostało mi podpięcie jeszcze jedynie czujników temperatury i wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 09:38, jacek00 napisał:

 Kupiłem  dystanse Trumy, na Amazonie za 10 eu (pasują do obelinka) :D 

Montuje się to pomiędzy łapą movera a belką i się skręca na dłuższe śruby

Poratujesz linkiem do tych dystansów? Długo czekałeś? Masz je już zamontowane (jakieś zdjęcie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujesz linkiem do tych dystansów? Długo czekałeś? Masz je już zamontowane (jakieś zdjęcie)? 
Kupowałem na Amazonie, oryginalne od Trumy za 10 euro z przesyłką. Były u mnie następnego dnia Jeszcze nie montowałem, w zasadzie mover dziala bardzo dobrze i bez nich.

Prócz dystansów potrzeba jeszcze dłuższych śrub, o twardość 10.9. Śrub nie było z dystansami. Kupowałem je na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem o link na Amazonie, bo prędzej dałeś link do Obelinka. Nie mogę ich namierzyć.

Zapomniałem napisac. Niestety sklep gdzie kupowałem już nie ma ich na stanie.

 

Tylko wg mnie nie ma sensu kupowania na zapas. Wcale nie musisz ich potrzebować. To że u mnie wypada je założyć nie znaczy, że i ub Ciebie będą potrzebne. To nie zależy od movera a jest to kwestia samej ramy, a nawet i rozmiaru kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, jacek00 napisał:

Zapomniałem napisac. Niestety sklep gdzie kupowałem już nie ma ich na stanie.

Hehe, siedzę na tym Amazonie i zaraz zaklikam się na śmierć. Szukam na zapas. Gdyby się okazało, że będę potrzebował, to już nie musiałbym... się "zaklikiwać" ?.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jajo 1982 napisał:

Witam.Miał ktoś problem z firmą sprzedającą przyczepy Knaus z Wrocławia.Od września czekamy na przyczepe i ciągle jakieś problemy.

O kilku osobach wiem, ale chyba nikt z forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.