Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gizbern napisał:

Dałeś go od zewnątrz między stopniem a ścianą schokowków?

Ja bardziej myślałem o takich Komandorkacjh. Nie będą widoczne.

https://allegro.pl/oferta/komandorek-pojedynczy-podporka-polki-100-szt-9977580397

dokładnie gdzie to nie pamiętam bo przyczepy już nie posiadam ale napewno montowałem wewnątrz .

co do mocowania wkrętów na klej do drewna to też stosowałem tą metodę  i nie zaobserwowałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

37 minut temu, Suzu4x4 napisał:

dokładnie gdzie to nie pamiętam bo przyczepy już nie posiadam ale napewno montowałem wewnątrz .

co do mocowania wkrętów na klej do drewna to też stosowałem tą metodę  i nie zaobserwowałem żadnych problemów.

Twoje wkręty na klej trzymały bardzo dobrze. Powtórzyłem ten zabieg i jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Szkoda tylko że drzwi się nie otwierają w drugą stronę i nie chowają pod daszkiem.

Jakby otwierały się w drugą stronę to kolidowałyby z oknem kuchennym. Więc coś za coś. Ja z dwojga złego wolę otwieranie w tą stronę w którą się otwierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Jakby otwierały się w drugą stronę to kolidowałyby z oknem kuchennym. Więc coś za coś. Ja z dwojga złego wolę otwieranie w tą stronę w którą się otwierają. 

No i kolidują z oknem sypialni i drzwiczkami schowka pod łóżkiem. Ale z dwojga złego jest to i tak lepsze rozwiązanie (najczęściej otwieramy okno kuchenne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizbern napisał:

No i kolidują z oknem sypialni i drzwiczkami schowka pod łóżkiem. Ale z dwojga złego jest to i tak lepsze rozwiązanie (najczęściej otwieramy okno kuchenne)

Okno sypialni jest dla mnie bezużyteczne. Fajnie, że jest, ale nie mam potrzeby otwierania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Jakby otwierały się w drugą stronę to kolidowałyby z oknem kuchennym. Więc coś za coś. Ja z dwojga złego wolę otwieranie w tą stronę w którą się otwierają. 

w mojej adrii nie kolidowały z oknem w sypialni czy kuchni a nawet nogą od przedsionka do markizy.

Swoją drogą - nie potrzebuje ktoś ścian do markizy 4,5m długiej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maarec napisał:

w mojej adrii nie kolidowały z oknem w sypialni czy kuchni a nawet nogą od przedsionka do markizy

Bo to Adria ;) 

Ale bierz poprawkę, że miałeś dłuższą budę od Sudwinda 500 QDK o jakieś 30 cm, więc w sam raz na drzwi. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa Jacka bardzo mi się podoba to jednak ma coś co mi nie pasuje. Ale Jacku najważniejsze ,że Tobie pasuje i czujesz się w niej komfortowo. 

Te wspomniane drzwi ,które zachodzą za okno i druga rzecz to drugie drzwiczki serwisowe WC. Jak jest markiza to może jest to mniej uciążliwe a jak ktoś robi objazdówkę to praktycznie problemu nie widzę. Ale na dłuższy pobyt  z przedsionkiem i wykładziną to już tak. A może to tylko kwestia przyzwyczajenia się.

W mojej też mam jedno nieporozumienie jakim jest otwieranie przedniej bakisty. Ile razy przyłożyłem głową i ile razy obtarłem plecy to już tego nie policzę .Powinny być otwierane do góry tuż przy przedniej szybie budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maras napisał:

Przyczepa Jacka bardzo mi się podoba to jednak ma coś co mi nie pasuje. Ale Jacku najważniejsze ,że Tobie pasuje i czujesz się w niej komfortowo. 

Te wspomniane drzwi ,które zachodzą za okno i druga rzecz to drugie drzwiczki serwisowe WC. Jak jest markiza to może jest to mniej uciążliwe a jak ktoś robi objazdówkę to praktycznie problemu nie widzę. Ale na dłuższy pobyt  z przedsionkiem i wykładziną to już tak. A może to tylko kwestia przyzwyczajenia się.

W mojej też mam jedno nieporozumienie jakim jest otwieranie przedniej bakisty. Ile razy przyłożyłem głową i ile razy obtarłem plecy to już tego nie policzę .Powinny być otwierane do góry tuż przy przedniej szybie budy.

niestety kasetę od strony przedsionka miałem i mam w kolejnym sprzęcie, więc jakieś poprzednie 5 i przyszłe 3 lata trzeba z tym żyć :). Owszem jest to wada i nie da się tego ukryć. Zawsze w tym miejscu miałem stół lub szafkę kuchenną na dłuższych pobytach. Na plus w adrii była tam duża kaseta i starczała na min 2 doby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maras napisał:

Przyczepa Jacka bardzo mi się podoba to jednak ma coś co mi nie pasuje. Ale Jacku najważniejsze ,że Tobie pasuje i czujesz się w niej komfortowo. 

Te wspomniane drzwi ,które zachodzą za okno i druga rzecz to drugie drzwiczki serwisowe WC. Jak jest markiza to może jest to mniej uciążliwe a jak ktoś robi objazdówkę to praktycznie problemu nie widzę. Ale na dłuższy pobyt  z przedsionkiem i wykładziną to już tak. A może to tylko kwestia przyzwyczajenia się.

My nie używamy przedsionka więc problemu w zasadzie nie ma. Zresztą w poprzedniej Adrii też drzwi nam wychodziły za markizę i drzwiczki od kibelka też były poza. Więc zostało wszystko po staremu ;)

34 minuty temu, Maras napisał:

W mojej też mam jedno nieporozumienie jakim jest otwieranie przedniej bakisty. Ile razy przyłożyłem głową i ile razy obtarłem plecy to już tego nie policzę .Powinny być otwierane do góry tuż przy przedniej szybie budy.

W Sudwindzie tak na szczęście jest. Chociaż nadal uważam, że otwierana bakista w Avivie była dużo lepszym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, gekoniasty napisał:

A ja takie pytanie do starszych, bardziej doświadczonych kolegów. Na jakie rabaty można było liczyć na targach jeśli chodzi o przyczepy?

Pewnie z 5-10%.

Z ciekawostek to dziś dostałem zestaw "medikit" od Knausa :D 

IMG_20210505_160927.thumb.jpg.61598ab808a40eee4d4f4b5cfd2b42c6.jpg

IMG_20210505_160944.thumb.jpg.1c294da40bb5b8cee86686651225c3f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 5-10%.

Z ciekawostek to dziś dostałem zestaw "medikit" od Knausa  
IMG_20210505_160927.thumb.jpg.61598ab808a40eee4d4f4b5cfd2b42c6.jpg
IMG_20210505_160944.thumb.jpg.1c294da40bb5b8cee86686651225c3f8.jpg
Mała rzecz a cieszy ja w sobotę jadę do Wrocławia, zobaczymy na żywo te jubileuszowe Sudwindy. Po drodze może uda się zobaczyć jakiegoś dethleffsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gekoniasty napisał:

Mała rzecz a cieszy emoji6.png ja w sobotę jadę do Wrocławia, zobaczymy na żywo te jubileuszowe Sudwindy. Po drodze może uda się zobaczyć jakiegoś dethleffsa.

Jak byłem to stały chyba dwie 580 i jedna 500 QDK i kilka innych większych i mniejszych. Upewnij się, że będą. Ktoś na forum pisał, że zapraszali, zapraszali a po przyjeździe na placu nic nie było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.