Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak nie pociągnie się 12v do lodówki to nie będzie działało oświetlenie gdy będzie zasilana gazem. Iskrownik zapewne jest na  baterie ?  Czy się mylę ?

Nie mylisz się. Żeby odpalić lodówkę to trzeba mieć 12V w budzie. No ale to będzie, podłącze Aku po majówce
Jacek byś tak musiał przesiąść się do HOBBY, to jest dopiero wypas, ale ty tylko Adria default_sciana.gif a jak ci tłumaczyłem to nie że się nie znam:palacz: Ps, nie myślałem że się doczekam  takiej chwili że Jacek pochwali inną markę.default_spineyes.gif do tej chwili warto było tu zostać

 

No co mam nie chwalić? Trudno aby Südwind, który jest pewnie z 2-3 półki wyżej od Avivy nie miał lepszych rozwiązań. Może gdybym przesiadał się z Adory to różnic by nie było albo by były na korzyść Adrii  

Żeby nie było kolorowo to bakista w Knausie to małe nieporozumienie. Tego mi chyba będzie najbardziej brakowało z Avivy, ogromny otwór w bakiscie i mnóstwo miejsca. O idiotycznym rozmieszczeniu różnych włączników już pisałem, tutaj Adria też wygrywa - wszystko jest zrobione logicznie i sensownie. Do tego w Adrii w standardzie mamy podłączenie lodówki, i też miejsce pod montaż kuchenki mikrofalowej czego w Knausie nie uświadczysz...

 

Uczciwie napisze swoje porównania, chociaż to trochę bez sensu z racji właśnie różnych "półek" - to trochę jakbym porównywał powiedzmy Passata do wersji podstawowej jakiejś Dacii. Po prostu Aviva to budżetowa przyczepa i kupując ją miałem tego świadomość. Po 4 latach i zderzeniu z Knausem nadal uważam, że Aviva to naprawdę świetna i wszystko mającą przyczepa za "niewielkie" pieniądze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko to kwestia marketingu i ludzkiej psychy - kto ,ile i za ile ?

 

Aktualnie w kraju licytowane są papierki po lodach firmy K. , a wartość śmietnikowych /bo tam jest miejsce papierka po lodzie/ papierków sięga ponad 25 tysięcy złotych.

Mam czasami wizje ale tego pojąć nijak nie mogę !! 

Tak więc cena to rzecz umowna.  

Tomek - co do śrubek - weźmy np 2 łódki. Laminaty te same ,wykończenie to samo a w jednej śrubki nierdzewki /dokładka to takiego materiału nie przekroczy 1 tys złotych/ a w drugiej zwykłe - choćby ocynk. Wartość przedmiotu z nierdzewkami 100 tysięcy - kupią wszyscy a obok ta sama łódź tylko rzeźba na śrubkach - cena 99 tysięcy...kupujących zero. Może mały OT ale to pokazuje złudę marketingową. 

 

Co do ceny - warto pamiętać ,że jak Jacek kupował Adrię to ceny były normalne - teraz są paniczne. Tak więc to też trochę sztucznie nakręca "półkowość" towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

 

Żeby nie było kolorowo to bakista w Knausie to małe nieporozumienie.

W Hobby Bakista też mała, brachol w Tabbercie ma ogromną ale tam dwie osie może temu, podłoga jest z blachy aluminiowej i dużo miejsca, w środku koło zapasowe duży zbiornik na szarą - czystą wodę i jeszcze luz a u mnie już zbiornik szarej wody nie wchodzi, a mamy takie same.

Dużym plusem jest otwieranie bakist jak zamontujesz bagażnik rowerowy na dyszlu, jest to super rozwiązanie.

Co do okiem to podobają mi się rozwiązania takie jak zrobił Knaus z dużym oknem na przodzie i kuchnią, super rozwiązanie, może mocniej się nagrzewa ale jak staniesz gdzieś z fajnymi widokami to super. Hobby pod tym względem zacofane jest.

Jeśli chodzi o wygląd jak dla mnie Knaus jest na pierwszym miejscu, jak bym teraz wymieniał to szukał bym Knausa z takimi oknami jak poniżej.

KNAUS SÜDWIND 500 PF  Model 2021. Wzbogacona wersja w polskiej dystrybucji Wrocław. - 15KNAUS SÜDWIND 500 PF  Model 2021. Wzbogacona wersja w polskiej dystrybucji Wrocław. - 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarosław69 napisał:

Wszystko to kwestia marketingu i ludzkiej psychy - kto ,ile i za ile ?

 

Aktualnie w kraju licytowane są papierki po lodach firmy K. , a wartość śmietnikowych /bo tam jest miejsce papierka po lodzie/ papierków sięga ponad 25 tysięcy złotych.

Mam czasami wizje ale tego pojąć nijak nie mogę !! 

Tak więc cena to rzecz umowna.  

Tomek - co do śrubek - weźmy np 2 łódki. Laminaty te same ,wykończenie to samo a w jednej śrubki nierdzewki /dokładka to takiego materiału nie przekroczy 1 tys złotych/ a w drugiej zwykłe - choćby ocynk. Wartość przedmiotu z nierdzewkami 100 tysięcy - kupią wszyscy a obok ta sama łódź tylko rzeźba na śrubkach - cena 99 tysięcy...kupujących zero. Może mały OT ale to pokazuje złudę marketingową. 

 

Co do ceny - warto pamiętać ,że jak Jacek kupował Adrię to ceny były normalne - teraz są paniczne. Tak więc to też trochę sztucznie nakręca "półkowość" towaru.

Jarek ja  nie miałem złudy marketingowej, ja po prostu widziałem liczne niedoróbki w Sporcie na mocowaniach, brak kołków centrujących, brak w ogóle wkrętów w zakrytych miejscach, a zupełnie inaczej wygląda to w Nomadzie. Sklejka w Sporcie była cieńsza, w Nomadzie jest grubsza, część ścian jest podwójna, lepiej mocowane są do ścian. W Sporcie musiałem po pierwszym wyjeździe poprawiać mocowania ścianki działowej do ściany bocznej, w Nomadzie nie widzę mankamentów podobnych. Oczywiście przyczepa droższa nie jest idealna, chodzi tylko o ocenę czy warto zapłacić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Jacek porównanie może być pod kątem innej półki i czy warto wydać więcej na wyższy standard. U mnie jakość użytych materiałów jest lepsza w Nomadzie niż Sporcie, tak samo montaż ścian i elementów wyposażenia (wkręty, śrubki).

No to tutaj wiadomo, że nie ma wątpliwości, ze jakśość użytych materiałów jest lepsza w Sundwindzie niż w Avivie. Co do elementów wyposażenia, montażu itp to trzeba trochę pojeździć aby móc ocenić - będę dawał na bieżąco znać ze swoich spostrzeżeń :) 

Godzinę temu, Jarosław69 napisał:

o do ceny - warto pamiętać ,że jak Jacek kupował Adrię to ceny były normalne - teraz są paniczne. Tak więc to też trochę sztucznie nakręca "półkowość" towaru.

Trochę niestety tak jest. Moją przyczepę owszem, kupiłem tanio. Z moverem, aku, ładowarką, markizą, mnóstwem dodatków fabrycznych zapłaciłem około 73k zł. Dziś za tyle mojej przyczepy bym nie kupił. Jak liczyłem to z podobnym wyposażeniem i klimatyzacją dziś musiałbym zapłacić około 105k zł. Odliczając nawet klimę to wychodzi około 97k zł. No to już jest cena kosmiczna i tyle, za moją Avivę bym na pewno nie zapłacił. Cena 73k w 2016/17 roku bo był naprawdę bardzo dobry stosunek do jakości, do tego co otrzymałem w zamian.

A dzisiaj Knaus Sport 500 KD kosztuje 107k złotych... No za tyle Sporta np. też bym nie kupił ;) Niewiele więcej kosztował Sudwind. 

Godzinę temu, peja76 napisał:

W Hobby Bakista też mała, brachol w Tabbercie ma ogromną ale tam dwie osie może temu, podłoga jest z blachy aluminiowej i dużo miejsca, w środku koło zapasowe duży zbiornik na szarą - czystą wodę i jeszcze luz a u mnie już zbiornik szarej wody nie wchodzi, a mamy takie same.

U mnie zbiornik wchodzi, ale i tak wsadziłem go pod łóżko, bo zajmował w bakiście za dużo miejsca. Pamiętaj też, że kupiłem większy zbiornik na szarą - tego fabrycznego (pewnie taki sam jak Twój) nie będę używał 

Cytat

Dużym plusem jest otwieranie bakist jak zamontujesz bagażnik rowerowy na dyszlu, jest to super rozwiązanie.

Tak, samo otwieranie bakisty jest wygodniejsze. Tylko ta minimalna ilość miejsca ?‍♂️ W samej przyczepie jest zdecydowanie więcej miejsca w szafkach i wszystkich schowkach, ale bakista mogłaby być większa.

Cytat

Co do okiem to podobają mi się rozwiązania takie jak zrobił Knaus z dużym oknem na przodzie i kuchnią, super rozwiązanie, może mocniej się nagrzewa ale jak staniesz gdzieś z fajnymi widokami to super. Hobby pod tym względem zacofane jest.

U mnie nie ma takiego okna, jest mniejsze. Takie rozwiązanie o jakim mówisz jest natomiast w Adrii Adorze - czyli myślę, że w bezpośredniej konkurencji od Adrii - chociaż Adora trochę pod względem standardowego wyposażenia wypada lepiej.

Cytat

Jeśli chodzi o wygląd jak dla mnie Knaus jest na pierwszym miejscu, jak bym teraz wymieniał to szukał bym Knausa z takimi oknami jak poniżej.

KNAUS SÜDWIND 500 PF  Model 2021. Wzbogacona wersja w polskiej dystrybucji Wrocław. - 15KNAUS SÜDWIND 500 PF  Model 2021. Wzbogacona wersja w polskiej dystrybucji Wrocław. - 8

To idealny układ dla dwóch osób :) Bardzo fajny układ, z dużą kuchnią. Na minus oczywiście brak przysznica. 

Dla mnie Knaus pod jednym względem ma przewagę. Mianowicie ma średniej wielkości modele z pełnym prysznicem  - Knaus Sport 500 KD czy Sudwind 500 QDK. Nie rozumiem dlaczego Adria w modelach "500" nie poszła w tą stronę. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

i to s

 

45 minut temu, tomekk napisał:

Jarek ja  nie miałem złudy marketingowej, ja po prostu widziałem liczne niedoróbki w Sporcie na mocowaniach, brak kołków centrujących, brak w ogóle wkrętów w zakrytych miejscach, a zupełnie inaczej wygląda to w Nomadzie. Sklejka w Sporcie była cieńsza, w Nomadzie jest grubsza, część ścian jest podwójna, lepiej mocowane są do ścian. W Sporcie musiałem po pierwszym wyjeździe poprawiać mocowania ścianki działowej do ściany bocznej, w Nomadzie nie widzę mankamentów podobnych. Oczywiście przyczepa droższa nie jest idealna, chodzi tylko o ocenę czy warto zapłacić więcej.

to informacyjnie - przez 5 lat w Adria Altea nie poprawiałem mocowań ścian, nie dokręcałem śrubek - wnętrze skręcone jak z fabryki. Część półek ciężko było zdemontować przy montażu klimy - nie dość, że kręcone to jeszcze kołki na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał:

jak bym teraz wymieniał to szukał bym Knausa z takimi oknami jak poniżej

Też mi się te okna podobają.

Poczekajmy jak dopracują ich technologię, bo póki co jest z nimi kłopot. Niemcy w Knausie reklamują dosć często.

A,  no i strach się bać o koszt jakby coś go uszkodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania lodówki to sprawa już jest jasna. Knaus oszczędził na kablu

86016ed000653f02c3f0341b76426ec8.jpg

Jak już jesteśmy przy temacie lodówki to dziś zauważyłem coś takiego - źle spasowane i brak korka zaslepiającego. Słaba coś chyba ta kontrola jakości w Knausie

15284c32a85215c4870a3a8a0dc2e9bf.jpg&key=06a654ee621db988a3b1cf869dddc9efa52859fba7ce57cdec81ac71781b03ee

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wbije się jeszcze do tematu;) jaki uchwyt do tv fabrycznie daje knaus? Wiem że u P.Tomka są dwa do wyboru. Zna ktos nazwe? I jak najlepiej go montować w naszych 500tkach?? Wkrety w stelaż górnego łożka piętrowego czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wbije się jeszcze do tematu;) jaki uchwyt do tv fabrycznie daje knaus? Wiem że u P.Tomka są dwa do wyboru. Zna ktos nazwe? I jak najlepiej go montować w naszych 500tkach?? Wkrety w stelaż górnego łożka piętrowego czy inaczej?
Kup sobie mały uchwyt TV na podwójnym ramieniu, byle ciasno chodził, przewierć otwór w miejscu gdzie składa się blacha tv do blachy na ścianie, włóż zawleczkę żeby się nie rozkładało podczas jazdy. Ja nie ufałem ścianie do której miałem uchwyt przykręcić więc wziąłem kawałek deseczki, którą przykleiłem do ścianki i skręciłem wkrętami. Deseczkę pomalowałem pod kolor mebli. 60 zł za całość. Kiedyś w poprzednim Knausie miałem fabryczny uchwyt i wcale szału nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wbije się jeszcze do tematu;) jaki uchwyt do tv fabrycznie daje knaus? Wiem że u P.Tomka są dwa do wyboru. Zna ktos nazwe? I jak najlepiej go montować w naszych 500tkach?? Wkrety w stelaż górnego łożka piętrowego czy inaczej?
U mnie jest taki:
f8725e2ee970e2266acd661f93724d24.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyczepa zaliczyła pierwszy wyjazd. Pogoda była "wspaniała", więc przyczepa miała okazję zaliczyć test szczelności, sprawność ogrzewania, rozprowadzania ciepła, działania klimy i ogrzewania podłogowego ;) Co do tego ostatniego to spodziewałem się czegoś więcej - chyba drugi raz bym nie zamówił już ogrzewania podłogowego. W zasadzie to bardzo delikatnie podgrzewa podłogę i tyle, do tego nie ma możliwości żadnej regulacji. Poczytałem, że ogrzewanie podłogowe optymalnie powinno podgrzewać podłogę do około 20 stopni. Ktoś ma może fabryczne ogrzewanie w Knausie i może powiedzieć jak to wygląda u niego? 

Z nowości to wjechała markiza workowa Fiamma Caravanstore 410 XL. Bez problemu da się ją składać w pojedynkę:

IMG_20210501_113147.thumb.jpg.6f6d9c148e5661d78971240b12c8c904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w temacie tego ogrzewania podłogowego. Też chciałem to mieć i podczas konfiguracji P. Tomasz wytłumaczył co i jak i raczej nie polecał ... ale ostatnie zdanie zawsze należało do mnie i doszliśmy do wniosku ,że skreślamy je z listy dodatków.

Co do markizy to tą którą masz też uważam ją za trafny nawet bardzo trafny wybór.

A nie widzę pokrowca na zaczep ... łoo panie nie idźmy tą drogą :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.