Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dzwoniłem dziś z rozmawiałem z P. Piotrem. Obiecywał, że ma być 580 qs i 550 fsk, bo chyba te bierzemy przedewszystkim pod uwagę ale 500 też chętnie bym oglądnąłem, bo może byśmy jednak zostali przy tym rozmiarze. Przedsionek i markiza z bokami by została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

48 minut temu, gekoniasty napisał:

No właśnie dzwoniłem dziś z rozmawiałem z P. Piotrem. Obiecywał, że ma być 580 qs i 550 fsk, bo chyba te bierzemy przedewszystkim pod uwagę ale 500 też chętnie bym oglądnąłem, bo może byśmy jednak zostali przy tym rozmiarze. Przedsionek i markiza z bokami by została emoji6.png

580 QS stały dwie sztuki - może jeszcze stoją :) Zaglądałem do środka nawet. Z zewnątrz to wyglądają niemal jak 500 QDK, nawet przez chwilę myslałem, że to 500 QDK własnie z tym nieszczęsnym włazem serwisowym bo akurat te je miały :D

Jak nie jest Ci staszna szersza to bym chyba szedł w tym kierunku, im więcej miejsca w środku tym lepiej ;) No i łazienka w 580 QS jest szersza o te 10 cm gdzieś. W 500 QDK żona narzeka, że ciasno w łazience ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanie do starszych, bardziej doświadczonych kolegów. Na jakie rabaty można było liczyć na targach jeśli chodzi o przyczepy?

O co pytasz ? Czy o rabat za przyczepę wystawową - to nie wiem. Ale na zamówione do produkcji Hobby na targach w Düsseldorfie dostałem 10% rabatu od ceny która wyszła po konfiguracji wg cen katalogowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MicP napisał:


O co pytasz ? Czy o rabat za przyczepę wystawową - to nie wiem. Ale na zamówione do produkcji Hobby na targach w Düsseldorfie dostałem 10% rabatu od ceny która wyszła po konfiguracji wg cen katalogowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak już rozmawiamy o rabatach to warto napisać kiedy to było -rok- . Jeszcze dwa -trzy lata wstecz było całkiem inne zapotrzebowanie jak również inna ilość kupujących inny też czas na odbiór po skonfigurowaniu dla siebie przyczepy w stosunku do tego co się dzieje w tej chwili -IMO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o nową przyczepę zamówiona na targach. Rozumiem, że obecnie wszystko stanęło na głowie i teraz dealerzy mają w nosie jakiekolwiek rabaty bo i tak im się sprzeda. Ale myślę, że za rok wszystko powoli będzie wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2020 na targach w Dusseldorfie dostałem bardzo podobną cenę jak u polskiego dealera...zdecydowałem się na zakup w PL ze względu na wszystkie procedury celno / skarbowo / językowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

580 QS stały dwie sztuki - może jeszcze stoją :) Zaglądałem do środka nawet. Z zewnątrz to wyglądają niemal jak 500 QDK, nawet przez chwilę myslałem, że to 500 QDK własnie z tym nieszczęsnym włazem serwisowym bo akurat te je miały :D

Jak nie jest Ci staszna szersza to bym chyba szedł w tym kierunku, im więcej miejsca w środku tym lepiej ;) No i łazienka w 580 QS jest szersza o te 10 cm gdzieś. W 500 QDK żona narzeka, że ciasno w łazience ;) 

Co do niniejszwj dyskusji, to 580 qs ma otwierane drzwi w druga strone, ktore nie zachodza na okna. Do tego odwrotny uklad w kuchni co daje baardzo duzy blat.  Pelna podkowa na srodku. Za to trzeba uwazac na lodowke, bo widzialem sporo modeli z mala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pełną podkowę w 580QS mamy w sporcie, Sudwind niestety takowej nie ma. Za to ma lepszy układ łóżka z ta ścianka przy wejściu. A chciało by się mieć to i to razem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niniejszwj dyskusji, to 580 qs ma otwierane drzwi w druga strone, ktore nie zachodza na okna. Do tego odwrotny uklad w kuchni co daje baardzo duzy blat.  Pelna podkowa na srodku. Za to trzeba uwazac na lodowke, bo widzialem sporo modeli z mala. 
Czekaj, przecież Südwind 580 QS to większy 500 QDK. Duża lodówka, drzwi otwierają się w tą samą stronę, blatu dużego nie ma, układ kuchni ten sam:

3da66ebcc9a2adf62a8ce4673f92e958.jpg

A tu filmik:
Tylko pełną podkowę w 580QS mamy w sporcie, Sudwind niestety takowej nie ma. Za to ma lepszy układ łóżka z ta ścianka przy wejściu. A chciało by się mieć to i to razem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ta ściana mi się bardzo podoba. Tak samo jak te zagłówki że schowkami. Super patenty
Hmm może tak było w modelach z wcześniejszych lat. Obecny model ma drzwi otwierane na okno z sypialni, blat niestety też malutki.
Za to drzwi wejściowe są szersze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Czekaj, przecież Südwind 580 QS to większy 500 QDK. Duża lodówka, drzwi otwierają się w tą samą stronę, blatu dużego nie ma, układ kuchni ten sam:

3da66ebcc9a2adf62a8ce4673f92e958.jpg

A tu filmik:

Ta ściana mi się bardzo podoba. Tak samo jak te zagłówki że schowkami. Super patenty emoji2.pngZa to drzwi wejściowe są szersze

Wlasnie dlatego kupilem Sporta:).

Odwrotna kuchnia, blat, drzwi i podkowa. Jedynie lodowka do d..., ale o tym przekonalem sie juz po zakupie... 

Co do scianki przy lozku to wyglada fajnie, ale poczytalem opinie ze przy wychodzeniu przez osobe spiaca przy oknie, bardzo ogranicza ruchy. 

Na rysunku zle zaznaczono kierinek otwierania drzwi

sport-580qs_t_01_0.png

No i niestety prysznic nieobudowany. Chcialem to zrobic w Procampie, ale po roku uzytkowania stwietdzilem, ze system z kolem daje rade:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

Jedynie lodowka do d..., ale o tym przekonalem sie juz po zakupie... 

Co znaczy, że d d... - w sensie że Dometic? :D 

3 godziny temu, w79 napisał:

Co do scianki przy lozku to wyglada fajnie, ale poczytalem opinie ze przy wychodzeniu przez osobe spiaca przy oknie, bardzo ogranicza ruchy. 

Na rysunku zle zaznaczono kierinek otwierania drzwi

sport-580qs_t_01_0.png

No i niestety prysznic nieobudowany. Chcialem to zrobic w Procampie, ale po roku uzytkowania stwietdzilem, ze system z kolem daje rade:) 

Z innych różnić to dzielone dzrzwi wejściowe i śmietniczek na drzwiach, czego w Sudwindzie nie uświadczysz. 

 

Tu filmik ze Sporta 580 QS, jakby ktoś miał ochotę się dokładnie przyjrzeć ;)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Z innych różnić to dzielone dzrzwi wejściowe i śmietniczek na drzwiach, czego w Sudwindzie nie uświadczysz. 

 

Nie marudzić :]
Za to masz siatkę na zakupy i schowek na parasol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin T napisał:

Za to masz siatkę na zakupy i schowek na parasol.

Taa, zwłaszcza schowek na parasol się przyda. Już się zastanawiałęm jak to wyjąć w przypadku jak mi córka tam jakieś zabawki wrzuci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmawiamy o rabatach to warto napisać kiedy to było -rok- . Jeszcze dwa -trzy lata wstecz było całkiem inne zapotrzebowanie jak również inna ilość kupujących inny też czas na odbiór po skonfigurowaniu dla siebie przyczepy w stosunku do tego co się dzieje w tej chwili -IMO 

To było jesienią 2018. Czekałem 3 miesiące.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.