Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jacek00 napisał:

 

 

Ale z energobloku kable do lodówki nie wychodzą. W miejscu gdzie wg schematu się je podłącza jest zwyczajnie pusto

To na pewno nie. W Adrii zasilanie lodówki normalnie działało. Nie wiem czy działało zasilanie ciągle, bo jak wspomniałem w Adrii miałem od zawsze akumulator i buda brała 12V z aku emoji3.png

Natomiast w energonloku wszystko jest dobrze podłączone i nic nie jest zamienione, jest zgodnie ze schematem.

Generalnie nie jest to jakiś problem. W energonloku, w miejscu gdzie jest stały plus tak czy inaczej będę podłączał aku pokładowy więc zasilanie stałe z auta i tak byłoby rozłączone.

Lodówkę natomiast używam już na gazie. Knausie akurat fabrycznie jest reduktor Trumy przystosowany do jazdy na gazie.

Raczej z ciekawości chciałem to rozkminić.

[mention=8007]maarec[/mention] faktycznie najłatwiej sprawdzić za lodówką czy w ogóle Knaus położył kable, bo jak ich nie będzie to nie ma w ogóle czego szukać emoji6.png

tam będzie kostka z opisem 12V + i 12V - :) oczywiście będzie kabel w stronę grzałki a zasilanie ciągniesz sam - daj prosto do haka - szkoda metrów kabla do elektrobloku. Myślę, że tam będziesz miał w elektrobloku może zasilanie oświetlenia i iskrownika lodówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zasilanie lodówki nie jest podpięta do energobloku - podpięte jest tylko i wyłącznie sterowanie żeby można było na gazie odpalić.

Jak zdejmiesz dolna kratkę wentylacyjną to będzie kostka, w którą wpinasz bezpośrednio 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bw81 napisał:

Jak zdejmiesz dolna kratkę wentylacyjną to będzie kostka, w którą wpinasz bezpośrednio 12V.

A ja głupi zaglądałem dookoła, jak się do tego dobrać od środka. Już się wahałem czy lodówki nie będę musiał wyciągać. :mlot:

Sorry że się wtrącam w wątek, ale przypadkiem tym wpisem mi tez pomogłeś. Kable 6mm2 już czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

tam będzie kostka z opisem 12V + i 12V - :) oczywiście będzie kabel w stronę grzałki a zasilanie ciągniesz sam - daj prosto do haka - szkoda metrów kabla do elektrobloku. Myślę, że tam będziesz miał w elektrobloku może zasilanie oświetlenia i iskrownika lodówki

Nic nie będę ciągnął ;) Nie potrzebuję zasilania 12V, bo jeżdżę z odpaloną lodówką na gaz ;) 

2 godziny temu, bw81 napisał:

Jak zdejmiesz dolna kratkę wentylacyjną to będzie kostka, w którą wpinasz bezpośrednio 12V.

Czyli trzeba samemu ciągnąć? Brawo dla Knausa za pseudo oszczędności ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Nic nie będę ciągnął ;) Nie potrzebuję zasilania 12V, bo jeżdżę z odpaloną lodówką na gaz ;) 

Czyli trzeba samemu ciągnąć? Brawo dla Knausa za pseudo oszczędności ;) 

Jest w tej lodówce funkcja 12v, jak jest to bym reklamował że nie chodzi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Nic nie będę ciągnął ;) Nie potrzebuję zasilania 12V, bo jeżdżę z odpaloną lodówką na gaz ;) 

Czyli trzeba samemu ciągnąć? Brawo dla Knausa za pseudo oszczędności ;) 

Zostaw jak jest. Jak zainstalwałem GOKa to zapomniałem o temacie.

Zresztą GOK i Colorado to dwa najpraktyczniejsze dodatki które dołożyłem po zakupie (poza moverem oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... jeszcze nie wracasz do Adrii? 

Na razie się powoli przenoszę do Knausa . Z bólem serca muszę przyznać, że widać różnicę pomiędzy Avivą a Sudwindem, a to na razie tylko spostrzeżenia z parkingu. Na duży plus w Knausie zasługują drzwi wejściowe - to jest przepaść. No i wszystkie okna są dużo lepsze, lepiej się otwierają i lepiej działają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest. Jak zainstalwałem GOKa to zapomniałem o temacie.
Zresztą GOK i Colorado to dwa najpraktyczniejsze dodatki które dołożyłem po zakupie (poza moverem oczywiście)
Jak już wspominałem to fabrycznie mam budę przystosowana do jazdy na gazie. Po całym zeszłym sezonie jazdy w ten sposób nie zamierzam wracać do zasilania lodówki z auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Nic nie będę ciągnął ;) Nie potrzebuję zasilania 12V, bo jeżdżę z odpaloną lodówką na gaz ;) 

Czyli trzeba samemu ciągnąć? Brawo dla Knausa za pseudo oszczędności ;) 

W tabbercie miałem tak samo zrobione :). W sumie to mam porównanie kilku producentów już :). Szczególnie w ostatnich 18 miesiącach -przyczepa i 3 kampery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Na razie się powoli przenoszę do Knausa emoji6.png. Z bólem serca muszę przyznać, że widać różnicę pomiędzy Avivą a Sudwindem, a to na razie tylko spostrzeżenia z parkingu. Na duży plus w Knausie zasługują drzwi wejściowe - to jest przepaść. No i wszystkie okna są dużo lepsze, lepiej się otwierają i lepiej działają

 

Jacek byś tak musiał przesiąść się do HOBBY, to jest dopiero wypas:D:D:D, ale ty tylko Adria :sciana: a jak ci tłumaczyłem to nie że się nie znam:palacz:

Ps, nie myślałem że się doczekam  takiej chwili że Jacek pochwali inną markę.:bzik: do tej chwili warto było tu zostać?

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie pociągnie się 12v do lodówki to nie będzie działało oświetlenie gdy będzie zasilana gazem. Iskrownik zapewne jest na  baterie ?  Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maras napisał:

Ale jak nie pociągnie się 12v do lodówki to nie będzie działało oświetlenie gdy będzie zasilana gazem. Iskrownik zapewne jest na  baterie ?  Czy się mylę ?

Oświetlenie jest na cienkich kablach w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.