Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MicP napisał:


To było jesienią 2018. Czekałem 3 miesiące.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem praktycznie taki sam okres. W lutym klepnięta i maju odbiór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już po wizycie we Wrocławiu. Hmm spodziewałem się nieco innego widoku ale co najważniejsze obejrzałem co chciałem.
Może po kolei. Przyczepa z tego wątku - bardzo fajny układ, faktycznie wersja mini 580 qs. Jedyne co mi nie leżało to wielkość łazienki. Ciężko siąść spokojnie na kibelku i zamknąć drzwi. Dość klaustrofobicznie.
580 qs bardzo fajna ale jednak Małżonka Woli mieć umywalkę poza toaletą.
550 fsk układ jak u mnie, tylko większa i jest super. Największy minus to brak kabiny prysznicowej, ale jest szmatka z dętkami i to może działać w nagłych wypadkach. Fajna dodatkową szafa, której nam brakowało, większa lodowka, i więcej szafek w kuchni. Blat minimalistyczny, ale małżonce nie przeszkadza.
Mają sprawdzić dostępność drzwi garażowych do dołożenia, bo to musiało by się w niej znaleźć. Duże łóżko małżeńskie (prawie 160 cm szerokości) też zdecydowanie na plus. To co bym zmienił to tapicerkę na activ rock, ale to już nie wykonalne. DMC 1800 też jest ok, chociaż lepiej by było jeszcze 100kg więcej ale się nie da. Podłączenie 12V do lodówki, tez nie będzie problemem, bo stoi obok szafy z rozdzielnicą.
W przyszłym tygodniu się wyklaruje dokładnie co i jak. Biję się z myślami co zrobić. Ogólnie bardzo ładna przyczepa.
Spostrzeżenia do wszystkich sudwindow.
Bakisty to faktycznie lekka porażka. Otwór minimalistycznych rozmiarów. W moim sporcie co prawda otwierany tradycyjnie do góry ale z dużo lepszym dostępem. Tutaj przy tym odchyleniu na zawiasach otwór mały z trudnym dostępem.
Dziwna lodowka, brak półki nad szufladą dolną to trochę marnotrawienie miejsca. Nowsze lodówki są pakowane do sportów
Pozatym chyba nie mam uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zrobiłem kilka prac w przyczepie. Podłączyłem na stałe akumulator, wyprowadziłem sobie pod siedziskiem gniazdo 230V i podłączyłem też ładowarkę. 

Przy okazji zobaczyłem jakość montażu wszystkiego, zwłaszcza tam gdzie nie widać i wg mnie jest to wykonane dużo mniej estetycznie niż w Adrii. Np tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka to Knaus stosuje zaślepki meblowe śrub, ale wystarczy podnieść łóżko i zaślepek już brak. W Adrii przykładowo zaślepek brakowało naprawdę głęboko w szafkach dopiero. Inna sprawa to jakieś zadziory, naderwane okleiny, jakieś wystające z podłogi zszywki. 

Innym problemem jest mocowanie środkowego łóżka i ten schodek, o którym już w innym wątku wspominał @Gizbern Jest to zwyczajnie wada konstrukcyjna, u mnie mocowanie jest pęknięte fabrycznie, po prostu ułamany kawałek mebla o grubośc 1 cm - swoją drogą jak ma się to trzymać na takim kawałeczku? Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby powiedzieć obiektywnie trzeba by porównać do obecnie wyprodukowanej Adrii.
Myślę że przy obecnym bumie wszystkie fabryki robią co mogą żeby wyrobić się z produkcją i wszyscy "idą na ilość" co odbywa się kosztem jakości.
Patrząc na obecne sprzęty wpadki i niedoróbki zdarzają się praktycznie wszędzie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zrobiłem kilka prac w przyczepie. Podłączyłem na stałe akumulator, wyprowadziłem sobie pod siedziskiem gniazdo 230V i podłączyłem też ładowarkę. 

Przy okazji zobaczyłem jakość montażu wszystkiego, zwłaszcza tam gdzie nie widać i wg mnie jest to wykonane dużo mniej estetycznie niż w Adrii. Np tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka to Knaus stosuje zaślepki meblowe śrub, ale wystarczy podnieść łóżko i zaślepek już brak. W Adrii przykładowo zaślepek brakowało naprawdę głęboko w szafkach dopiero. Inna sprawa to jakieś zadziory, naderwane okleiny, jakieś wystające z podłogi zszywki. 

Innym problemem jest mocowanie środkowego łóżka i ten schodek, o którym już w innym wątku wspominał [mention=36894]Gizbern[/mention] Jest to zwyczajnie wada konstrukcyjna, u mnie mocowanie jest pęknięte fabrycznie, po prostu ułamany kawałek mebla o grubośc 1 cm - swoją drogą jak ma się to trzymać na takim kawałeczku? Nie wiem 
Uważam że i w Knausie i w Dethleffsie ten obszar przyczepy pozostawia wiele do życzenia z punktu widzenia wytrzymałości. W Knausie po złamaniu deseczki zrobiłem nową konstrukcję, a w Dethleffsie wzmocniłem na dzień dobry. Co prawda w tej pierwszej przyczepie blat jest montowany do szyny na ścianie, a wdrugim noga jest na centralnej nodze, ale liche są same siedziska. Jeżeli komuś popsuło się w tym miejscu to rozebrał całość i zrobił od początku. Naprawa w ramach gwarancji i tak spowoduje montaż po fabrycznemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomekk napisał:
9 godzin temu, jacek00 napisał:
A ja wczoraj zrobiłem kilka prac w przyczepie. Podłączyłem na stałe akumulator, wyprowadziłem sobie pod siedziskiem gniazdo 230V i podłączyłem też ładowarkę. 

Przy okazji zobaczyłem jakość montażu wszystkiego, zwłaszcza tam gdzie nie widać i wg mnie jest to wykonane dużo mniej estetycznie niż w Adrii. Np tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka to Knaus stosuje zaślepki meblowe śrub, ale wystarczy podnieść łóżko i zaślepek już brak. W Adrii przykładowo zaślepek brakowało naprawdę głęboko w szafkach dopiero. Inna sprawa to jakieś zadziory, naderwane okleiny, jakieś wystające z podłogi zszywki. 

Innym problemem jest mocowanie środkowego łóżka i ten schodek, o którym już w innym wątku wspominał [mention=36894]Gizbern[/mention] Jest to zwyczajnie wada konstrukcyjna, u mnie mocowanie jest pęknięte fabrycznie, po prostu ułamany kawałek mebla o grubośc 1 cm - swoją drogą jak ma się to trzymać na takim kawałeczku? Nie wiem 

Uważam że i w Knausie i w Dethleffsie ten obszar przyczepy pozostawia wiele do życzenia z punktu widzenia wytrzymałości. W Knausie po złamaniu deseczki zrobiłem nową konstrukcję, a w Dethleffsie wzmocniłem na dzień dobry. Co prawda w tej pierwszej przyczepie blat jest montowany do szyny na ścianie, a wdrugim noga jest na centralnej nodze, ale liche są same siedziska. Jeżeli komuś popsuło się w tym miejscu to rozebrał całość i zrobił od początku. Naprawa w ramach gwarancji i tak spowoduje montaż po fabrycznemu.

Ja jutro zgłaszam gwarancyjne ten feler. Zobaczymy co zrobią....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomekk napisał:

Jeżeli komuś popsuło się w tym miejscu to rozebrał całość i zrobił od początku. Naprawa w ramach gwarancji i tak spowoduje montaż po fabrycznemu.

To jest najbardziej optymalne rozwiązanie.

Reklamowałem w mojej wąż od dmuchawy który był sprasowany na płasko. Niechlujna robota. Kiedy wymieniali na nowy, to podczas wymiany uszkodzili nowy ze względu na utrudniony dostęp. Ponadto proszę aby sprawdzić czy wszystkie połączenia w instalacji elektrycznej są wystarczająco mocno dokręcone. 

Ja lubię produkty Knausa, ale oni coś ostatnio mają tyle problemow z jakością wykonania, że jak tak dalej pójdzie to stracą pewną część klienteli swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Helmut napisał:

Ponadto proszę aby sprawdzić czy wszystkie połączenia w instalacji elektrycznej są wystarczająco mocno dokręcone. 

Nie ma co sprawdzać. Cała instalacja jest zrobiona na złączkach Wago. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gekoniasty napisał:

Będę śledził bo bardzo ciekaw jestem jak to będzie działało. U mnie wjedzie 550 fsk, będzie ciekawie emoji3.png

Już u @w79 działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.