Skocz do zawartości

Co z tym rynkiem przyczep


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2021 o 17:54, pawel1966 napisał:

No to na szybko - dziś w nocy przyjechała w końcu:) zdjęcie od Pana Marcina z S campu w Bieruniu. My jedziemy na majówkę jeszcze ostatni raz solo, camperkiem a we wtorek jadę załatwiać papiery.

Hobby 400 Sfe De luxe 30_04_2021_ S camp.jpg

HOBBY 400 Sfe_30_04_2021_S camp.jpg

mógłbyś napisać coś więcej o tej przyczepie? tez szukam takiej niewielkiej przyczepy:) zastanawiam się pomiędzy tym hobby a weinsbergiem caraone 390qd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

znajomy ma firmę i potrzebuje dla pracowników bazy socjalnej, więc ma kilka budek

sprzęty zadbane, szanowane, bo ma normalnych ludzi którzy dbają i na wakacje biorą budki na swoje wyjazdy

ma tego z 15 sztuk, część stoi na placu

i ma juz dosyć pytaczy "czy te budki do sprzedania" - nie ma dnia żeby jakiś namolny nie trafił się

nie ma szansy schować ich gdzieś bo cały plac jest od ulicy i wszyscy widzą

 

ostatnio załamał się jak odpowiedział na odczepnego że którąś tam sprzeda za 25 tysięcy, klient zaczął domagać sie pokazania towaru i zadzwonił po rodzinę żeby przyjechała na oglądanie

ludzie pogłupieli totalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, chris_66 napisał:

znajomy ma firmę i potrzebuje dla pracowników bazy socjalnej, więc ma kilka budek

sprzęty zadbane, szanowane, bo ma normalnych ludzi którzy dbają i na wakacje biorą budki na swoje wyjazdy

ma tego z 15 sztuk, część stoi na placu

i ma juz dosyć pytaczy "czy te budki do sprzedania" - nie ma dnia żeby jakiś namolny nie trafił się

nie ma szansy schować ich gdzieś bo cały plac jest od ulicy i wszyscy widzą

 

ostatnio załamał się jak odpowiedział na odczepnego że którąś tam sprzeda za 25 tysięcy, klient zaczął domagać sie pokazania towaru i zadzwonił po rodzinę żeby przyjechała na oglądanie

ludzie pogłupieli totalnie

 

Juz nie bo Covid znika, zaczynają pojawiać się normalne oferty w normalnych cenach. Hotele sie otwierają , samoloty , autobusy, statki i pociągi zaczynają wozić ludzi. Kamper i przyczepka juz nie są "kołem ratunkowym" dla amatorów i jakikolwiek wyjazd. Obserwuję na bieżąco rynek kaperów i przyczep,  został zapełniony. Więc ceny zaczynają spadać bo ludzie mają duży wybór a sprzedającym  trudniej już sprzedać za cenę z kosmosu. 

 

 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Juz nie bo Covid znika, zaczynają pojawiać się normalne oferty w normalnych cenach. Hotele sie otwierają , samoloty , autobusy, statki i pociągi zaczynają wozić ludzi. Kamper i przyczepka juz nie są "kołem ratunkowym" dla amatorów i jakikolwiek wyjazd. Obserwuję na bieżąco rynek kaperów i przyczep,  został zapełniony. Więc ceny zaczynają spadać bo ludzie mają duży wybór a sprzedającym  trudniej już sprzedać za cenę z kosmosu. 

Pokaż te spadające ceny, bo ja widzę wręcz coś odwrotnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy 2-3 lata temu kupił angielkę na budowę. Ostatnio się mnie pyta czy nie mam kogoś kto by chciał kupić. Obejrzałem ją pobieżnie, podłoga w wejściu strasznie się uginała. Ściany w okół drzwi i przy oknach miękkie. Powiedziałem mu że słabo jest i nikomu nie polecę tej przyczepy, mimo że jest tania, kompletna i wszystko działa. Wystawił na olx, sprzedał dosłownie w pół godziny, telefon za telefonem i jeszcze na koniec pretensje że sprzedał bo ten co teraz dzwoni by kupił :) Dostał dwa razy więcej niż za nią dał.

W Białogardzie może niektóre egzemplarze trochę dłużej stoją bo ceny nie są najniższe. Jeden woli dołożyć i mieć spokój innym najważniejsze jest kupić jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy jak jest układ piętrus plus prysznic chwile i nie ma, nawet zauważyłem że dwu trzy latki dobrze wyposażone lepiej schodzą jak starsze.

Z kamperami robi się tak jak już kiedyś pisałem, proszę poniżej następne ogłoszenie, dzwoniłem człowiek kupił na wynajem dwa miesiące leci ogłoszenie o wynajmie i nic zero odzewu, nawet ceny pozniżał i nic. W ten weekend byliśmy na wyjeżdzie, na polu było więcej przyczep jak kamperów ale nie w tym rzecz, na 16 kamperów dwa były prywatne reszta wynajem, z co poniektórymi rozmawiałem i z wynajmem nie było problemu nawet ceny rozsądne około 350zł na dobę, ogólnie wszyscy że my to mamy fajnie bo mamy auto :winner:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-kronos-nowy-kronos-przekaze-leasing-ID6DQsdT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda bańka kiedyś pęka, i każdy rynek się w końcu nasyci. Karawaning to jednak wciąż niszowe hobby i myślę że chwilowy boom tego nie zmieni.

Wygląda na to że boom się pomału kończy. Sam kupiłem przyczepę w samym jego szczycie, ale chciałem już ją mieć od kilku lat i byłem zdesperowany, że po prostu musi być i już, bo być może nigdy już nie będzie dobrego czasu aby kupić. Zobaczymy co się będzie działo w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się "myślenie" tych mniej bystrych ekonomicznie /delikatnie to nazwę../   twierdzących ,że to taki zaje...y  BYZNES - bo jak za dzień wypożyczalnia chce pińcet a rok ma ponad 300 dni to .......

I tu właśnie powstała cała masa "wypożyczalni" startujących wg schematu 300 x 500.

Polska to nie Niemcy w kwestii potencjału finansowego klienteli , ani nie Hiszpania w kwestii aury.

Tak więc wielu fantastów będzie głową ryło po betonowym lotnisku. Jeszcze chwila.

Żadne zaklinanie faktów i żadna propaganda /ostatnio mocno sponsorowana/ nie zmieni zwykłej prawdy wynikającej z podstawowej wiedzy przekazywanej już w szkole podstawowej.

 

No chyba ,że jedzie walec po dotacjach no to wtedy....ale to inny temat ,który też spowoduje choroby wrzodowe u niektórych  :-)

 

Nadzieja w tym ,że w najbliższym czasie wystartują samoloty i wywiozą tych najbardziej szumnych.

Potem wypadną z gry zawiedzeni kolorowymi obrazkami.

Na końcu odpadną zgnilizny jak zrobią po kilka tysięcy kilometrów po niekoniecznie dobrych drogach.

Tak czy siak normalna normalność raczej nie wróci w poprzedniej wersji. 

Edytowane przez Jarosław69
walec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, peja76 napisał:

Przyczepy jak jest układ piętrus plus prysznic chwile i nie ma, nawet zauważyłem że dwu trzy latki dobrze wyposażone lepiej schodzą jak starsze.

Z kamperami robi się tak jak już kiedyś pisałem, proszę poniżej następne ogłoszenie, dzwoniłem człowiek kupił na wynajem dwa miesiące leci ogłoszenie o wynajmie i nic zero odzewu, nawet ceny pozniżał i nic. W ten weekend byliśmy na wyjeżdzie, na polu było więcej przyczep jak kamperów ale nie w tym rzecz, na 16 kamperów dwa były prywatne reszta wynajem, z co poniektórymi rozmawiałem i z wynajmem nie było problemu nawet ceny rozsądne około 350zł na dobę, ogólnie wszyscy że my to mamy fajnie bo mamy auto :winner:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-kronos-nowy-kronos-przekaze-leasing-ID6DQsdT.html

Trochę nie rozumiem. Koleś zamówił, zapłacił, okleił, stworzył stronę po czym się sprzętu pozbywa bo jak twierdzi, że nie ma na to czasu? Kupy się to nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał:

Trochę nie rozumiem. Koleś zamówił, zapłacił, okleił, stworzył stronę po czym się sprzętu pozbywa bo jak twierdzi, że nie ma na to czasu? Kupy się to nie trzyma.

@jacek00 nie on pierwszy wszedł na minę, myślał że będzie dobry biznes, a ty dupa… 

 

no :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Z kamperami robi się tak jak już kiedyś pisałem, proszę poniżej następne ogłoszenie, dzwoniłem człowiek kupił na wynajem dwa miesiące leci ogłoszenie o wynajmie i nic zero odzewu, nawet ceny pozniżał i nic.

Ja mam dwóch znajomych prowadzących wypożyczalni i potwierdza się to, o czym piszesz. Boom jest wyłącznie medialny. Nikt nie zabija się za pojazdami.

Niestety, cena wynajmu na tydzień oscyluje blisko średniej pensji, więc co tu się dziwić.

A, że ogłoszeń mnóstwo?
To nie jest tak, że jak ktoś wziął leasing, założył "wypożyczalnię", to teraz choć oferta (nawet zaporowa) gdzieś musi być wystawiona, aby nie podpadało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie wypożyczalni to nie jest łatwy biznes, szczególnie dorywczo i z jednym pojazdem. Obsługuję kilkadziesiąt wypożyczalni - opinie są skrajne - dwie we wrześniu znikają z rynku, pozostałe mówią, że jakby było jeszcze 5-7 kamperów to też by się spokojnie wynajęło. Dobre wypożyczalnie w styczniu miały już czerwiec-wrzesień sprzedany

nie spodziewam się powrotu normalności na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcin T napisał:

.................. cena wynajmu na tydzień oscyluje blisko średniej pensji, więc co tu się dziwić..............

gdzie masz takie ceny, głupoty medialne wypisujesz

30 minut temu, maarec napisał:

........ jakby było jeszcze 5-7 kamperów to też by się spokojnie wynajęło. Dobre wypożyczalnie w styczniu miały już czerwiec-wrzesień sprzedany........

dobrzy się rozwijają, nie tylko na tym rynku

11 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Juz nie bo Covid znika, zaczynają pojawiać się normalne oferty w normalnych cenach.....................

gdzie widzisz te normalne oferty, bo jakoś nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.