Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Trucker Hiob napisał:
12 godzin temu, Paweł7 napisał:

Eleganckie :)  Macie prowadnice do szuflad z "domykaniem"?

Tak, widać to na tym filmie:  https://youtu.be/KqVUEAfypig?t=374 Jednak w kamperku nie ma to wielkiego znaczenia, bo klameczki i tak trzeba wcisnąć, żeby wyskoczyło zabezpieczenie przed otwarciem się w czasie jazdy. 

Właśnie chodziło mi o to czy domykanie da radę "zatrzasnąć" te uchwyty, bo rozumiem że działają jak tradycyjny zamek do drzwi. Zatrzaskują się i musimy klamką, gałką odblokować by można było otworzyć. . .
Czyli te uchwyty jak wyciągniemy "ucho" to już tak zostaje i możemy swobodnie otwierać czy działa jak typowa klamka w drzwiach, że się zatrzaskuje i za każdą potrzebą otwarcia trzeba ucha wyciągać?

 

Ja mam takie:
https://allegro.pl/oferta/10szt-zamek-meblowy-zatrzaskowy-wciskany-do-szafki-11673868512?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_meble-akcesoria_pla_ss&ev_adgr=meble-akcesoria&ev_campaign_id=14418605936&gclid=CjwKCAiAx8KQBhAGEiwAD3EiP1tCKIRMd1hCNDmHl48LtSj78PyLYNSTLMSAuHQ4Vt40QQ3OeGjMZRoCLYMQAvD_BwE

... i 2 do wymiany a to wiąże się z wymianą wszystkich... ponad 20szt :( choć mogę wymienić tylko w łazience wtedy 3 do wymiany ... 
I tak szukam, może znajdą się lepsze, wygodniejsze ale jeszcze zostaje siła przyzwyczajenia... 
Jak w trzech szafkach wymieniłem siłowniki to bardzo szybko wymieniłem w pozostałych choć nic im nie dolegało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minutes ago, Paweł7 said:

Czyli te uchwyty jak wyciągniemy "ucho" to już tak zostaje i możemy swobodnie otwierać czy działa jak typowa klamka w drzwiach, że się zatrzaskuje i za każdą potrzebą otwarcia trzeba ucha wyciągać?

 Działają jak klamka w drzwiach, po domknięciu szuflady automatycznie się zatrzaskują i żeby ją otworzyć trzeba pociągnąć za kółeczko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SzwagierKonstruktor said:

 czy rozpłaszczenie rivnutsa jest na tyle duże, żeby się solidnie zablokował?

Tak myślę, choć życie pewnie to zweryfikuje. Ten zbiornik tak ciasno tam wchodzi, że pewnie nie będzie zbyt wielkich sił działających na taśmę zabezpieczającą, a rivnutsy są z tych "oversize", mają spore rozszerzenia po spłaszczeniu, więc powinno być OK. Pod tymi w podługowatych otworach są też podkładki od wewnątrz, bo tam się je dało wsunąć. 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Siemcio, w Sprinterze można wyprowadzić rurki z wodą bez wiercenia dziur w podłodze, 7:54 minuta w filmie:

 

 

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Trucker Hiob said:

@Marcin Siemcio, w Sprinterze można wyprowadzić rurki z wodą bez wiercenia dziur w podłodze, 7:54 minuta w filmie:

 

 

Dziękuję, ciekawa opcja , jak się ociepli to sprawdzę jak to technicznie będzie wyglądało. U mnie z dwóch stron muszę jakoś się wydostać z wodą,  z jednej strony z prysznica, z drugiej strony ze zlewu. Dodatkowo jeszcze dwa przewody 4/0 z alternatora przy silniku na tylną część auta, i jeszcze kilka innych przewodów pod auto, to na pewno jakiś pożytek z tego przejścia zrobię:) jedyne co się obawiam czy na wodę to nie za mała średnica bo wygląda na 3/4.  Dzięki za cynk , dam znak jak to wygląda w praktyce :) ale to do tego jeszcze długa droga. Pozdrswiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Marcin Siemcio said:

 U mnie z dwóch stron muszę jakoś się wydostać z wodą,  z jednej strony z prysznica, z drugiej strony ze zlewu.

U nas podobnie, ale ja już wyciąłem dwie dziury. Jeszcze tylko muszę jakoś pociągnąć przewody elektryczne od strony prysznica na zewnątrz, do pompy wodnej i do zaworu. Nasz system to będzie "one hour shower", bez zbiornika na szarą wodę, bez grzałki, po prostu zamknięty obieg i dwa litry ciepłej wody, którą potem wylejemy bezpośrednio na zewnątrz. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce. W końcu zawsze można to zmienić, ale sam pomysł wydaje się wręcz genialny w swej prostocie. Jednak pompa i zawór chyba będą pod pojazdem i powrotna rurka będzie musiała przejść przez podłogę, czyli trzeba będzie wywiercić jeszcze dwa otwory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Trucker Hiob said:

U nas podobnie, ale ja już wyciąłem dwie dziury. Jeszcze tylko muszę jakoś pociągnąć przewody elektryczne od strony prysznica na zewnątrz, do pompy wodnej i do zaworu. Nasz system to będzie "one hour shower", bez zbiornika na szarą wodę, bez grzałki, po prostu zamknięty obieg i dwa litry ciepłej wody, którą potem wylejemy bezpośrednio na zewnątrz. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce. W końcu zawsze można to zmienić, ale sam pomysł wydaje się wręcz genialny w swej prostocie. Jednak pompa i zawór chyba będą pod pojazdem i powrotna rurka będzie musiała przejść przez podłogę, czyli trzeba będzie wywiercić jeszcze dwa otwory. 

Generalnie system one hour shower wydaje się ciekawym rozwiązaniem, co bym się zastanowił to ta pompka i obieg pod auto , nie wie czy dobrze myślę ale z pompki która będzie pod autem będzie nie łatwo spuści wodę do zera a to może być problem przy mrozach. No i jeśli mrozy to nawet jeśli nie zamarznie bo np będzie 1 stopień Celsjusza np w wieczornych porach w górskich rejonach to ta woda może tracić szybko temperaturę podczas obiegu pod auto i spowrotem. To takie moje gdybanie bo nie znam tematu dokładnie.  Ja tymczasem walczę z moją Arką Noego :) dzisiaj szykuję konstrukcje pod przykręcenie płyt na sufit. Większość listewek aluminiowych , część tych najbardziej newralgicznych stalowych. Sprinter jest niższy od Transita dlatego walczę o każdy centymetr. Na to jeszcze pójdzie ta folia aluminiowo styropianowa , sklejka 1/4 inch i paski sklejki bambusowej też 1/4 . Aby osiągnąć efekt podobny jak na foto 2. 

20220220_143632.jpg

rqjzefpc9x181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Siemciojeszcze nie do końca rozkminiłem jak to ma wszystko wyglądać. Pompka musi być pod autem, bo wanienka prysznica jest tuż nad podłogą. Chyba, że byłaby na tyle silna, że zassałaby wodę będąc 30 cm wyżej, wtedy pod autem mógłby być tylko syfon z zaworem w najniższym miejscu. Wlałoby się dwa litry ciepłej wody, włączyło pompkę, a po myciu otworzyło zawór.  Jeśli chodzi o utratę ciepła, to w lecie to żaden problem, wręcz zaleta. W zimie, być może, trzeba będzie dolać litr wrzątku przed spłukaniem mydła, ale w aucie jest ciepło, a rurę się zaizoluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mar

23 hours ago, Marcin Siemcio said:

Taka ciekawostka https://youtu.be/4s8J1AlJdac 

Dzięki, Marcin, ale Ty mi nie podpuszczaj żony. Ona już chce taki zderzak... :D   Lepiej daj mi namiary na Twojego FaceBooka, żebym dodał do opisu tego filmu:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.