Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Zulos napisał:

Mi się nie chciało zjeżdżać i na Shellu przy autostradzie płaciłem 1,59 za litr ON...?

kto bogatemu zabroni :-]

ja zjeżdżam  . W Austrii naprawdę stacje z normalnymi cenami  są często kilkaset metrów od zjazdu. przy pełnym baku kampera zaoszczędzone 160-180 zł wolę wydać na kolejną porcję kalmarów w CRO  :jesc:

Generalnie to nie muszę nawet szukać bo jak zatankuje na granicy w PL to robię bez problemu Czechy i Austrię tankując przed samą Słowenią :

https://goo.gl/maps/w4qg9iV5Rd7fFhVb8

stacja samoobsługowa  czynna całą dobę 400 m od zjazdu. w zeszłym roku tankowałem po 0,97 gdzie na autostradzie nie było taniej niż 1,45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ja zjeżdżam  . W Austrii naprawdę stacje z normalnymi cenami  są często kilkaset metrów od zjazdu. przy pełnym baku kampera zaoszczędzone 160-180 zł wolę wydać na kolejną porcję kalmarów w CRO  :jesc:

Otóż to. U mnie wchodzi 70l, więc licząc w dwie strony to mam prawie całego fishplate, kosztem kilkuset metrów ;)

31 minut temu, Suzu4x4 napisał:

https://goo.gl/maps/w4qg9iV5Rd7fFhVb8

stacja samoobsługowa  czynna całą dobę 400 m od zjazdu. w zeszłym roku tankowałem po 0,97 gdzie na autostradzie nie było taniej niż 1,45

Ja mam ulubioną trochę wcześniej, Eni Gralla, plus jest taki, że mają słoweńskie winietki w nominalnej cenie, a zaraz obok jest McDonald, więc przy jednym postoju mam 3w1, tankowanie, winieta i frytki dla "dziadów", czyt. dzieci ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że bez problemu dojechałbym do połowy Słowenii, ale jakoś tak mi się nie chciało nigdzie więcej zatrzymywać i koniecznie dojechać na raz, po emocjach i sprzątaniu po trąbie byłem wyzuty z myślenia... Z cepką też miałem ulubione stacje poza autostradą, ale dwa razy częściej ? Teraz mam 90 l w baku - prawie równo 2x więcej, co przy podobnym zużyciu przy 125 km/h vs. 95 km/h daje 2x rzadsze tankowanie. No i całkiem niezły wynik 11,5 godz. 1025 km. Ale fakt - czasem zjazd ślimakiem do stacji przy autostradzie może być dłuższy niż zjazd do stacji poza autostradą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

kto bogatemu zabroni :-]

ja zjeżdżam  . W Austrii naprawdę stacje z normalnymi cenami  są często kilkaset metrów od zjazdu. przy pełnym baku kampera zaoszczędzone 160-180 zł wolę wydać na kolejną porcję kalmarów w CRO  :jesc:

Generalnie to nie muszę nawet szukać bo jak zatankuje na granicy w PL to robię bez problemu Czechy i Austrię tankując przed samą Słowenią :

https://goo.gl/maps/w4qg9iV5Rd7fFhVb8

stacja samoobsługowa  czynna całą dobę 400 m od zjazdu. w zeszłym roku tankowałem po 0,97 gdzie na autostradzie nie było taniej niż 1,45

dobry namiar - już zapamiętane.

ja w przeciwnym końcu Austrii, kilkanaście km od Czech tankuję tutaj - https://goo.gl/maps/2mwncVKvjVyWhP1V8 

wielki parking, bardzo dużo stanowisk i zero kolejek.

Raz niedawno nalałem 87 litrów, także jest na czym oszczędzać.

W Austrii nigdy nie leję do pełna, raczej jadę na oparach - chore oszczędzanie kilogramów :)

z moją prędkością przejazdową zmieściłbym się i dojechał do Chorwacji... ale tam paliwo drogie!

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłożenie na Solarisie w Sibeniuku jest na poziomie 60-70%. Jeśli ktoś chce jakąkolwiek parcele, zwłaszcza na krótko to bez problemu znajdzie. W każdym razie skłamałbym gdybym napisał, ze kemping jest "pusty". Jechałem przez zachodnie Węgry droga 86 i przejście graniczne w Mursko Sredisce i kolejki na granicy nie było żadnej ale odprawa zgodnie z podręcznikiem. Wszystkie paszporty skanowane i testy na covid sprawdzane oraz pytanie gdzie jedziemy. Nie było lipy ani żadnego pobieżnego zerknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie są dwa szlaki tranzytowe z Polski do Chorwacji.

Jeden do przez Czechy - Austria - Słowenia,  tutaj tranzyt odbywa się w miarę normalnie, nie ma wyznaczonych tras tranzytowych.

Drugi to : Słowacja - Węgry ( Letenye) - Chorwacja i / lub   Węgry (Redics) - Słowenia (Dolga Vas)  - Chorwacja (mniej uczeszczana opcja).

Szykuję się na wyjazd trugim szlakiem, ale ciagle sprzecznosci dotyczace tranzytu.  Wielu podróznych pisze na FB, ze jadą trasą M86  na sombothely i Letenye i nikt, nic nie reaguje - po stronie węgierskiej.

A oficjalna strona uparcie podaje trasy tranzytowe i przejscia graniczne.

Jakie są Wasze doswiadczenia, opinie.

http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zbyszek napisał:

Właściwie są dwa szlaki tranzytowe z Polski do Chorwacji.

Jeden do przez Czechy - Austria - Słowenia,  tutaj tranzyt odbywa się w miarę normalnie, nie ma wyznaczonych tras tranzytowych.

Drugi to : Słowacja - Węgry ( Letenye) - Chorwacja i / lub   Węgry (Redics) - Słowenia (Dolga Vas)  - Chorwacja (mniej uczeszczana opcja).

Szykuję się na wyjazd trugim szlakiem, ale ciagle sprzecznosci dotyczace tranzytu.  Wielu podróznych pisze na FB, ze jadą trasą M86  na sombothely i Letenye i nikt, nic nie reaguje - po stronie węgierskiej.

A oficjalna strona uparcie podaje trasy tranzytowe i przejscia graniczne.

Jakie są Wasze doswiadczenia, opinie.

http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor

Ja wczoraj jechałem 86-stką i nic niepokojącego się nie działo. W ogóle na granicy słowacko-węgierskiej w Redic przejeżdża się bez żadnej kontroli. 

Nawet zrobiłem nocleg na pierwszym MOPie na 86-stce. Pełny spokój. Na przejściu granicznym chorwacko-słoweńskim w Mursco Sredisce nie było żadnej kolejki. Obsługa z marszu, natomiast była to pełna kontrola włącznie z testami covidowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirmar napisał:

Ja wczoraj jechałem 86-stką i nic niepokojącego się nie działo. W ogóle na granicy słowacko-węgierskiej w Redic przejeżdża się bez żadnej kontroli. 

Nawet zrobiłem nocleg na pierwszym MOPie na 86-stce. Pełny spokój. Na przejściu granicznym chorwacko-słoweńskim w Mursco Sredisce nie było żadnej kolejki. Obsługa z marszu, natomiast była to pełna kontrola włącznie z testami covidowymi.

Czyli można sobie planowac przejazd od Bratysławy przez Sarvar do przejscia  Redics  / Dolga Vas i dalej, z ominieciem fragmentu autostrady A5 (SLO), kierowac się na przejscie Mursko Sredisce ? ! !   Taki mam plan na 16 lipca.

 

Nie umiem dołączyć  mapki trasy z google map.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

A co to za kemping w samym centrum Poreca wybrałeś????

No jadę na stare śmieci. Może Zelena Laguna, Może Bijela Uvala, może Park Umag. Zobaczę co będzie wolne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Zbyszek napisał:

Czyli można sobie planowac przejazd od Bratysławy przez Sarvar do przejscia  Redics  / Dolga Vas i dalej, z ominieciem fragmentu autostrady A5 (SLO), kierowac się na przejscie Mursko Sredisce ? ! !   Taki mam plan na 16 lipca.

Nie umiem dołączyć  mapki trasy z google map.

 

Pojawiła sie aktualizacja informacji Ambasady Węgierskiej o wjezdzie i tranzycie przez Węgry.

Tranzytować można bez problemów, zgodnie z wyżej wymienionymi warunkami możliwy jest zjazd z wyznaczonych tras w celu noclegu lub pobytu turystycznego. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3079484812276241&id=1895690110655723

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbyszek napisał:

Czyli można sobie planowac przejazd od Bratysławy przez Sarvar do przejscia  Redics  / Dolga Vas i dalej, z ominieciem fragmentu autostrady A5 (SLO), kierowac się na przejscie Mursko Sredisce ? ! !   Taki mam plan na 16 lipca.

 

Ja tak jechałem. Jedynie musisz zwrócić uwagę czy się coś nie zmieni do dnia wyjazdu bo teraz wszystko zmienia się dynamicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 19:18, gusia-s napisał:

A czemu na taką okrętkę jak na Metkovic masz prostą drogę? Myślę że teraz to przejście nie jest tak oblegane.

 

W dniu 5.07.2021 o 20:22, Pawel1o napisał:

Skoro tak radzisz to niech tak będzie. Będę miał na kogo psioczyć jak będzie korek:).  Dziś zaliczone mury Ston. Warto. Cena 70 kun. Ponoć jakaś Polka parę lat temu przeszła je bez biletu i teraz wisi jej fotka na murach (jakaś Chinka tą fotkę przekazała). Jak ją namierzą to za karę ma w pełnym słońcu chodzić tam i z powrotem cały dzień.

IMG-20210705-WA0000.jpg

Psioczyć nie będę. Dziś zaliczony Mostar, Medziugorie, wodospady Kravica i Blagaj.

IMG20210707155648.jpg

IMG20210707105408.jpg

IMG20210707105445.jpg

IMG20210707105815.jpg

IMG20210707123434.jpg

IMG20210707135006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.