Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, maarec napisał:
21 godzin temu, bertosz napisał:

My dziś wjeżdżaliśmy z SLO do CRO... o 7.00 ruszyliśmy z Camping Terme Ptuj (swoją drogą bardzo przyjemny kemping), to korek do granicy miał 3km, spędziliśmy w nim 2 godziny. Sprawdzono nam paszporty, nikt nie pytał o certyfikaty covidowe...

Czyli to Wy szukaliście recepcji  z 2 zestawów? Pozdrawiam :)

Moje odczucia co do campingu i termów oraz ceny są zdecydowanie inne :) byłem i prawdopodobnie był to ostatni raz w życiu,  chyba,  że na basenach coś dobudują

Kawałek dalej (70 km) już w CRO, jest fajna miejscówka Terme Tuhelj. Też drogo ale nowiutka infrastruktura na kempingu i cisza niesamowita. Można spać bez basenu. 

A na wjeździe do miasteczka pyszna knajpka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel1o napisał:

Zostaniemy tu kilka dni i pewnie wyskoczymy do Mostu. Potem może jeszcze gdzieś. Zobaczymy

Ciekawe jak z kempingami w Bośni.

Napewno są kempingi niedaleko Mostu w Blagaj, którego nie można opuścić ;) Klasztor Derwiszów i rzeka Buna ?  Jest ich tam kilka z czego niektóre nad samą rzeką. Do Mostaru z tamtad rzut beretem ok. 15 km.,  parking przy kościele franciszkańskim, kiedyś darmowy nie wiem jak teraz. Z parkingu do starego mostu kilka minut spacerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirmar napisał:

Czy ktoś jest lub był w ostatnich dniach na Solarisie k. Szybenika i może dać info jak tam jest z obłożeniem? Żona gdzieś na FB czytała relacje, że kemping bardziej pusty niż zajęty a system na ich stronie mi pokazuje informacje, że nie ma ani jednej wolnej parceli na przyszły tydzień? 

 

Od spotkanych Polaków  słyszałem  tydzień temu że pustki na solarisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś myśli, że Chorwacja jest droga (to ma rację), ale taki przykład:

- Espresso w Baśce - pyszne, w filiżance nad taflą morza z pięknym widokiem - 5,50 zł,

- Espresso w Białce Tatrzańskiej w Terma Bania - znośne, w papierowym kubku pite na stojaka przy basenie 10,- zł.

Statystyki nie kłamią - Chorwacja jest prawie 2x tańsza od Polski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

A jak ktoś myśli, że Chorwacja jest droga (to ma rację), ale taki przykład:

- Espresso w Baśce - pyszne, w filiżance nad taflą morza z pięknym widokiem - 5,50 zł,

- Espresso w Białce Tatrzańskiej w Terma Bania - znośne, w papierowym kubku pite na stojaka przy basenie 10,- zł.

Statystyki nie kłamią - Chorwacja jest prawie 2x tańsza od Polski??

Byłem 3 dni temu w basce  nie widziałem nigdzie tak taniej kawy ? myślę że ceny są troszkę nizssz niż w Polsce.  Lemoniada w basce 30 kun  czyli 18zl. Sama woda z.lodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

- Espresso w Baśce - pyszne, w filiżance nad taflą morza z pięknym widokiem - 5,50 zł,

Potwierdzam... w Trpanj jeszcze taniej. Espresso w kawiarni z widokiem na prom 8 kn - ok. 4,80 zł. Lemoniada - 20 kn ?

 

20210703_172302.jpg

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrtechno napisał:

Byłem 3 dni temu w basce  nie widziałem nigdzie tak taniej kawy ? myślę że ceny są troszkę nizssz niż w Polsce.  Lemoniada w basce 30 kun  czyli 18zl. Sama woda z.lodem. 

Kawiarnia Obala - espresso 9 kun.

Godzinę temu, Prusiak napisał:

Potwierdzam... w Trpanj jeszcze taniej. Espresso w kawiarni z widokiem na prom 8 kn - ok. 4,80 zł. Lemoniada - 20 kn ?

 

20210703_172302.jpg

No to lecimy na kawę do Trpanj - za 1 kunę oszczędności się opyla...?

Mamy równe 500 km z Baśki?

Zwłaszcza, że w kamperze ekspres z pyszną kawą z Kostaryki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby ominąć przejście graniczne między Chorwacją a Bośnią w Metković mogę w Neum kierować się od razu na Gradac i dalej na Cerovica, Draćevo? Jechał ktoś, bo na mapie to tak średnio wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

A jak ktoś myśli, że Chorwacja jest droga (to ma rację), ale taki przykład:

- Espresso w Baśce - pyszne, w filiżance nad taflą morza z pięknym widokiem - 5,50 zł,

- Espresso w Białce Tatrzańskiej w Terma Bania - znośne, w papierowym kubku pite na stojaka przy basenie 10,- zł.

Statystyki nie kłamią - Chorwacja jest prawie 2x tańsza od Polski??

W Chorwacji jak i wszędzie trzeba porównywać ceny, mierzyć siły na zamiary itd. Przede wszystkim nie dać się naciąć. Nie bywamy w bardzo drogich lokalach, w tym roku jednak min raz dziennie byliśmy na obiedzie w restauracji i przegląd pola jest.  Dla mnie najbardziej miarodajnym daniem jest misa mięs dla dwojga, która w podobnej klasie restauracjach kosztowała od 170 do 310 KN. Przeważnie 220-230KN. Cevapi od 50-60kun, velikie tocene od 19KN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zulos napisał:

No to lecimy na kawę do Trpanj - za 1 kunę oszczędności się opyla...?

Zapraszam... 

47 minut temu, Zulos napisał:

Zwłaszcza, że w kamperze ekspres z pyszną kawą z Kostaryki

Można i tak oczywiście...

 

20210705_134934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prusiak napisał:

Zapraszam... 

Można i tak oczywiście...

 

20210705_134934.jpg

No espresso to to nie jest - zaśnieżone szczyty widzę?

8 minut temu, maarec napisał:

W Chorwacji jak i wszędzie trzeba porównywać ceny, mierzyć siły na zamiary itd. Przede wszystkim nie dać się naciąć. Nie bywamy w bardzo drogich lokalach, w tym roku jednak min raz dziennie byliśmy na obiedzie w restauracji i przegląd pola jest.  Dla mnie najbardziej miarodajnym daniem jest misa mięs dla dwojga, która w podobnej klasie restauracjach kosztowała od 170 do 310 KN. Przeważnie 220-230KN. Cevapi od 50-60kun, velikie tocene od 19KN

Na Istrii lane piwo w zasadzie nie schodzi poniżej 30... Rekordowo płaciliśmy 39, a najmniej chyba 25. Na Krku wczoraj płaciliśmy 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel1o napisał:

Czy aby ominąć przejście graniczne między Chorwacją a Bośnią w Metković mogę w Neum kierować się od razu na Gradac i dalej na Cerovica, Draćevo? Jechał ktoś, bo na mapie to tak średnio wygląda. 

A czemu na taką okrętkę jak na Metkovic masz prostą drogę? Myślę że teraz to przejście nie jest tak oblegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak radzisz to niech tak będzie. Będę miał na kogo psioczyć jak będzie korek:).  Dziś zaliczone mury Ston. Warto. Cena 70 kun. Ponoć jakaś Polka parę lat temu przeszła je bez biletu i teraz wisi jej fotka na murach (jakaś Chinka tą fotkę przekazała). Jak ją namierzą to za karę ma w pełnym słońcu chodzić tam i z powrotem cały dzień.

IMG-20210705-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.