Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wjeżdżałem wczoraj, tj. 30 czerwca około 14 godziny, żadnego sprawdzania na granicach jakichkolwiek dokumentów, zaświadczeń, kolejka na 3 auta. Kolejka była tylko w drugą stronę ze Słowenii do Austrii. W Czechach wszechobecne remonty dróg, ja jechałem w godzinach wieczornych, więc pusto, co jest za dnia i w weekend, może być słabo. Jestem w Fazanie na Pinecie, może jest połowa obłożenia, może nawet nie, nieważne czy na parcelach czy na patelni. Widać że turystów jest zdecydowanie mniej.6882c76a8475e56f294b86ffb9fd0a6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacek00 napisał:

Ja nie znajduje potwierdzenia tych zmian w Chorwacji od 1 lipca. Na oficjalnej stronie rządowej jest wszystko po staremu: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Wychodzi na to, że owszem, certyfikaty obowiązują, ale tych, którzy nie są na zielonej lisice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak obecnie wygląda sprawa tranzytu przez Słowenię ?  Czy są jakieś problemy albo obostrzenia wjeżdżając do Chorwacji od tej strony? 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomekk napisał:

Jestem w Fazanie na Pinecie, może jest połowa obłożenia, może nawet nie, nieważne czy na parcelach czy na patelni. Widać że turystów jest zdecydowanie mniej.

U mnie na wjeździe jak pytałem dowiedziałem się, że jest 30% obłożenia. W moim kwadracie na 6 piczek zajęte 2, więc się potwierdza.

Za dwa dni ruszam na Krk - zobaczymy jak tam sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jak obecnie wygląda sprawa tranzytu przez Słowenię ?  Czy są jakieś problemy albo obostrzenia wjeżdżając do Chorwacji od tej strony? 
Tak jak wszędzie test lub szczepienie

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wjeżdżałem wczoraj, tj. 30 czerwca około 14 godziny, żadnego sprawdzania na granicach jakichkolwiek dokumentów, zaświadczeń, kolejka na 3 auta. Kolejka była tylko w drugą stronę ze Słowenii do Austrii. W Czechach wszechobecne remonty dróg, ja jechałem w godzinach wieczornych, więc pusto, co jest za dnia i w weekend, może być słabo. Jestem w Fazanie na Pinecie, może jest połowa obłożenia, może nawet nie, nieważne czy na parcelach czy na patelni. Widać że turystów jest zdecydowanie mniej.6882c76a8475e56f294b86ffb9fd0a6b.jpg&key=ce64073b706759cf8f0619b49212e51518ff3b5a81bcf54c35adba015793312b

… o właśnie zastanawiałem się jak tam z obłożeniem bo wtorek/środa zaczynamy tam aklimatyzację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal07 napisał:
4 godziny temu, Koczaj napisał:
Czy wiecie jak obecnie wygląda sprawa tranzytu przez Słowenię ?  Czy są jakieś problemy albo obostrzenia wjeżdżając do Chorwacji od tej strony? 

Tak jak wszędzie test lub szczepienie

Przez slowenie przejeżdżalem w czerwcu 2 razy ostatnio tydzień temu.  Nikt o nic nie pytał  nikt nic nie wymagał.  Informację że strony msz nie zawsze się pokrywają że stanem faktycznym.   Jeżeli chodzi o Bałkany to jedynie kosowo i Węgry wpuszczają wszystkich ale tranzytem przejazd przez kraj jeżeli nie mamy testów. Jak mamy testy możemy zostać.  Pozostałe kraje bez problemu 

Edytowane przez mrtechno (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez slowenie przejeżdżalem w czerwcu 2 razy ostatnio tydzień temu.  Nikt o nic nie pytał  nikt nic nie wymagał.  Informację że strony msz nie zawsze się pokrywają że stanem faktycznym.   Jeżeli chodzi o Bałkany to kosowo i Węgry wpuszczają wszystkich ale tranzyt przez kraj dozwolony jeżeli nie mamy testów. Pozostałe kraje bez problemu 
Pytał o wjazd do Chorwacji. Czechy, Austria, Słowenia to luzik ale to Schengen. W cro już jest granica. Jak jechałem w czerwcu to były normalnie kontrole. Potem na chwilę znikły a teraz mieli przywrócić. Skoro kontrolują paszporty to kontrola dodatkowego papierka nie jest problemem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.