Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Masz tyle samo przejść granicznych, bo Słowenia jest w Shengen więc granice Węgiersko-Słoweńską po prostu przejeżdżasz. Jedyne sprawdzanie papierów masz jak wjeżdżasz do Cro. Ja przejeżdżałem we wtorek ok południa, czyli w tygodniu i w ciągu dnia, i obsługa była z marszu -nikogo nie było na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj o 21:30 o dziwo staliśmy pół godziny na Latenye/Goričan na wyjeździe z Chorwacji - wyłącznie przez skanowanie dowodów przez Chorwatów (Węgrzy nic nie chcieli). Paszporty covidowe przez dwa tygodnie leżały nie wyciągnięte ani raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

Ja dzisiaj jechałem przez Węgry do Porecia, masakra 500km zrobiłem w 10h szybciej do Grecji bym dojechał. Niestety weekendowe wyjazdy tak wyglądają.

Ja dziś robiłem 1100km solo po Polsce.  Lepiej nie było na pocieszenie. Zdecydowanie brakuje min 1 pasa na wszystkich autostradach w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Ja dziś robiłem 1100km solo po Polsce.  Lepiej nie było na pocieszenie. Zdecydowanie brakuje min 1 pasa na wszystkich autostradach w Pl.

Jak będzie trzeci pas to zaczniesz pisać, że brakuje minimum 4 pasa. Nie popadajmy w skrajność. W Polsce jednak sieć dróg szybkiego ruchu była mocno w tyle i dopiero teraz a nawet za 2-3 lata taka siec powstanie. Ja tez bym wolał by autostrady i ekspresówki miały po 3 pasy ale najpierw niech powstanie pełna siatka dróg by pomiędzy wszystkimi dużymi miastami można było podróżować szybkimi drogami, chociażby miały tylko 2 pasy, a nie zwykłymi drogami jednojezdniowymi.

Jak jechałem do ESP to tylko na większości odcinka francuskiego droga miała 3 pasy, ale to wyjątek. Standardem jest jednak droga z dwoma pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirmar napisał:

Jak będzie trzeci pas to zaczniesz pisać, że brakuje minimum 4 pasa. Nie popadajmy w skrajność. W Polsce jednak sieć dróg szybkiego ruchu była mocno w tyle i dopiero teraz a nawet za 2-3 lata taka siec powstanie. Ja tez bym wolał by autostrady i ekspresówki miały po 3 pasy ale najpierw niech powstanie pełna siatka dróg by pomiędzy wszystkimi dużymi miastami można było podróżować szybkimi drogami, chociażby miały tylko 2 pasy, a nie zwykłymi drogami jednojezdniowymi.

Jak jechałem do ESP to tylko na większości odcinka francuskiego droga miała 3 pasy, ale to wyjątek. Standardem jest jednak droga z dwoma pasami.

Nic to nie zmienia co jest gdzie indziej.  A1, a2, A4 nie wyrabia na 2 pasy.  Większość  trasy dziś 100-120kmh. Dwa pasy zajęte a transport ciężki stoi. 

Kiedy przed sobą masz prawy i lewy na długości 2km do przodu pełny to wygląda że 3 pasy będzie  mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał:

Ja dzisiaj jechałem przez Węgry do Porecia, masakra 500km zrobiłem w 10h szybciej do Grecji bym dojechał. Niestety weekendowe wyjazdy tak wyglądają.

Współczuję. Czy jechałeś drogą 86? No cóż - podróżowanie w soboty w lipcu/sierpniu niestety tak wygląda. Ja dwa tygodnie temu jechałem z NS do Porecia przez Bratysławę/Graz/Maribor, ale udało mi się wyjechać w piątek wieczór i to jest zupełnie inna bajka (cała trasa w 11,5 godz.), plus to był jeszcze czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jechałem przez Węgry do Porecia, masakra 500km zrobiłem w 10h szybciej do Grecji bym dojechał. Niestety weekendowe wyjazdy tak wyglądają.
A właściwie dlaczego Chorwacja? Nie miała być Grecja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał:

Ja dzisiaj jechałem przez Węgry do Porecia, masakra 500km zrobiłem w 10h szybciej do Grecji bym dojechał. Niestety weekendowe wyjazdy tak wyglądają.

A ja właśnie wróciłem do PL. Chyba was mijałem w Zagrzebiu ok. 13.00,  czekaliście jeszcze na autostradzie w korku do węzła Lučko ?

Ja toczyłem się w do Lučko do bramek ok. pół godziny. Ruch w przeciwną stronę był bardzo duży. 

Granica chorwacko-wegierska przez małe przejście Latenye przekroczona ok. 15.00 bez kolejki. Na granicy wegiersko-słowackiej maly ruch, utworzony był Covidpas, na którym sprawdzali tylko Słowaków a mnie puścili bokiem bez kontroli. Wjazd do Polski ok. 22.00 bez żadnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Prusiak napisał:

A ja właśnie wróciłem do PL. Chyba was mijałem w Zagrzebiu ok. 13.00,  czekaliście jeszcze na autostradzie w korku do węzła Lučko ?

Ja toczyłem się w do Lučko do bramek ok. pół godziny. Ruch w przeciwną stronę był bardzo duży. 

Granica chorwacko-wegierska przez małe przejście Latenye przekroczona ok. 15.00 bez kolejki. Na granicy wegiersko-słowackiej maly ruch, utworzony był Covidpas, na którym sprawdzali tylko Słowaków a mnie puścili bokiem bez kontroli. Wjazd do Polski ok. 22.00 bez żadnej kontroli.

No Słowak z sąsiedniej piczki wyjeżdżał razem z nami i obawiał się właśnie nowych regulacji na Słowacji, ale one są tylko dla Słowaków właśnie - nie dotyczą tranzytu. Ja wczoraj ok. 10 przekraczałem granicę węgiersko/słowacką w Tornyosnemeti i pies z kulawą nogą się o nic nie zapytał i nie zatrzymywał nawet. Podobnie zresztą przy wjeździe do Polski w Mniszku.

Swoją drogą ciekawe, kiedy skończą i oddadzą ekspresówkę od granicy do Miszkolca. Dobrze by było, bo stara droga i objazdy w związku z budową to coraz bardziej koszmarny koszmar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja startuję do CRO z Krakowa w następną niedzielę. Liczę, że będzie luźniej niż w sobotę. ViaMichelin podpowiada mi dwie trasy tj. przez Austrię, którą to wolałbym ominąć ze względu na potencjalne ważenie zestawu, i przez Słowację/Węgry. Pytanie czy sugerowany objazd Bańskiej Bystrzycy przez Martin ma sens? Jeździ ktoś tak? Generalnie nie zależy mi na unikaniu winiet. Chcę jak najszybciej dojechać do Chorwacji. Ktoś kiedyś pisał, że przez Bańską jedzie się kiepsko. Ja ta trasę znam z wyjazdów solo, ale z budą jeździłem. Wg mapy ta trasa to 14h jazdy (12h przez Austrię). Pytanie czy po stronie Chorwackiej są blisko granicy jakieś kempingi co by zrobić międzylądowanie? 

Capture.JPG.8877ab010adca134ac8f4507b2ba68f9.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_G

Nie patrz na czas jazdy wyznaczony przez nawigację... jedziesz z przyczepą i czas jazdy autostradą który sugeruje navi jest trochę naciągnięty.

Jedz tak:  https://maps.app.goo.gl/CEmSsnBCR9J64ypL8

Właśnie wróciłem tą trasą i polecam. Międzylądowanie zrób sobie na parkingu przy autostradzie... tak jak część naszej spolecznosci to robi. Jak nie na tym co podałem, to na tym co ci przypasuje czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na przejściu granicznym pomiędzy Słowenią, a Chorwacją w miejscowości Macelj (mam na myśli autostradę A2)? Ile mniej więcej trwa czas oczekiwania i jakie są wymagane dokumenty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michals napisał:

Witam,

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na przejściu granicznym pomiędzy Słowenią, a Chorwacją w miejscowości Macelj (mam na myśli autostradę A2)? Ile mniej więcej trwa czas oczekiwania i jakie są wymagane dokumenty? :)

To chyba jedno z najbardziej obleganych przejść.

Nam wychodzi, że prawdopodobnie wyruszymy z Kłodzka w sobotę, więc Czechy Ołomuniec, Brno i dalej się waham, czy tradycyjnie Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor i wspomniane przez kolegę przejście które zaatakowalibyśmy późnym wieczorem albo niedziela rano, czy jednak puścić się przez Węgry.

Jak myślicie, jest reguła gdzie może być większy ruch w weekend? Czy loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

Jak myślicie, jest reguła gdzie może być większy ruch w weekend? Czy loteria.

Wg mnie loteria jechałem do przez Macelij o stałem 5 minut tydzień po mnie kolega stał 2 h dodam że było ta sama pora niedziela wracałem kolega wracał w piątek stał 1,5 h ja w niedziele rano zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.