Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Voku napisał:

No jadę na stare śmieci. Może Zelena Laguna, Może Bijela Uvala, może Park Umag. Zobaczę co będzie wolne.  

Ja byłem w zeszłym tygodniu na Lanternie. Mnóstwo wolnych piczek było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 20:22, Pawel1o napisał:

Ponoć jakaś Polka parę lat temu przeszła je bez biletu i teraz wisi jej fotka na murach

Znam ją ?

Ale po 7 latach przedawnione ?

1 godzinę temu, Pawel1o napisał:

Psioczyć nie będę. Dziś zaliczony Mostar, Medziugorie, wodospady Kravica i Blagaj

Super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Voku napisał:

Jeszcze pytanko jak najlepiej ominąć Budapeszt jadąc przez z Krakowa na Zwoleń do M7 na Węgrzech?
To optimum? https://goo.gl/maps/8LpFKRfcjioerXhYA

Ja jechałem na końcówce Słowacji dr nr 76 i jest OK. Ale jak już kupujesz winiete na Słowacje, to pojedź drogą 86 przez węgry (czyli na bratysławę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomiy napisał:

Ale jak już kupujesz winiete na Słowacje, to pojedź drogą 86 przez węgry (czyli na bratysławę).

I możesz ominąć Słowenię jadąc przez Lenti do autostrady M70 i dalej na małe przejście w Letenye...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Prusiak napisał:

I możesz ominąć Słowenię jadąc przez Lenti do autostrady M70 i dalej na małe przejście w Letenye...

Czyli jadę na południe drogą 86, która momentami jest dwu a gdzie indziej jednopasmowa, aby przed granicą ze Słowenią zrobić taki unik?

1212210374_Beznazwy.thumb.png.6b4cc0c17181c280f825ff2f3e237bd3.png

Rozumiem, że ten kawałekA5 w Słowenii jest na winietę i dlatego robimy unik ;)

Jak jakość tych dróg lokalnych?

I które przejście z zaznaczonych, bo zakładam, że są dwa (strzałki żółta i czerwona)

2 godziny temu, Zulos napisał:

Wszystko się zgadza, ale to wcale nie takie małe przejście...

Może Ty piszesz o jednym a @Prusiak o drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Czyli jadę na południe drogą 86, która momentami jest dwu a gdzie indziej jednopasmowa, aby przed granicą ze Słowenią zrobić taki unik?

1212210374_Beznazwy.thumb.png.6b4cc0c17181c280f825ff2f3e237bd3.png

Rozumiem, że ten kawałekA5 w Słowenii jest na winietę i dlatego robimy unik ;)

Jak jakość tych dróg lokalnych?

I które przejście z zaznaczonych, bo zakładam, że są dwa (strzałki żółta i czerwona)

Może Ty piszesz o jednym a @Prusiak o drugim?

Tylko, że z tego co wiem, to to małe było zamknięte dla ruchu tranzytowego, choć mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Rozumiem, że ten kawałekA5 w Słowenii jest na winietę i dlatego robimy unik

Tak, ten odcinek jest płatny, ale... bardzo łatwo się go omija równoległa drogą, która jest bezpłatna. Ja jechałem we wtorek do Cro droga 86 i dalej w dół do Słowenii i do Chorwacji przez przejście w Mursko Sredisce, i dalej na Cakowiec i do autostrady, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210706_143003.jpg

20210708_222743.jpg

20210708_222818.jpg

Tylko z Baśką jest ten problem, że ma dwie twarze - tą brzydką od południa z kempingiem tekstylnym, hotelami i tą piękną od północy z dzikimi plażami, krystaliczną wodą i setkami ryb wokół oraz super kempingiem ale to wszystko raczej dla niekompletnie ubranych plażowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Prusiak napisał:

Prawie... 

 

Screenshot_20210708-202817_Maps.jpg

Dzięki

ale opcja

13 godzin temu, mirmar napisał:

Tak, ten odcinek jest płatny, ale... bardzo łatwo się go omija równoległa drogą, która jest bezpłatna. Ja jechałem we wtorek do Cro droga 86 i dalej w dół do Słowenii i do Chorwacji przez przejście w Mursko Sredisce, i dalej na Cakowiec i do autostrady, itd

wydaje się prostsza, pod warunkiem, że nie ma kolejek na granicach, bo dokładamy jedno przejście graniczne

image.thumb.png.4cc49166eba41677fa378e4c36acc9b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.