Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2021 o 10:31, witus napisał:



5c54e7852a52f8533922d8a019c10221.jpg

Bałem się, że Cres będzie większym wyzwaniem, ale porada z forum żeby wyjechać ostatnim z promu super!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Baseny na kempingu ? Jeśli tak to który to kemping ?

Ja tam zjeżdżałem jak szło za kolejnością i też problemu nie było

Wracaliśmy przez Krk, ale dlatego że robiliśmy postój w Baśce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest aktualna sytuacja z dostępnością miejsc na kempingach na których jesteście lub byliście w te wakacje? Jestem w okolicy Sybenika na Solarisie i obłożenie 50-60%, ale jak zwiedziłem niektóre kempingi od Biogradu na Moru w dół aż za Sybenik to obłożenie na niektórych kempingach sięga 100%. Powiedziałbym nawet, że im mniejszy kemping tym trudniej o miejsce. Rok temu było zdecydowanie więcej miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mirmar napisał:

A jaka jest aktualna sytuacja z dostępnością miejsc na kempingach na których jesteście lub byliście w te wakacje? Jestem w okolicy Sybenika na Solarisie i obłożenie 50-60%, ale jak zwiedziłem niektóre kempingi od Biogradu na Moru w dół aż za Sybenik to obłożenie na niektórych kempingach sięga 100%. Powiedziałbym nawet, że im mniejszy kemping tym trudniej o miejsce. Rok temu było zdecydowanie więcej miejsca. 

Bo solaris jest 2-3 krotnie droższy od tych małych kempingow... dlatego takie takie małe mają wzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris tani nie jest, to fakt. To IMO jego główna wada, niemniej zwiedziłem kilka kempingów, które były nieznacznie tańsze niż Solaris a standardem i ofertą odbiegały wyraźnie. I co ciekawsze, były prawie w 100% zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemców mniej w tym roku to solaris pusty.  Na tym campingu zawsze była ich zdecydowana większość. To tu pierwszy i ostatni raz mieliśmy dość band dzieciaków biegających do 22 z otwartymi paszczami w grupach po 15 sztuk.

Ogółem camping przyjemny, liczne atrakcje  ale wcale nie ciągnie mnie do powrotu na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Niemców mniej w tym roku to solaris pusty.  Na tym campingu zawsze była ich zdecydowana większość. To tu pierwszy i ostatni raz mieliśmy dość band dzieciaków biegających do 22 z otwartymi paszczami w grupach po 15 sztuk.

Ogółem camping przyjemny, liczne atrakcje  ale wcale nie ciągnie mnie do powrotu na niego.

Podobnie z Lanterną - też nie tani kemping (bodajże największy w Chorwacji) i to na niemieckiej Istrii. W tym roku Niemcy przykryci przez Polaków i to solidnie. Wokoło było słychać tylko polski i polski...

Możliwe, że teraz to się zmieniło - ja byłem na przełomie czerwca/lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 06:56, Zulos napisał:

Czyli zostaje:

- OTP

- Erste

- Reiffeisen (nie na 100%).

Tyle??

Wracając do tematu wypłat Kun z bankomatów w Chorwacji..

Jestem w tym roku zszokowany, każde pobranie gotówki z opisywanych w internetach (darmowych) bankomatów OTP, Reiffeisen czy Zagrebacka Banka kończyło się pobraniem niezłej prowizji (oczywiście wybierając tzw. localny przelicznik bez proponowanego przez bankomat). Karta Pekao SA (Mastercard) prowizja 4,5%, podobnie przy Revolucie (tu w zalezności od posiadanej wersji Revoluta i ilości pobrań). W tym roku, ze względu na "wymagania" lokalnych sprzedawców, którzy preferują rozliczanie tylko gotówką, na samych prowizjach jestem do tyłu 160 zł ?.

Wszelkie zakupy płacone kartą oczywiście bez prowizji przy przeliczniku 1 kn - ok. 0,605 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prusiak napisał:

Wracając do tematu wypłat Kun z bankomatów w Chorwacji..

Jestem w tym roku zszokowany, każde pobranie gotówki z opisywanych w internetach (darmowych) bankomatów OTP, Reiffeisen czy Zagrebacka Banka kończyło się pobraniem niezłej prowizji (oczywiście wybierając tzw. localny przelicznik bez proponowanego przez bankomat). Karta Pekao SA (Mastercard) prowizja 4,5%, podobnie przy Revolucie (tu w zalezności od posiadanej wersji Revoluta i ilości pobrań). W tym roku, ze względu na "wymagania" lokalnych sprzedawców, którzy preferują rozliczanie tylko gotówką, na samych prowizjach jestem do tyłu 160 zł ?.

Wszelkie zakupy płacone kartą oczywiście bez prowizji przy przeliczniku 1 kn - ok. 0,605 zł :D

No to dziwne. Jak byłem w Chorwacji w maju to wypłacałem bez prowizji z OTP Bank.

Teraz jak byłem kolejny raz - dokładnie w dniu 26 czerwca - znalazłem bankomat, który miał być Erste Banku (przy Plodine w Novigradzie), a okazał się Addiko Banku i wypłacił mi również bez prowizji. Może dlatego, że miałem tego dnia urodziny...;-)

W każdym razie w tym roku dwie próby, dwa banki i bez prowizji.

Wypłacałem z karty wielowalutowej AliorBanku. Kurs wymiany w kantorze miałem i w maju i w czerwcu podobny - ok. 0,6067.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Jak byłem w Chorwacji w maju to wypłacałem bez prowizji z OTP Bank.
Teraz jak byłem kolejny raz - dokładnie w dniu 26 czerwca - znalazłem bankomat, który miał być Erste Banku (przy Plodine w Novigradzie), a okazał się Addiko Banku i wypłacił mi również bez prowizji. Może dlatego, że miałem tego dnia urodziny...;-)
W każdym razie w tym roku dwie próby, dwa banki i bez prowizji.
Wypłacałem z karty wielowalutowej AliorBanku. Kurs wymiany w kantorze miałem i w maju i w czerwcu podobny - ok. 0,6067.

Co nie zmienia faktu, że trochę trzeba się nachodzić za bankomatami. Na wyspie już trudniej korzystać z samej karty więc też będę musiał zrobić spacer od bankomatu do bankomatu.

Trochę byliśmy na lądzie ale wyspy wymiatają … jaki tu spokój. W Fazanie już na nas krzywo patrzyli z rowerami, bo piesze korki … a tu luz centrum puste, nie ma ludzi.

efab7cd6969a6de7621e9809a5d01931.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam, że coś pozmieniało sie w tym roku w kwestii wypłat z bankomatów. Przy pilotażowych wypłatach dwa pobrały mi prowizje i dopiero trzeci, bodajże Erste wypłacił bez prowizji. Mam kartę Mastercard w Pekao. Przy płatności w sklepach jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zulos napisał:

Wypłacałem z karty wielowalutowej AliorBanku. Kurs wymiany w kantorze miałem i w maju i w czerwcu podobny - ok. 0,6067.

Wg mnie zależy w jakim banku jest nasze konto ja jak płaciłem lub wypłacałem pieniądze ING pobierało sobie opłaty z przewalutowanie jak korzystałem z Aliora żadnych dodatkowych opłat nie było bez względu z jakiego bankomatu banku korzystałem.  
 

Mam do was pytanie a jak u was z internetem w Chorwacji ja mam telefony w play i internet nie działał jak dzwoniłem na infolinie to mówili mi że to problem po mojej stroni i ustawień mojego telefonu. 

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zależy w jakim banku jest nasze konto ja jak płaciłem lub wypłacałem pieniądze ING pobierało sobie opłaty z przewalutowanie jak korzystałem z Aliora żadnych dodatkowych opłat nie było bez względu z jakiego bankomatu banku korzystałem.  
 
Mam do was pytanie a jak u was z internetem w Chorwacji ja mam telefony w play i internet nie działał jak dzwoniłem na infolinie to mówili mi że to problem po mojej stroni i ustawień mojego telefonu. 
Zauważyłem że z Playem jest kłopot, jeśli chodzi o Internet. W tym samym miejscu T-Mobile działa bez problemów z przyzwoitą prędkością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.