Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, maarec napisał:

Dziś do wyjazdu z Chorwacji w kierunku  Słowenii  czekaliśmy  2 godziny,  w przeciwnym kierunku też taka kolejka.

 

Które przejście i o której godzinie?

Ruszam do domu jutro jakoś o 22 z Istrii przez Dragonje, mam nadzieję że o tej godzinie jednak będzie spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kartrait napisał:

Które przejście i o której godzinie?

Ruszam do domu jutro jakoś o 22 z Istrii przez Dragonje, mam nadzieję że o tej godzinie jednak będzie spokojnie...

Macelji  czyli Zagrzeb - Ptuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macelji  czyli Zagrzeb - Ptuj 
Akurat tam to loteria. Jak jechałem to miałem być wcześniej ale ogromny korek od Wiedniem spowodował, że byliśmy ze 2 godziny później i przez to było już puściutko. Na powrocie to samo. Byliśmy tam ok 19 i był luz.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tam komuś bylo za mało Polaków na Peljesacu to dobiłem do tych statystyk ze znajomymi ?. Fakt, sporo aut z Polski mijaliśmy.

Obecnie zakotwiczyliśmy w Lovište, camp Danka, ale tylko na dwie noce. Małe kempingi które nam pasuja strasznie oblegane przez Niemców i Słowaków. Porezerwowane są miejsca. 

Jadąc na południe widać juz spore postępy przy budowie mostu, a na półwyspie praca wre przy budowie drogi w kierunku Dubrownika.

Woda cieplutka.... ??

20210702_000351.jpg

20210702_000544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kartrait napisał:

Które przejście i o której godzinie?

Ruszam do domu jutro jakoś o 22 z Istrii przez Dragonje, mam nadzieję że o tej godzinie jednak będzie spokojnie...

To przejście to koszmar także na powrocie, ale przede wszystkim w godz. 10-14. Im wcześniej, a zwłaszcza im później tym lepiej. Jak ruszasz o 22 to luz. Zawsze można próbować wybrzeżem na Portoroż i Piran, ale o tej porze raczej nie ma sensu.

9 godzin temu, Prusiak napisał:

Jak by tam komuś bylo za mało Polaków na Peljesacu to dobiłem do tych statystyk ze znajomymi ?. Fakt, sporo aut z Polski mijaliśmy.

Woda cieplutka.... ??

Czyli chyba cały Jadran to w tym roku Bałtyk bis. Jutro zobaczymy jak na Krku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaplanowany wyjazd za dwa tygodnie, startuję 16 lipca rano, w piątek. Trasa przez Słowację (Zwardoń) i Węgry do Chorwacji. Planuje dotrzec pod Varazdin na nocleg.  Obserwuje teraz goraczkowo wszystkie oficjalne komunikaty o wjezdzie do Chorwacji i o tranzytach (SK- HU). Jest wiele wypowiedzi osób, które jechały, jadą, wracają i .............nikt ich nigdzie  nie kontrolował.  Ja jednak najpierw chcę zapoznac sie z aktualnymi na dany moment obostrzeniami (np droga tranzytowa przez Węgry) oraz czego wymagają Chorwaci, a poźniej sobie to poukładam.

warunki wjazdu na terytorium Chorwacji mogą ulec zmianie z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

 

https://polskicaravaning.pl/dzial/5-dobrze-wiedziec/artykuly/covid-19-jak-wjechac-do-chorwacji,55418

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prusiak napisał:

Obecnie zakotwiczyliśmy w Lovište, camp Danka, ale tylko na dwie noce. Małe kempingi które nam pasuja strasznie oblegane przez Niemców i Słowaków. Porezerwowane są miejsca. 

Polecam Starego Ribara ma zawsze świeżą rybę i pyszne muszle ? Ja uwielbiam Camp Lupis prowadzony rodzinnie od wielu lat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś kemping, dla rodziny z dziećmi, w okolicy między Szybenikiem a Pagiem? Raczej nie lubimy małych kempingów więc celujemy w jakiś średni lub nawet większy kemp. Jakby miał basen da dzieciaków to byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mirmar napisał:

Możecie polecić jakiś kemping, dla rodziny z dziećmi, w okolicy między Szybenikiem a Pagiem? Raczej nie lubimy małych kempingów więc celujemy w jakiś średni lub nawet większy kemp. Jakby miał basen da dzieciaków to byłoby miło.

Zaton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawel1o napisał:

No powiem wam że ta plaża faktycznie ma swój urok

Dalej na zachód w Dubie też jest sympatyczna i mniej oblegana a jeszcze dalej jest plaża Jezera z małym jeziorkiem w głębi plaży o ile nie wyschło. Jak jesteś z pływadłem to warto się na nią wybrać, nie da się do niej dojechać autem, ewentualnie z buta ale jest to kawałek od Duby. Trzeba przejść przez gaj oliwny dosłownie na wprost od głównej drogi dojazdowej i potem wąską scieżką, minąć plaże Slapa i wzdłuż brzegu po skałkach jeszcze kawałek. 

Nad tą plażą powstała droga szutrowa z Loviste jednak nie wiem w jakim jest stanie, zejścia z drogi do plaży raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.