Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2021 o 20:30, Prusiak napisał:

Prawie... 

 

Screenshot_20210708-202817_Maps.jpg

Wszystko wskazuje na to, że w obie strony pojedziemy przez Węgry. IGO truck proponuje jednak zamiast drogi nr 86, drogę 74

image.thumb.png.18b4a41d3ba8491139fa726a30d04313.png

Pomijam nieznacznie większą ilość kilometrów (12!) dla całej trasy 1300, czy macie porównanie tych dwóch dróg co do jakości podróżowania z przyczepą?

image.thumb.png.74741f52579af76fb3ff61500e603a39.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smolik napisał:

Mam do was pytanie a jak u was z internetem w Chorwacji ja mam telefony w play i internet nie działał jak dzwoniłem na infolinie to mówili mi że to problem po mojej stroni i ustawień mojego telefonu

A sprawdzałeś ustawienia transferu danych w roamingu? Może miałeś ustawiony transfer tylko w roamingu krajowym?

Wejdź w ustawienia -> polaczenia -> sieci komórkowe -> roaming danych i ustaw "wszystkie sieci". To najczęstszy problem z transferem Play za granicą.

Przestrzegan też w ustatiwaniu automatycznego trybu wyboru operatora w okolicach Plitvic i generalnie blisko granicy z Bośnią. Nawet chwilą transferu może kosztować kilkaset zł ;) 1MB kosztuje ok 35zl...

 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, tomekk said:

Zauważyłem że z Playem jest kłopot, jeśli chodzi o Internet. W tym samym miejscu T-Mobile działa bez problemów z przyzwoitą prędkością.

Z Internetem w Play jest kłopot w PL a co dopiero za granicą....

Jak masz możliwość włożyć drugą kartę sim, albo masz zewnętrzny modem, to lepiej kupić starter lokalnego operatora i cieszyć się porządnym Internetem zamiast liczyć na roaming, zwłaszcza w Play. Nie wychodzi drogo, a pakiety mają przyzwoite z tego co czytałem. Za parę dni będę to w stanie zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Z Internetem w Play jest kłopot w PL a co dopiero za granicą....

Jak masz możliwość włożyć drugą kartę sim, albo masz zewnętrzny modem, to lepiej kupić starter lokalnego operatora i cieszyć się porządnym Internetem zamiast liczyć na roaming, zwłaszcza w Play. Nie wychodzi drogo, a pakiety mają przyzwoite z tego co czytałem. Za parę dni będę to w stanie zweryfikować.

z tym lokalnym też nie jest dobrze - jesteś ustawiany na końcu kolejki w transferze na nadajniku. Niby działa, ale bardzo często w tym roku w Cro starter tmobile - lte bardzo zawodził, odpalasz wideo i jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie, od dziś Słowienia wprowadza takie same restrykcje, jakie wprowadziła Chorwacja od 1 lipca br. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda sytuacja na przejściach granicznych Austriacko - Słoweńskich? 
Na przejściu granicznym Chorwacko - Słoweńskim dziś od rana jest dramat...

https://www.hak.hr/info/kamere#granicni-prijelazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pjetko napisał:

A sprawdzałeś ustawienia transferu danych w roamingu? Może miałeś ustawiony transfer tylko w roamingu krajowym?

Jak byłem w Słowenii Austrii i Czechach działało bez problemu dopiero jak wjechałem do Chorwacji to przestało działać dobrze że miałem telefon z plusa ten działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ważenia w Austrii,czy jest jakaś tolerancja względem DMC czy dokładnie tyle ile w DR? Bo ja niestety na styk jestem, a planuje jechać przez A.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miloszb napisał:

A propos ważenia w Austrii,czy jest jakaś tolerancja względem DMC czy dokładnie tyle ile w DR? Bo ja niestety na styk jestem, a planuje jechać przez A.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dosłownie 20-30kg odpuszczą. Inaczej mandat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 12:46, Prusiak napisał:

Marcin_G

Nie patrz na czas jazdy wyznaczony przez nawigację... jedziesz z przyczepą i czas jazdy autostradą który sugeruje navi jest trochę naciągnięty.

Jedz tak:  https://maps.app.goo.gl/CEmSsnBCR9J64ypL8

Właśnie wróciłem tą trasą i polecam. Międzylądowanie zrób sobie na parkingu przy autostradzie... tak jak część naszej spolecznosci to robi. Jak nie na tym co podałem, to na tym co ci przypasuje czasowo.

Skorzystam z Twojej rady kolego :) Może ktoś jechał ostatnio(wczoraj lub dzis) tędy i są jakieś ale...?

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f17d3b1a2a3dedea6fee029f36306c2b.jpg

… nie zabierajcie na wyspy rowerów. Później zamiast leżeć plackiem na basenie będziecie jak my jeździli z otwartymi ustami nie mogąc się nadziwić jak piękne jest wybrzeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, witus napisał:

f17d3b1a2a3dedea6fee029f36306c2b.jpg

… nie zabierajcie na wyspy rowerów. Później zamiast leżeć plackiem na basenie będziecie jak my jeździli z otwartymi ustami nie mogąc się nadziwić jak piękne jest wybrzeże.

Zapóźno ? co roku popełniam ten błąd ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, witus napisał:

… nie zabierajcie na wyspy rowerów. Później zamiast leżeć plackiem na basenie będziecie jak my jeździli z otwartymi ustami nie mogąc się nadziwić jak piękne jest wybrzeże.

Mi na szczęście lekarz zakazał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.