Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, filipert napisał:

I jeszcze ważna informacja

W Chorwacji przed Zagrzebem na autostradzie podjechałem na bramki opłaty z kartą i nie chciało przyjąć ani Visa ani MC. Wezwana obsługa poinformowała, że od grudnia nie chonorują kart z polskich banków... 

Zapłaciłem na tej samej bramce gotówką kunami, mogłem też euro. Dalej nie ryzykowałem. 

O rzesz ku... Bardzo istotna informacja - dzięki!

Ale dlaczemu mieliby banować akurat polskie banki?? Chyba, że banują też inne...

Ale wydaje mi się, że może mają inny problem, tylko tak ściemniają.

Kun nie mam, więc niestety trzeba się będzie pruć z EUR, a te skurkowańce wydają oczywiście w kunach tak, że za cholerę się nie doliczysz, czy Ci wydali dobrze. Odkąd mnie tak przekręcili zawsze płaciłem kartą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 21:24, Zulos napisał:

Oczywiście można w miarę izolować się i na molochach, ale w dobie koronawirusa sugerowałbym raczej kameralne kempingi, bez bogatej infrastruktury, na której gromadzą się stłoczeni kempingowicze.

Oprócz oczywistych powodów tego - mniejsze prawdopodobieństwo złapania korony - jest jeszcze jeden dość istotny powód. Jeśli na takim bogatym w infrastrukturę molochu pojawi się ognisko, całkiem możliwe, że wraz z tymi kilkoma tysiącami współkempingowiczów pójdziecie w kwarantannę. Jeśli kemping jest kameralny prawdopodobieństwo jest oczywiście geometrycznie mniejsze.

I na tym walka z koroną polega - tam gdzie się da minimalizować ryzyko, bo wyizolować całkowicie się nie da.

Zresztą mamy już przykład koronawczasów nad naszym morzem w Rewalu i grupkę osób, którym wczasy zamieniły się w kwarantannę:

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/wczasy-z-koronawirusem-50-osob-na-kwarantannie/

 

a gdzie w Chorwacji kameralne campingi są? :)  Chętnie bym tam wrócił gdyby tylko ktoś mi takiego zapodał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sisar napisał:

a gdzie w Chorwacji kameralne campingi są? :)  Chętnie bym tam wrócił gdyby tylko ktoś mi takiego zapodał.....

Wielkim znawcą kampingów nie jestem, ale byłem w zeszłym roku na Belvedere i potem w Zatonie. No to ten pierwszy naprawdę wyglądał kameralnie, szczególnie w porównaniu z tym drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaton w połowie czerwca rok temu nie miał jednej nawet parceli na kilka dni. 

Obecnie w Straśko który jest podobnych gabarytów można jeszcze wolne parcele upolować ale najważniejsze, że plaże niezatłoczone. 

Plaża przy basenach o 13.00

 

IMG_20200628_125643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filipert napisał:

W Chorwacji przed Zagrzebem na autostradzie podjechałem na bramki opłaty z kartą i nie chciało przyjąć ani Visa ani MC. Wezwana obsługa poinformowała, że od grudnia nie chonorują kart z polskich banków... 

Czy moze nastepni wyjezdzajacy do Chorwacji, mogą potwierdzić lub obalić informację o kłopotach z płatnosciami kartami za autostrade w Chorwacji.

Zazwyczaj zawsze płaciłem kartami.   Ale też, tuż za przejsciem granicznym SLo / HR w Gornyj Macelj,  był KANTOR i tam wymieniałem walutę na KUNY.  Czy ten kanoor  działa ?   Jaki jest aktualnie kurs Euro / Kuna,  Polski Złoty (PLN) / Kuna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na istrii w pierwszych dniach 2020r miałem kłopot na bramkach, zadziała ostatnia karta - kredytowa MC. Revolut, Visa odmowy. Brak możliwości zmiany na gotówkę.

Może coś w tym jest?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na istrii w pierwszych dniach 2020r miałem kłopot na bramkach, zadziała ostatnia karta - kredytowa MC. Revolut, Visa odmowy. Brak możliwości zmiany na gotówkę.
Może coś w tym jest?


Kredytowa jest zdecydowanie dobrym pomysłem, jak „normalne” nie zadziałają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KubaL napisał:

Czyli typowe karty kredytowe działają? A ew. problem jest ze zwykłymi płatniczymi.. dobrze rozumuję??

Chyba tak to wygląda - nie wydaje mi się, żeby to była jakaś zorganizowana akcja wymierzona w polską bankowość:D

Ja zawsze używałem kredytowej MC i działała. Teraz spróbuję wielowalutowej i zobaczymy czy i jak mi ściągnie - na razie wyjazd deczko opóźniony przez spaloną pompę...:-(

Dobrze, że Duni pod nosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straśko w weekend się wyludnił... 

W żółtej strefie miejscami co 10-ta parcela zajęta. Są wolne parcele przy samym morzu ale max 10%. 

Tak to wygląda z naszego obozu gdzie w piątek było pełno ekip, dziś pustkaIMG_20200628_184016.thumb.jpg.2044bc6b9551e9fad5cb1edd61831e97.jpg

Wczoraj zauważyłem, że na południe od recepcji cześć kempingu (parcele i las tam gdzie łapa) są chyba wogóle wyłączone bo tam to już prawie nikogo nie ma. 

IMG_20200629_091149.thumb.jpg.9fe2a37e047fcf36916e0d3330b14931.jpg

Nie działa też jeden z marketów a i nie wszystkie restauracje i bary oraz budki są czynne więc wygląda jakby jednak kemping na pół gwizdka jechał. 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cathay napisał:

Skoro napisałeś posta to znaczy że masz net? Dlaczego więc nie sprawdzisz sobie kursów?

Inna rzecz że w pierwszych kantorach przy granicy prawie zawsze kursy są najgorsze. 

To co podaje internet, nie zawsze jest zgodne z prawdą. Oczywiscie kursy wymiany walut róznią się,  ale zawsze warto znac ich aktualny poziom.  Z mojego wieloletniego doswiadczenia, wiem ze kurs w Kantorze na granicy, juz po stronie CRO  zawsze był korzystniejszy, niż pozniej w miejscu docelowym. A własciwie najgorszy był w Bankach.

https://www.mataf.net/pl/currency/converter-EUR-HRK

https://www.mataf.net/pl/currency/converter-PLN-HRK?m1=100.00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.