Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wreszcie wypełzliśmy wieczorem na miasto. Część restauracji i konobów zamknięta a część pusta. Dopiero w samym centrum kilka prawie pełnych knajp. 

Ceny:

Pizza na kempingu od 36 kun na mieście od 40 kun

Lody na kempingu, porcja 8 kun na mieście 10 kun

Z ciekawostek cenowych dodam jeszcze przepyszną kawę w barze na plaży przy basenie za 10 kun albo cappuccino za 12 kun

Dzisiaj poszedłem do piekarni kempingowe i przyniosłem bagietkę pszenną za 4,50 kuny... 

IMG_20200630_074003.thumb.jpg.2eb3fdcf85da9ac0b49a8562843da8a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ciekawostka narodowościowa - na kempingu głównie rejestrację SLO, zaryzykuję, że może nawet 80%, sporo Czechów, trochę Niemców reszta to pojedyncze przypadki.

P. S. 

Własnie patrzę jak kolejne zestawy ruszają w drogę. 

P. S. 2

Tutaj na Straśko jest bardzo dobrze rozwiązany system przyjmowania zestawów. Podjeżdżasz, idziesz do ręcepcji gdzie dostajesz plan z zaznaczonymi wolnymi parcelami i wyjeżdżasz zestawem aby szukać i jak znajdziesz to od razu zajmujesz kwaterę. Wtedy na spokojnie meldujeszw recepcji gdzie stoisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiliśmy kilka rzeczy na kempingowym straganie w naprawdę przyzwoitych cenach a że było tego trochę to próbowaliśmy coś utargować i Pan nas poinformował, że te ceny są już obniżone przez "koronę". 

Żona właśnie sprawdziła jakieś markowe klapki tutaj są tańsze niż na eobuwie w PL... 

A jak przy zakupach jesteśmy 

Gdyby w najbliższych dniach ktoś jechał konkretnie na Straśko i mógł coś kupić w PL to poproszę o info na priv. 

 

P. S. 

Właśnie w zasięgu wzroku jakiś zestaw PL wylądował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 2 rzeczy:

- po pierwsze primo - na bramkach, stacjach, etc. bez problemu ciągnęło z wielowalutowej MC Alior banku;

- po drugie primo - korona sprawiła, że rzeczywiście nawet Chorwaci w pewnych kwestiach się uelastycznili - np dziś lody przeliczyli mi gałkę z 10 KN na 1 EUR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, filipert napisał:

Wczoraj wreszcie wypełzliśmy wieczorem na miasto. Część restauracji i konobów zamknięta a część pusta. Dopiero w samym centrum kilka prawie pełnych knajp. 

Ceny:

Pizza na kempingu od 36 kun na mieście od 40 kun

Lody na kempingu, porcja 8 kun na mieście 10 kun

Z ciekawostek cenowych dodam jeszcze przepyszną kawę w barze na plaży przy basenie za 10 kun albo cappuccino za 12 kun

Dzisiaj poszedłem do piekarni kempingowe i przyniosłem bagietkę pszenną za 4,50 kuny... 

 

ceny w knajpach i kawiarniach w CRO były w wielu przypadkach wyższe niż we Włoszech.

w tej samej kawiarni na Straśko  przy basenie za dwie kawy i dwie wody w 2018r zapłaciłem ok 60 zł.

pomimo że  uwielbiam CRO i od 1999r byłem kilkanaście razy to cenowo zaczęło się robić drożej niż we Włoszech czy Hiszpani.

może trochę oprzytomnieją po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 22:38, Suzu4x4 napisał:

może trochę oprzytomnieją po tym sezonie.

przydałoby się

patrząc np. na Grecję widać przepaść - wszedzie pełno knajpek i ludzi w nich , ceny normalne i nikt nie sadzi się na elegancję i luksusy, a w CRO białe obrusy i znudzeni kelnerzy ze skwaszoną miną, do tego ceny z kosmosu i wieje pustkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 czerwca byłem w  Chorwacji na kempingu Delfin w Duče, czyli środkowa Dalmacja. W tym sezonie co prawda kamperem, cena za 2+2 23 euro/doba. W cenie wszystko co na kempingu potrzebne - prąd, wifi, czysciutkie łazienki. Woda cieplutka w morzu, w wodzie i na plaży piasek.

Wczoraj przejazd do Albani. W Chorwacji widać "korone" - brak gości. Prawie puste miasteczka po drodze, Polaków bardzo mało, albo wcale. Jedynie chorwackie rejestracje.

Przejazd Cro-BiH-Cro zero pytań i zero problemu. Cro-Mne zero pytań zero problemu. W Mne mandat 40euro za przekroczenie 15 km/h, uprzejmość, brak masek i jakichkolwiek info o koronie.... tzn. policja nie traktuje korony poważnie. Gości w Mne brak, sami gospodarze i to sporo.

Granica Mne-Alb zero pytań zero problemów. A korony zupełnie brak. Ludzi tłumy w knajpach, zabawy jak by jakieś święto było. Szkodra tętni życiem. Zasad na drodze brak. 

Zaletą w pandemii taka że na granicę przekraczalem w samotności... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im blizej mojego wyjazdu, zaplanowanego na 17 lipca, tym wiecej wątpliwosci, szczególnie dotyczących przejazdu przez Słowenię.

Zapewne wszystko się dynamicznie zmienia, ale poniewaz Polska nalezy do krajów "o obostrzonym rygorze epidemiologicznym",  bieżące informacje o tranzycie 12 godzinnym, są dość rygorystyczne, m.in.  potrzeba posiadania dokumentu w miejscu docelowym (Chorwacja), itp

Jak to wyglada w rzeczywistości na przejsciu granicznym AT / SLO ?   oraz  SLO / CRO ?

https://www.policija.si/eng/newsroom/news-archive/104670-transit-trough-slovenia-on-way-to-another-country-allowed-within-12-hours-from-entering-clarification

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem tu na miejscu (CRO) z Polakiem, który jest od kilku tygodni już w podróży i spędził w Słowenii bodajże tydzień i nikt nigdzie go o nic nie pytał. Owszem, jest ten tranzyt, ale kontrole chyba są wyrywkowe, tzn. jeśli nie opuścisz Słowenii w te 12 godz. to masz problem, jak zatrzymaja cię do kontroli. A jakie kary ewentualnie grożą za to to już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taki wielki problem ze Słowenią to kolega z Tych przeciez może jechac przez Czechy Słowację Węgry prosto do Chorwacji trochę dalej a zero problemów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roballo napisał:

Jeżeli jest taki wielki problem ze Słowenią to kolega z Tych przeciez może jechac przez Czechy Słowację Węgry prosto do Chorwacji trochę dalej a zero problemów ....

Oczywiscie, że można ominąć Słowenię - a le nie w tym rzecz.  Czy należy respektować "wymagania"  kraju tranzytowego (jaki by to nie był), czy kraju docelowego - to tez jest pytanie.  Oczywiscie, my Polacy  "zawsze"  znajdziemy  "obejscie"  kazdego  wymogu. Tak w kraju, jak i za granicą.

A więc,  jak to jest z wymogiem tranzytowym :

Persons entering Slovenia in transit must have with them:

  • Valid travel document (including a visa or a residence permit when required)
  • A document on the purpose and destination of transit

Entry to Slovenia shall be denied to persons for whom it is foreseen that they may not be able to exit Slovenia due to measures in neighbouring countries.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem: "po co sobie robic problemy" ..... dziś jest tak a jutro może być inaczej i co wtedy zrobisz .....

Zbyszek jadąc przez Czechy Słowację Węgry do Chorwacji nadrobisz może kilkadziesiąt kilometrów ..... 

Ja właśnie tak będe jechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MOZE MAM "INNE"  UWARUNKOWANIA ?   Jest potrzeba jazdy przez SLO !   Nie kreuję sobie problemów.  Chce przejechac zgodnie z wymaganiami krajów tranzytowych.

Jedziemy na dwie załogi,  druga jedzie z Wrocławia,  spotykamy sie gdzies po trasie - od Ołomuńca do Mikulova !   To jeden z powodów wyboru takiej trasy.

Oczywiscie wszystko się zmienia dynamicznie,  może i Słowenia uzna Polske za kraj "zielony",  czyli bez ryzyka epidemiologicznego.   Rozwazam każdy wariant - ale wszystko musze miec dopiete na 15 lipca,  w tym potwierdzenie z kempingu o rezerwacji pobytu.

 

Edytowane przez Zbyszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.