Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Zulos napisał:

Ale drodzy forumowicze i cromaniacy - proszę Was o relację - każdego kto przekracza granicę, czy słoweńską, czy węgierską - czy bezproblemowa, czy wymagane formularze - dajcie znać.

Ja zdam relację ale dopiero z nocy 29/30 czerwca.

Każda bezpośrednia relacja pozwala obalić mity i następnym jechać spokojnie...

Wczoraj wyjechaliśmy ze Straśko na Pagu do Włoch. 
Jedynie na granicy Słoweńskiej okazanie paszportów. 
Żadnych problemów na granicach. 
Jakby nie telewizja itp to po tygodniu w Chorwacji nie wiedziałbym że jest jakiś wirus. 
Żadnych formularzy nie wypełniałem bo w sumie z domu wyjechaliśmy bezpośrednio do Włoch, ale po drodze dzieciaki przegłosowały że musi być tydzień Straśko. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Simbus1 napisał:

dzieciaki przegłosowały że musi być tydzień Straśko. 

A ponoć dzieci i ryby głosu nie mają...:D

Ale przez Wegry nie jechaliście - w tamtą stronę też przez Słowenię?

A tymczasem w Chorwacji wczoraj wywaliło na 95 zakażeń...?

To proporcjonalnie do liczby mieszkańców mniej więcej tak, jak by u nas było 950...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Węgry nie jechałem. 
Do Chorwacji przez Niemcy,Austrię i Słowenię. 
Do Włoch oczywiście już tylko Słowenia. 
Żadnych ale to żadnych problemów na granicach. 
Praktycznie jak dawniej. 
Teraz jesteśmy na kempie Spiaggia e Mare i o ile Straśko na dzień naszego wyjazdu miał obłożenie hmmm powiedzmy 60 procent to tu we Włoszech max 10 procent :) 

Raj na ziemi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Węgry nie jechałem. 
Do Chorwacji przez Niemcy,Austrię i Słowenię. 
Do Włoch oczywiście już tylko Słowenia. 
Żadnych ale to żadnych problemów na granicach. 
Praktycznie jak dawniej. 
Teraz jesteśmy na kempie Spiaggia e Mare i o ile Straśko na dzień naszego wyjazdu miał obłożenie hmmm powiedzmy 60 procent to tu we Włoszech max 10 procent  
Raj na ziemi
 
Bylismy tam w zeszłym roku, nazwaliśmy go Spiaggia e komare :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Simbus1 napisał:

Straśko na dzień naszego wyjazdu miał obłożenie hmmm powiedzmy 60 procent to tu we Włoszech max 10 procent :) 

Aktualnie Straśko jak dla mnie prawie pełny na parcelach ale obszedłem tylko część. Na szczęście teren bez parceli prawie pusty. 

Niestety liczyłem, że mniejszy tłok będzie :(

Co do granic, to dopiero A-SLO widać różnicę bo celnik macha w rękawiczkach aby jechać bez zatrzymywania. SLO-CHR skanują dowody w rękawicach i to tyle. 

P. S. 

Dojechałem do Straśko lądem i teraz wiem dlaczego niektórzy wolą prom. Słabe holowniki mogą zaniemóc na tych kilku pojazdach 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się już widać wakacje... No to w sumie dobrze, że nie jadę w weekend, bo pewnie będzie armagiedon na granicy H-Cro.

No i po boomie na 95 zachorowań, wczoraj już zaledwie 56...:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Dojechałem do Straśko lądem i teraz wiem dlaczego niektórzy wolą prom. Słabe holowniki mogą zaniemóc na tych kilku pojazdach 8%.

8% podjazd to ma być wyzwanie? Jak auto ma problem podjechać pod 8% to lepiej żeby taki zestaw się z domu nie ruszał, bo nawet w Słowenii na autostradzie może mieć problem

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

8% podjazd to ma być wyzwanie? Jak auto ma problem podjechać pod 8% to lepiej żeby taki zestaw się z domu nie ruszał, bo nawet w Słowenii na autostradzie może mieć problem

No a już na pewno klęknie, jak by musiał stać w korku do granicy SLO-CRO na podjeździe od Kopru w stronę granicy... Już mijałem tam "klęknięte" zestawy i kampery, a korek potrafi tam być spooory - zwłaszcza w sobotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zulos napisał:

No a już na pewno klęknie, jak by musiał stać w korku do granicy SLO-CRO na podjeździe od Kopru w stronę granicy... Już mijałem tam "klęknięte" zestawy i kampery, a korek potrafi tam być spooory - zwłaszcza w sobotę...

Jechałem tą drogą właśnie w sobotę, przy mega upale i mega korku. Było kilka aut na poboczu, ale to raczej z powodu zagotowanego układu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaximusPL napisał:

Dzien dobry

czy ktoś sie szykuje na Chorwacje od 15-16 sierpnia na 2 tygodnie?

Dobry wieczór ?

Wstępnie planuje wyjazd 14-15 sierpnia na Chorwacje ale tylko na tydzień.

Narazie nic nie rezerwuje, czekam co dalej z "wirusem" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał:

8% podjazd to ma być wyzwanie?

Liczba faktycznie nie brzmi groźnie ale te podjazdy bez możliwości rozpędzenia auta są dość wredne. Pamiętam jak w Słowenii wdrapywalem się na 14% i wydawało się łagodniej. Ale zostawmy ten OT. 

Wczoraj zwiedziliśmy większość kempingu i trochę pokrecilem się po Novalia. 

Kemping ma około 80% parcel zapełnionych a te przy morzu 100%, część nieparcelowana nadal świeci pustkami, czym się upajamy (zwłaszcza, że 30% taniej niż parcel 20m obok :lol2:

IMG_20200627_083357.thumb.jpg.196fe399a1bdd142033c6dfca226da95.jpg

W domkach też wydaje się obłożenie 100%.

Na basenach limit 300 osób ale zagladaliśmy kilka razy i z reguły luźno, max 100 osób. Ale dzieciaki poleciały w piątek wieczorem i było tłoczno. 

Na plaży też nie ma tłoku ale to pewnie cecha Straśko który ma baaaardzo długą plażę. 

Wszędzie (recepcja, sklepy, baseny, toalety itd.) dezynfekcja a obsługa w maskach, choć często na brodzie albo tylko ustach. Wyjątek to recepcja gdzie maski i rękawice oraz plexi. 

Goście 100% zdrowi ;)więc oczywiście bez masek... 

W sklepach na mieście dezynfekcja na wejściu i czasem ktoś w masce. W aptece dla przykładu była kolejka na 6 osób, to trzy stały na zewnątrz. 

Pchaliśmy się tutaj te 1300km skuszeni pustkami i trochę jestem zawiedziony ale jak na razie to tragedii nie ma i czujemy się jak przed sezonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ważna informacja

W Chorwacji przed Zagrzebem na autostradzie podjechałem na bramki opłaty z kartą i nie chciało przyjąć ani Visa ani MC. Wezwana obsługa poinformowała, że od grudnia nie chonorują kart z polskich banków... 

Zapłaciłem na tej samej bramce gotówką kunami, mogłem też euro. Dalej nie ryzykowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.