Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jedzcie do Chorwacji! Tu pada i jest burza ;)

A na poważnie, polecicie dobrą stronę z prognozą pogody w CRO? Najlepiej jakieś mapy i z temperaturą wody. 

Używałem czegoś rok temu i była 100% sprawdzalność, niestety nie mogę teraz znaleźć a prognoza, że jest 50% szans na burzę jakoś mnie nie satysfakcjonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Nie jedzcie do Chorwacji! Tu pada i jest burza ;)

A na poważnie, polecicie dobrą stronę z prognozą pogody w CRO? Najlepiej jakieś mapy i z temperaturą wody. 

Używałem czegoś rok temu i była 100% sprawdzalność, niestety nie mogę teraz znaleźć a prognoza, że jest 50% szans na burzę jakoś mnie nie satysfakcjonuje. 

masz ventusky, windy i parę innych podobnych z sytuacją na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam deszcz i burzę! Nie ma co jechać - zawracajcie! Nie idźcie tą drogą!!?:D

A tak na serio to dzisiejsza burza póki co dokładniej została przewidziane przez weather.com niż windy.com - przynajmniej te dwie strony sprawdzałem i porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście ze Słowenia mocno się zastanawia żeby ograniczyć wjazd do ich kraju? Niby dziś / jutro maja podać co będzie zmienione. Chyba im żal d*** ściska ze ludzie do CRO jeżdżą przez ich kraj i może chcą to ukrócić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia zarabia sporo na tranzycie w opłatach za autostrady (tanie nie są przecież), poza tym w każdym roku przecież mnóstwo ludzi tylko przejeżdża przez ich kraj, więc dlaczego akurat teraz mieliby się wkurzać. Pewnie chodzi o sytuację epidemiczną mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

masz ventusky, windy i parę innych podobnych z sytuacją na bieżąco

Dzięki, 

52 minuty temu, Zulos napisał:

weather.com

Do kompletu. 

Teraz człowiek spokojniejszy o przyszłość ;)

25 minut temu, borek6 napisał:

Słyszeliście ze Słowenia mocno się zastanawia żeby ograniczyć wjazd do ich kraju? Niby dziś / jutro maja podać co będzie zmienione. Chyba im żal d*** ściska ze ludzie do CRO jeżdżą przez ich kraj i może chcą to ukrócić emoji39.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niech poluzują, bo my wracając chętnie na kilka dni zajrzymy a jak nie to tranzyt albo objazd ale czy wtedy będą zwroty za winietę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza przeszła, ale zostawiła za sobą prawie-burę - ma teraz wiać codziennie ok. 30 km/h, a według windy we wtorek nawet ponad 40 (chodzi o porywy). Do wczoraj powietrze i woda stały nieruchomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Krku fale idealne dla surferów? Spada z Velebitu, nabiera prędkości i uderza w KRK. Klasyczny wiatr spadowy. Biedni windsurferzy walczą o życie. Zero żagli. Choć to jeszcze pikuś. Jak by wiało powyżej 70 km/h to byłaby już dla żeglarzy walka o życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orebić... Korcula... 

Wyludnienie jakieś nastąpiło. Nie mam gdzie najeść się moich ulubionych Lignje prażene :(

Chyba sam sobie będę przygotowywał. 

Ceny ogólnie lekko w dół. Jestem jeszcze w Orebicu, 20,50 euro/doba na prywatnym kampie. Inne prywatne zamknięte.

Byłem już w Korculi, camp Port9-Resort stawiać warunki cenowe, ustaliliśmy z 40eu na 32 z prądem. Pusto, jedna załoga z przyczepą, kilka kamperbusów. 

Totalny brak jakiegokolwiek zgiełku,  wszędzie spokój, słychać najczęściej rozmowy rodaków. 

Nie mam pojęcia na czym polega tegoroczny mroczny fenomen Bałtyku. 

 

IMG_0002.JPG

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Socale napisał:

Nie mam gdzie najeść się moich ulubionych Lignje prażene :(

Spróbuj tu, w zeszłym roku były bardzo dobre. 

"Dalmatinac"
Ul. Bana Josipa Jelačića 36, 20250, Orebić, Chorwacja
+385 20 714 244
https://maps.app.goo.gl/DLqGa8B5fGQLQQcv8

IMG_20190713_150920.thumb.jpg.e9d23742e05a5967fcdd2da3cdc8f254.jpg

Calzone było tak wypchane krewetkami, że aż dziw. Również polecam ?

IMG_20190713_151036.thumb.jpg.4fad5e915f793f477de20b5e4eb64dcd.jpg

Gnocchi też mieli pyszne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.