Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

szyby w samolotach odrzutowych też potrafią wypaść w czasie lotu

czynnik ludzki jest najczęstszym problemem  :bzik:

A panele ( szklane) w naszych kamperach fabrycznie są zamocowane przy pomocy  kleju bez wiercenia w dachu ,

te dokładane w serwisie również ;)

zapytajcie @maarec on odklejał z dachu przyklejony przezemnie kilka lat temu panel  :-]

Potwierdzam, w 2 chłopa odrywaliśmy, odcinaliśmy 1 panel od dachu ok godzinę, drugą godzinę szlifowałem dach.

przypominam, że był dobrej jakości drogi firmy 4 Sun, pamiętajcie więc, że to badziewie umarło w 25 miesiącu eksploatacji i nie warte jest montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał(a):

przypominam, że był dobrej jakości drogi firmy 4 Sun, pamiętajcie więc, że to badziewie umarło w 25 miesiącu eksploatacji i nie warte jest montażu :)

Ty to potrafisz człowieka przed sezonem zmotywować i podtrzymać na duchu :)   … 3x3h … 9 ale alternatywy nie widzę … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coxWlkp napisał(a):

Ty to potrafisz człowieka przed sezonem zmotywować i podtrzymać na duchu :)   … 3x3h … 9 ale alternatywy nie widzę … 

Ja zamontowałem dwa sztywne w ramce. Gwarancji 5 lat i chyba 10 lat na wydajność 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje elastyki wytrzymały już 2 lata … i trzymam się wersji, że są super :) … narazie nie dopuszczam do siebie informacji, że to był zły pomysł … były i są lekkie a to było kryterium wyboru :) ja nawet kształt przodu zabudowy pod te panele ugniatałem …:) … podkreślam raz jeszcze są zajefajne … :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał(a):

Ja zamontowałem dwa sztywne w ramce. Gwarancji 5 lat i chyba 10 lat na wydajność 80%.

Mój panel jest jeśli dobrze pamiętam jest z Selfy i ma podobne warunki gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, coxWlkp napisał(a):

Moje elastyki wytrzymały już 2 lata … i trzymam się wersji, że są super :) … narazie nie dopuszczam do siebie informacji, że to był zły pomysł … były i są lekkie a to było kryterium wyboru :) ja nawet kształt przodu zabudowy pod te panele ugniatałem …:) … podkreślam raz jeszcze są zajefajne … :)  

Ja elastyka zamontowałem w poprzedniej budzie jakoś w marcu 2020 roku. Czyli zaraz miną 3 lata. Panel nadal działa, chociaż nie wiem w jakim już jest stanie. 

Ale po opiniach wielu osób drugi raz już w elastyka nie pójdę. Za duża loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Pokaż jakie :) 

https://www.4sun.eu/baterie-sloneczne-monokrystaliczne/panel-solarny-monokrystaliczny-190w-maxx

 

Moduł fotowoltaiczny objęty jest 4-letnią gwarancją w zakresie jakości wykonania. Dodatkowo udzielamy 25 lat gwarancji energetycznej, co oznacza, iż po upływie tego okresu panel zachowa sprawność na poziomie 80% mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maarec napisał(a):

https://www.4sun.eu/baterie-sloneczne-monokrystaliczne/panel-solarny-monokrystaliczny-190w-maxx

 

Moduł fotowoltaiczny objęty jest 4-letnią gwarancją w zakresie jakości wykonania. Dodatkowo udzielamy 25 lat gwarancji energetycznej, co oznacza, iż po upływie tego okresu panel zachowa sprawność na poziomie 80% mocy nominalnej.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał(a):

https://www.4sun.eu/baterie-sloneczne-monokrystaliczne/panel-solarny-monokrystaliczny-190w-maxx

 

Moduł fotowoltaiczny objęty jest 4-letnią gwarancją w zakresie jakości wykonania. Dodatkowo udzielamy 25 lat gwarancji energetycznej, co oznacza, iż po upływie tego okresu panel zachowa sprawność na poziomie 80% mocy nominalnej

Tylko, że ten panel waży 11kg a elastyczny waży 3kg …. Będę płakał i wymieniał co jakiś czas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Tylko, że ten panel waży 11kg a elastyczny waży 3kg …. Będę płakał i wymieniał co jakiś czas :) 

Ja pokazywałem model. Tej samej mocy pewnie będzie ok 9kg. Oczywiście liczą się kg, ale za 1600 elastyczny co 2-3 lata? Upały niszczą panele, więc na pl się uda. Mon padł po Grecji lubw Grecji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał(a):

Ja pokazywałem model. Tej samej mocy pewnie będzie ok 9kg. Oczywiście liczą się kg, ale za 1600 elastyczny co 2-3 lata? Upały niszczą panele, więc na pl się uda. Mon padł po Grecji lubw Grecji. 

Jak przeglądałem stronkę 4sun wpadł mi w oko zestaw z ramką do montażu :) ciekawe ile to waży i  co zmieni w żywotności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.