Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2024 o 08:51, Maciej1994 napisał(a):

Cześć. Muszę zamontować na dachu, a w zasadzie na dachu namiotu dachowego panele fotowoltaiczne. Nie ma innej możliwości jak panele elastyczne. Mam już kupiony regulator izolator baterii itp, nie mam tylko paneli. Myślałem o mobilnej walizce, która byłaby dopinana na wtyczce podczas postoju, lecz niestety wedle zaleceń klienta chce mieć je koniecznie na dachu. Dodam, że zależy nam na dosłownie kilku amperach (max 10A) prądu, tak aby w czasie podróżowania na bieżąco był doładowywany "akumulator hotelowy". 
Według mnie te panele elastyczne nie do końca mogą się sprawdzić gdyż, ten namiot jednak pracuje, zarówno podczas jazdy jak i podczas otwierania/składania.
A co myślicie o panelach sztywnych na konstrukcji takiego namiotu? Nie zrobi się za duży żagiel? Samochód jeździ max 140km/h.

Polecicie jakieś panele lub najlepiej osobę, firmę do której będę mógł się zgłosić o porady i zakup takowych paneli?

Pozdrawiam

p.s. w załączniku przesyłam zdjęcie owego dachu.

Zdjęcie WhatsApp 2024-02-07 o 08.30.26_a688013b.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2024-02-07 o 08.30.26_f0435ae9.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2024-02-07 o 08.45.44_e5333d97.jpg

 

Trochę późno odpowiadam, ale akurat mam doświadczenie z montażem paneli elastycznych na Ikamperze.

image.png.7019c7ca6777b6cc9ba7717d6f756dc5.png

Zamontowane 2x elastyczne panele lensun o mocy łącznej 200W. Przyklejone na Sika 252. Ważne jest to, żeby był przewiew pod panelem bo innaczej te elastyczne panele się przegrzewają i padają. Jeździłem tak 3 lata, panele dostawały po tyłu od przeciskania się w ciężkim terenie i obcieraniu o drzewa, w ziemie srogie minusy w Rosyjskich górach i NIC się nie działo. W lecie duża lodówka kompresorowa śmigała w nieskończoność a akumulatory były ciągle doładowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.