Skocz do zawartości

Najwydajniejsza energooszczędna lodówka do przyczepy / kampera 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Obie znam,na wylot,robiłem takich po kilka sztuk i mam obliczone ich parametry pracy,to zrobię szybko i bez eksperymentowania.To Ty zdecyduj,coCi tam pasuje... ja to osobiscie wolałbym chyba sigme:ma zamrazalnik mocniej mrożący,półki ma drzwiach,gdzie chyba można wiecej wstawic takich butelek pet 1,5 litra.Ale candy też jest spoko. Koszt przeróbki obu,to 1500 za sztuke.Sigma bierze trochę więcej prądu,tak o 10 może 15 % z racji mocniej mrożacego zamrażalnika,Candy dokładnie tyle ile ten Ravanson opisany wyżej.Zadzwon ,to coś może więcej dopowiem....

image.jpeg.c381bc2024675120c3c8f53a4128dc9b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I jeszcze do SMOKA:Daję 1 rok gwarancji na moje lodówki,wszystko jest tam nowka,nie śmigane. Koszt przeróbki to 1300 mała50cm ,, 1500 za 85 cm wysokości  ,,2000 za takie 120-140 cm wysokosci i 2200 za takie jeszcze wyzsze150-170 cm.A jest tak dlatego,bo sprężarki mają różną moc i cene. Czyli Ty wybierasz na media mark,czy innym euro agd czy allegrze lodóweczkę jaka Ci pasuje rozmiarowo i wizualnie ? ,zakupujesz z opcja dostawy na mój adres.Ja dostaję towar i działam,jak to coś typowego co znam i robiłem juz,to kwestia 2-3 dni i odsyłam kurierem  do Ciebie a jakieś nowosci to troszkę dłuzej,bo sprawdzam ciśnienia parowania,skraplania,pobór prądu,wydajność i jeszcze inne istotne parametry,ażeby być pewnym .Już 31 zajmuję się chłodnictwem domowym,przewaliłem TYSIĄCE lodówek....W mojej co prawda krótkiej karierze kamperlodówkowej  ,bo dopiero 2 lata wstecz ktoś podsunął mi ten temat,nie miałem nigdy reklamacji,każda wychodzi sprawdzona i przekatowana i przetestowana.Oczywiście,wszystko się może zdarzyc,bo i mailepszy spaw potrafi peknąć a i najlepsza sprężarka wysiąść,czy termostat się zaciąć...ale póki co wszystko śmiga..... A sprężarki to mam od sprawdzonego Chińskiego dostawcy,dobre.Na życzenie mogę zamontować jak ktoś chce przepłacac"Danfossa'-który też jest już robiony raczej u Chinoli.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super że opisałeś @cool camper - dzięki  -   ale trochę pomarudzę :) 

5 godzin temu, cool camper napisał:

Ravanson LKK-90S  .....     dla nastawu 0- +2 stopnie

I tu mamy trochę problem - 0 przy tej nastawie zamrażalnik kapie -  ta lodówka sama w sobie ma nie najszczęśliwsze mrożenie zamrażalnika lub za lichą izolację  - ale to moja amatorska opinia, natomiast wydaje mi się że po prostu trochę słaba izolacja co mogłyby potwierdzać trochę dane Ravansona gdzie LKK-90S to  tylko A+ i  ta lodówka ma czas utrzymania tylko 6h a np porównywalna wielkościowo  i ciut tańsza i będąca A++  Amica FM104.4AA ma  ten czas 10h to 66% dłużej o czymś to mówi 


Jeśli już dążymy do ścisłości - pojecie "nastawa" - wg mnie  zwłaszcza na pokrętle i analogowym sterowaniu nie mówi o realnej temp zmierzonej, lub może mówić z pewnym błędem  - zapytam więc czy mierzona była faktyczna temp. w zamrażalniku i komorze ?

Kolejna moje uwagi
- uważam że wsad  jest podany nieprecyzyjnie nie podajesz ilości czteropaków i częstotliwości wymian  a ma to duże znaczenie
- po mojemu  otwierana trochę rzadziej niż w realu - ponadto nie określiłeś ile razy 5 do 10 to dwukrotna różnica a to jest mocno istotne
-  nie podałeś również czy  browar i woda osiągnęły temp komory w momencie zmiany wsadu - to również istotne
- nie podałeś sposobu przeliczenia ale spoko wiem że używałeś watomierza, napięcie znam to przeliczyć idzie 

Generalnie z metodyki badania i pomiaru bidna trójczyna z minusem  a ze sprawozdania trójczyna na szynach :)  ale zaliczone lecz do uzupełnienia :) bowiem to co napisałeś nie daje to w pełni miarodajnego obrazu a tylko przybliżony - fizyka to nauka ścisła a z niedomówień biorą się czasem blednę wnioski 

Oczywiście zgadzam się z Twoją opinią i o dzieciach i o Grecji ale nad dziećmi możemy trochę zapanować natomiast nad temp Grecji już nie a 27 do 40 to spora

Wracając do techniki - pewnie wiesz co ten chińczyk  warta - ja jestem amatorem w zakresie chłodnictwa  i trochę nie dowierzam chińszczyźnie ale to moje subiektywne odczucie   może być błędne i nie jest poparte doświadczeniem w chłodnictwie. 
Zaskoczył mnie jednak też trochę ten skośnooki agregat przy cenie gotowej lodówki 2000zł bo tak je chyba oferujesz 
Taka lodówka na 230V to ca 600zł  -  1400 agregat skośnooki + robota trochę dużo - nie pytam o Twoje dodatki bo byłoby to nietaktem jak już pisałem - Jednak faktem jest że np. Akli jest sporo tańszy o parę stówek  od Danfosa
Rozumiem też że osoba prowadząca nawet 1-osobowa zarobkową firmę  ma obciążenia typu podatki czy zus i musi to przerzucić na klienta. 
Dla upewnienia tylko zapytam - czy oferowana na OLX i CT lodówka za 2000zł to  lodówka klasy podobnej do  Ravanson LKK-90S   ok 80-90l bez odzielnego zamrażalnika i z zamrażalnikiem  ok 10l w komorze ?    Drugie pytanie upewniające - czy 2000 jest netto czy brutto i czy wystawiasz fakturę ?   Aby był komplet to ponowie jeszcze zadane tu pytanie o gwarancje - jakie warunki i jaki czas ? Na OLX podajesz 1 rok - mało wg mnie Ravanson na  LKK-90S daje 24mies

Ale spoko - wynik pomiarów  mnie nie zaskoczył - realnie szacuję w gorącej Grecji 40-45Ah dobowo - choć to też mi  trudno powiedzieć nie wiem jak krzywa temp otoczenia do temp chłodzenia przebiega a i druga sprawa że opisywany Ravanson LKK-90S nie jest na ta klase klimatyczną bo ma SN  czyli    od +10 do +32 ale też wszystkie chyba dostępne w PL maja SN
Kolejna sprawa - gorąc w budzie czy kamperze to słońce, słońce to większy uzysk z solara - to nam tu trochę pomaga :)  lecz aby spełnić moje założenie 3 doby w tym 2 bez słońca - to niestety spory aku i solar - owszem jak temp otoczenia zleci przy braku słońca to lodówka też zeżre mniej to jasne więc troche sie to wzajemnie znosi :)  oczywiście to tylko mól co mnie gryzie bo z techniką chłodnicza nie ma to związku

Dobra - to policzmy teraz trochę bo liczby nie kłamią 
45W /12V = 3,75A          33Ah / 3,75A = 8,8h  -  lodówka pracowała u Ciebie w sumie prawie 9h - na dobe   wg mnie to   sporo ale to w sumie średniej klasy lodówka A+  i dość wysoka temp. otoczenia bo 27stC - chociaż z drugiej strony raczej to A+ deklarowane przez producenta ma po wymianie agregatu  tylko częściowe znaczenie w zakresie izolacji a druga część wziął na siebie chiński agregat i Twoje dodatki

Zobaczmy jeszcze jak się to ma do danych producenta który testy przeprowadza w warunkach ok 20 st C - żeby porównanie było możliwe przejdźmy do wspólnej jednostki jaka jest Wh 
Ravanson LKK-90S- rocznie producent deklaruje 103kWh = 103000Wh
103000Wh/365=282,19Wh/doba          282,19Wh na dobę mamy u producenta    u  Ciebie w max parametrach 33Ah x 12V = 396 Wh - czyli  ok 40% więcej - ok temp tez sporo większa ale chyba troszkę za duzo  lecz przyjmijmy że to trzyma się kupy bo przecież nie ujednoliciliśmy warunku testów i pomiarów

Reasumując - powiem tak - źle nie jest - ale też szału niema i d... nie urywa :)

 

Jeszcze tak z innej beczki  @krzall    o A+ i A++ nie piszę bo to oczywiste  podobnie jak deklarowane zużycie kWh roczne - pewnie  wiesz też o tych następnych  rzeczach ale na wszelki wypadek Ci napisze - zwracaj uwagę jeszcze na 2 parametry przy wyborze  - na czas utrzymania temperatury i na głośność  - np ta Candy ma 41db czyli o 2 dB więcej niz omawiana tu Ravanson  LKK-90S  - buda czy kamper to małe pomieszczenie jak ktoś ma czujny sen i cienkie uszy może to przeszkadzać  - skala dB nie jest skalą liniowa to skala logarytmiczna wiec 2dB to nie jest 2% :) 


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki pisałem równolegle z Twoim postem  i na raty bo musiałem odejść od kompa   - nie mogę już z edytować
Przepraszam byc może przeoczyłem powiadomienie o Twoim poście w trakcie pisania

Ja bynajmniej absolutnie nie kwestionuje Twoich kwalifikacji, nie mogę tego robić sam takowych nie mając to dla mnie oczywiste - po ja prostu patrze z przeciwnej strony jako potencjalny klient to chciałbym jak najlepsze i jak najtaniej i jak najdłuższą gwarancje :) 

Dziekuje - na część pytań już mi odpowiedziałeś ale część nadal jest bez odpowiedzi - 

Jeśli mógłbyś to prosiłbym Cie  jeszcze do odniesienia sie do mojego akapitu "Kolejna moje uwagi......" i istotnych rzeczy w nim poruszonych

Jak z fakturą ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Smoku ? Jeżeli pisałem o "nastawie" ,to chodziło mi o temperature,którą pokazuje termometr umieszczony w centralnym !! punkcie lodówki.Przedstawiłem takie moje pomiary,coby przeobrazowac jakieś tam ŚREDNIE zużycie tych amperogodzin Ah w  ŚREDNICH warunkach temperatury i wielkosci załadunku!!!!!!!! A Ty chcesz jakiejś precyzyjnej i szczegółowej analizy,może z wykresami i wnioskami????,ale to temat,chyba na pracę magisterska dla jakiegos studenta.. -czy tak??Ale Ty eksploatujac swoją lodówke,to chyba nie patrzesz na wykresy,tylko ładujesz do niej ile chcesz i otwierasz kiedy chcesz!!To napisze tak,azeby zakonczyć temat PRĄDOŻERNOŚCI::::::: -i to bardzo ważne,co teraz napisze!!  UWAGA UWAGA !!!

LODÓWKA(OCZYWISCIE DOBRZE ZROBIONA I POLICZONA POD WZGLEDEM RÓŻNICY CISNIEN,PAROWANIE SKRAPLANIE I ETCETERA) BIERZE TYLE AMPEROGODZIN PRADU ,KTÓRY PRZETWARZA NA WATY CHŁODNICZE,AZEBY OSIAGNAC ZADANA TEMPERATURE I SCHŁODZIC PRODUKTY. Uf-ale sieknałem!!

bo to tak jest,po co Ci Kolego jakieś wykresy,cyferki,kiedy ty załadujesz tylko raz na dobe 1 litr wody,,, albo załadujesz 20 litrów wody!!! ,albo bedziesz nie zagladał,albo zagladał co 10 minut po 1 minucie otwartych drzwi??? powtarzam!!-poboru się nie da określic ot tak z góry,to zależy od załadunku i sposobu eksploatacji

Dlatego podałem takie srednie!!! które wyszły w ŚREDNIEJ eksploatacji od 16 do 35 Amperogodzin!! azeby obalić mit(5Ah na dobe i azeby uzmusłowic,że moze to takż byc 50 Ah na dobe,gdy mamy na pokładzie  imprezę i ciagle dowalamy trunki do schłodzenia.!!!!

Powtórze!!-lodówka weźmie tyle Ah ile jej potrzeba do schodzenia produktów!! ale jest coś takiego jak COP ,czyli sprawność urzadzenia   -ale to juz nie na teraz temat.Ja w swoich urzadzeniach mam COP około 1,6-to przeogromnie!! w takich domowych lodóweczkach.

Pozdrawiam i życze powodzenia i sukcesów wszystkim,którzy zakupią sobie sprężarke AKLI(to oczywiscie bardzo dobre sprezarki !! ),i "pobawia " się w montowanie lodówki.tylko prosze zmierzcie temperaturę skraplani i parowania,dobierzcie długość i srednicę kapilary,dawke odpowiedniego czynnika,wydajnośc sprezarki i jeszcze inne parametry.. i okaże się ze stare przysłowia:

1  Skąpy płaci dwa razy

2  Dobry lekarz dużo bierze         sąjak najbardziej na czasie ?

powodzenia!! i pozdro

image.jpeg.aa7eb2b5585f98a80d6f332badf05bf5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cool camper napisał:

witaj Smoku ? Jeżeli pisałem o "nastawie" ,to chodziło mi o temperature,którą pokazuje termometr umieszczony w centralnym !! punkcie lodówki.Przedstawiłem takie moje pomiary,coby przeobrazowac jakieś tam ŚREDNIE zużycie tych amperogodzin Ah w  ŚREDNICH warunkach temperatury i wielkosci załadunku!!!!!!!! A Ty chcesz jakiejś precyzyjnej i szczegółowej analizy,może z wykresami i wnioskami????,ale to temat,chyba na pracę magisterska dla jakiegos studenta.. -czy tak??Ale Ty eksploatujac swoją lodówke,to chyba nie patrzesz na wykresy,tylko ładujesz do niej ile chcesz i otwierasz kiedy chcesz!!To napisze tak,azeby zakonczyć temat PRĄDOŻERNOŚCI::::::: -i to bardzo ważne,co teraz napisze!!  UWAGA UWAGA !!!

LODÓWKA(OCZYWISCIE DOBRZE ZROBIONA I POLICZONA POD WZGLEDEM RÓŻNICY CISNIEN,PAROWANIE SKRAPLANIE I ETCETERA) BIERZE TYLE AMPEROGODZIN PRADU ,KTÓRY PRZETWARZA NA WATY CHŁODNICZE,AZEBY OSIAGNAC ZADANA TEMPERATURE I SCHŁODZIC PRODUKTY. Uf-ale sieknałem!!

bo to tak jest,po co Ci Kolego jakieś wykresy,cyferki,kiedy ty załadujesz tylko raz na dobe 1 litr wody,,, albo załadujesz 20 litrów wody!!! ,albo bedziesz nie zagladał,albo zagladał co 10 minut po 1 minucie otwartych drzwi??? powtarzam!!-poboru się nie da określic ot tak z góry,to zależy od załadunku i sposobu eksploatacji

Dlatego podałem takie srednie!!! które wyszły w ŚREDNIEJ eksploatacji od 16 do 35 Amperogodzin!! azeby obalić mit(5Ah na dobe i azeby uzmusłowic,że moze to takż byc 50 Ah na dobe,gdy mamy na pokładzie  imprezę i ciagle dowalamy trunki do schłodzenia.!!!!

Powtórze!!-lodówka weźmie tyle Ah ile jej potrzeba do schodzenia produktów!! ale jest coś takiego jak COP ,czyli sprawność urzadzenia   -ale to juz nie na teraz temat.Ja w swoich urzadzeniach mam COP około 1,6-to przeogromnie!! w takich domowych lodóweczkach.

Pozdrawiam i życze powodzenia i sukcesów wszystkim,którzy zakupią sobie sprężarke AKLI(to oczywiscie bardzo dobre sprezarki !! ),i "pobawia " się w montowanie lodówki.tylko prosze zmierzcie temperaturę skraplani i parowania,dobierzcie długość i srednicę kapilary,dawke odpowiedniego czynnika,wydajnośc sprezarki i jeszcze inne parametry.. i okaże się ze stare przysłowia:

1  Skąpy płaci dwa razy

2  Dobry lekarz dużo bierze         sąjak najbardziej na czasie ?

powodzenia!! i pozdro

image.jpeg.aa7eb2b5585f98a80d6f332badf05bf5.jpeg

Helo, 

Nie no, nie przesadzajmy.  A już tak.milo było... pytania jak.widac są po to żeby zrozumieć a nie żeby Cię irytować. 

W sumie są uzasadnione. Faktura? Ktoś może odliczyć, gwarancja chyba rękojmia 24 miesiące to standard na nowe urządzenia?  Gwarancja ? Nie pamiętam ale tu można już chyba dowolnie. 

Co do  reszty, to w sumie dokladnie wiemy że wedlug Twoich danych lodówka chłodzi i zużywa energii trochę więcej niż 5Ah. 

Tak czy owak miej cierpliwość do nas. Bo tak już maja ci co tutaj są ze chcą tanio dobrze i szybko. ?. I jeszcze chcą wiedzieć jak. ?. Dlatego ....cierpliwości.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cool camper napisał:

Jeżeli pisałem o "nastawie" ,to chodziło mi o temperature, którą pokazuje termometr umieszczony w centralnym !! punkcie lodówki.

Ja jako nastawę rozumiem nastawiona temp pracy  a pomiar temperatury - stąd było pytanie i moje uwagi że przy analogowym termostacie to mało precyzyjne, gdybyś użył słowa temp. zmierzona a nie nastawa - nie byłoby tego tematu i moich uwag 

 

6 godzin temu, cool camper napisał:

coby przeobrazowac jakieś tam ŚREDNIE zużycie tych amperogodzin Ah w  ŚREDNICH warunkach temperatury i wielkosci załadunku!!!!!!!! A Ty chcesz jakiejś precyzyjnej i szczegółowej analizy,może z wykresami i wnioskami????   ....

LODÓWKA(OCZYWISCIE DOBRZE ZROBIONA I POLICZONA POD WZGLEDEM RÓŻNICY CISNIEN,PAROWANIE SKRAPLANIE I ETCETERA) BIERZE TYLE AMPEROGODZIN PRADU ,KTÓRY PRZETWARZA NA WATY CHŁODNICZE,AZEBY OSIAGNAC ZADANA TEMPERATURE I SCHŁODZIC PRODUKTY. Uf-ale sieknałem!!

......poboru się nie da określic ot tak z góry,to zależy od załadunku i sposobu eksploatacji

I tak tę Twoją informacje przyjąłem  oraz nie omieszkałem Ci za nia podziękować. Nie nie chce żadnych wykresów ani żadnej pracy doktorskiej na temat sprzętu AGD - natomiast chciałem i nadal chciałbym znać konkrety bo jest to dla mnie istotne dla doboru innych rzeczy jak solar i akumulator - przecież te energie muszę skądś wziąć a Ty nie piszesz konkretnie i dlatego prosiłem o usciślanie .
Piszesz średnie  trochę duza rozbieżność parametrów więc średnie nie jest zbyt miarodajnym pojęciem.  Nie zaprzeczysz chyba bo nawet sam to piszesz dużymi literami że istotne dla ilości energii jest to ile i o ile musisz schłodzić oraz w jakiej temperaturze otoczenia - to jasne jak słońce inna ilość energii będzie potrzebna jak włożysz czteropak o temp 27stC i schłodzisz go do 15st a inna jak do 5stC    inna też ilość będzie potrzebna energii jak schłodzisz 1 czteropak a inna jak 3 czteropaki stąd były moje uwagi i prośby aby określić ilość wsadu i jego temperaturę aby móc właściwie i w miare konkretnie  zinterpetować Twoje testy  a teraz znów nie podajesz konkretów a piszesz o średnich - sorry w sklepie wiem że lodówka załadowana na 2/3 zeżre w temp 20stC 100kWh rocznie i umiem sobie to przeliczyć a jak mam przeliczyć z Twoich ŚREDNICH   ????
Zrozum proszę - zapewniam  że nie nalatuje na Ciebie, nie kwestionuję Twojej wiedzy wiedzy i wieloletniego doświadczenia - szanuje to , ale jednak  kupując nie chcę kupować ŚREDNIEGO kota w ŚREDNIM worku

6 godzin temu, cool camper napisał:

Dlatego podałem takie srednie!!! które wyszły w ŚREDNIEJ eksploatacji od 16 do 35 Amperogodzin!! azeby obalić mit(5Ah na dobe

Zauważ proszę że napisałem już na wstępie naszej rozmowy Ci ze obalenie mitów nie jest trudne

W dniu 21.01.2021 o 18:30, smok_wawelski napisał:

Mity - no cóż łatwo je z grubsza  rozwiać - potrzeba na to 2-3godziny czasu termometr i watomierz :) 

Piszesz też na CT o testach czy pracy  w temp 45st - stad moje zainteresowanie a tutaj raptem mamy test na 27st - co też jest różnica powiedziałbym dość znaczną - owszem zgoda wyjaśnia to trochę nasza rozmowa o upalnej Grecji ale w końcu na ile testujesz te lodówki ?

 

6 godzin temu, cool camper napisał:

Powtórze!!-lodówka weźmie tyle Ah ile jej potrzeba do schodzenia produktów!! ale jest coś takiego jak COP ,czyli sprawność urzadzenia   -ale to juz nie na teraz temat.Ja w swoich urzadzeniach mam COP około 1,6-to przeogromnie!! w takich domowych lodóweczkach.

z początkiem oczywiście się zgodzę -  pojecie COP czy sprawność urządzenia nie są mi obce i właśnie moje pytania i uwagi miały na celu to aby potwierdzić to co piszesz  - ja zatem powtórzę że w mysl podanych nieścisłych średnich  danych jest to niemozliwe.

6 godzin temu, cool camper napisał:

życze powodzenia i sukcesów wszystkim,którzy zakupią sobie sprężarke AKLI(to oczywiscie bardzo dobre sprezarki !! ),i "pobawia " się w montowanie lodówki.tylko prosze zmierzcie temperaturę skraplani i parowania,dobierzcie długość i srednicę kapilary,dawke odpowiedniego czynnika,wydajnośc sprezarki i jeszcze inne parametry..

Choć manualnie mi to nieobce,  ale już ten pomiar i obliczenia stanowią trochę zagwozdkę to napisałem że uważam że może warto nie kminić tylko samemu zarobić gdzie indziej i kupić gotowe. Przy okazji dziękuję za opinie o AKLI

W dniu 21.01.2021 o 18:30, smok_wawelski napisał:

Mnie po prostu interesują 3 rzeczy:  moc pobierana, cena, gwarancja i  wyniknie mi z tego czy warto brać się za przeróbkę samemu jak Adam czy lepiej to zlecić - czasem po prostu lepiej gdzie indziej zarobić i dać zarobić drugiemu który zrobi to fachowo, szybciej i sprawniej  bo przecież nawet we wbijaniu gwożdzia sa knify :) 

 

6 godzin temu, cool camper napisał:

...   i okaże się ze stare przysłowia:
1  Skąpy płaci dwa razy      2  Dobry lekarz dużo bierze         sąjak najbardziej na czasie

Zawsze cenię dobrą jakość i wiem że musi ona kosztować - ponad  pół zycia jestem związany z jakościówką badaniami i pomiarami, uważam też że dobry fachowiec ma prawo a nawet powinien się cenić - nie zaprzeczę też przytoczonym przysłowiom - tak bywa jak napisałeś,  nie zaprzeczę również że dobrzy lekarze są potrzebni i na czasie  - natomiast lekarz musi najpierw mieć wiarygodna dobrą renomę w leczeniu aby był uznany za dobrego i wartego wysokiej ceny usług  albo musi przekonać pacjenta że tak jest :) 

 

6 godzin temu, krzall napisał:

A już tak.milo było... pytania jak.widac są po to żeby zrozumieć a nie żeby Cię irytować.  .....   
Tak czy owak miej cierpliwość do nas. Bo tak już maja ci co tutaj są ze chcą tanio dobrze i szybko. ?. I jeszcze chcą wiedzieć jak. ?. Dlatego ....cierpliwości. 

Spoko i dalej jest miło :)   i oczywiście nie mam zamiaru irytować  i deklasować Kolegi @coldkamper  bo bardzo szanuje doświadczenie i wiedzę praktyczną  co więcej dalej jestem potencjalnym klientem ale  po prostu przed wyłożeniem kasy na stół chciałbym wiedzieć tak jak w sklepie o energochłonności sprzętu a niestety te średnie informacje mi o tym nie pomagają.  Dla pełnej oceny kosztów nie pomaga mi też brak informacji o możliwości faktury - nawet usługowy vat od półtora tysiaka to pare złotych jednak jest, kolejnym aspektem cenowym są 2 przesyłki nie tak tanie w przypadku lodówki
Musimy też wziąć jednak pod uwagę że jesteśmy na forum dyskusyjnym a nie w sklepie - tu mamy dyskusje i wymianę poglądów a nie tylko decyzję kupuje / nie kupuję - Dlatego dołączam sie do Twojej prośby o cierpliwość :) 

Na koniec mam 2 prośby  - obrazek-reklamka trochę mogłaby być mniejsza a najlepiej w sygnaturce bo fest przeważa nad treścią i tnijcie trochę cytaty z tego samego powodu :)  

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoczku drogi !!Przyjacielu,spoko-ja jestem na prawdę spokojnym i ugodowym człowiekiem,w mojej usługowej karierze
(31 LAT,DUMNY JESTEM Z TEGO)miałem TYLKO 1 (słownie jadnego)klienta z którym sie nie mogłem dogadac,rozliczyć)-taki był jakis,a miałem ich tysiace Teraz juz z racji mojego podeszłego wieku nie jestem tak aktywny,po prostu mi się nie chce,rozwijam rozliczne hobby i podróze,robie to,czego nie robiłem wczesniej,bywam tam,gdzie nie mogłem lub nie miałem za co,a tako,to zapraszam na przeloty paralotną ze mna na Podlasie-o tak...).Dlatego odpuścmy temat juz lodówek i ich ceny,chcesz rachunek... prosze bardzo,jestem na ryczałcie,wystawie co trzeba!! To teraz taka dla mnie działalność hobbystyczna,czyli ktos chce..ma ideał!!-naprawdę wiem co robe.I tam mi nie zależy ,szczególnie na klientachTwojego pokroju(proszę nie obraź się) ,którzy dociekaja,cmokają ,macaja,a ile weźmie,dlaczego było napisane 24 Ah a wzięła 37??,a coś się skrapla,a za głośno=decybele,a tu woda sie skropliła,czy drzwi się otworzyły??Ja nie jestem KONSTRUKTOREM LODÓWK,JA TYLKO ZMIENIAM PRĄD DO ZASILANIA!!!!!! ,ONE NADAL MAJA PARAMETRY FABRYCZNE!!!

Oj zakupcie fabryczne Dometiki czy inne Vetrifrigi.. to beą dokładnie takie same pytania-tylko oni was oleją,bo to taka lodówka,tylko macie jakieś przeidealizowane wymaganie!!Wilgoć zawsze się wykrapla w najzimniejszym miejscu,bo jest ona w produktach i powietrzu wpuszczonym gdy otworzysz drzwi,tak to jest i nie zmienisz tego,chyba ,że zamówisz u mnie odpowiedną lodówke ... tak zwana PŁACZĄCĄ.

Poszperałem trochę po necie,pokaże wam kilka kwiatków,ale to moze za chwile

COOL CAMPER 504 607 934  już bez loga tego duzego.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze pozostać przy lodówkach - w końcu to topic wątku

Trochę wątpię w tą przyjaźń raczej chyba za dużo powiedziane ale to nie ma znaczenia dla lodówek, gratuluję sukcesów zawodowych jednak nie tędy droga żeby udowodnić super parametry wyrobu bo  to tylko słowa
Natomiast mnie przekonują liczby i rozumiem  ze nie masz laboratorium badawczego ale skoro piszesz i o 45st na CT  i tu o teście na 27st to właściwy test powinien być testem pozorującym  możliwie wiernie warunki użytkowania w przyczepie czy kamperze , dane podawane śćiśle a nie uśredniane - do takiego testu potrzebny jest watomierz, 3 termometry, zegarek, kartka papieru i ołówek
aby nie było posądzeń ze chce pracy doktorskiej - demo - widziałbym to np. w taki sposób:

00:00 - temp. otoczenia xx  - włozono wsad o objetości xx i temp xx
01:00  - temp komory xx , temp zamrażalnika xx , temp wsadu komory xx, temp wsadu zamrażalnika xx, wskazanie watomierza xx
02:00 - otwarcie drzwi na czas xx wyjęcie  napoju 
02:01 - otwarcie drzwi zwrot napoju do komory
03:00 -  otwarcie drzwi - temp wsadu xx, temp komory xx, temp zamrażalnika xx, wskazanie watomierza  xx
03:01 - wymiana wsadu który uzyskał temp xx - na wsad objetość xx,  temp nowego wsadu xx
itd....   w cyklu przynajmniej 24h - tak jak Ci pisałem - wsad 2/3 i symulacja  warunków kempingowych a na koniec ilość pobranych Wh - to powiedziałoby wszystko
Czy to tak trudno zrobic taki test ?    Czy nie rozwiałby on wielu wątpliwości ?   Czy gdy chce się sprzedawać wyrób nie warto ?
Mysle że nietrudno i że warto - zarówno dla Ciebie jak i dla nas potencjalnych nabywców byłoby to bardzo pomocne.
Sorry wolisz średnie z parametrów rażąco daleko rozrzuconych ok Twoja wola  - średnie moim zdaniem fałszują rzeczywistość i mnie kompletnie nie przekonują

Jestem pewny też ze osoby zainteresowane pomogłyby w opracowaniu  symulacji  warunków w których lodówka pracuje w przyczepie czy kamperze - jasne że rozumiem że nie masz komory badawczej z 45st C - ale nie rozumiem czemu na CT piszesz o tej temp. 45st i wiecej ????     Diabeł zwykle siedzi w szczegółach - to stara prawda  i pozakupowe niesnaski zwykle leżą niepełnych informacjach, w niedomówieniach i małym druczku - czemu nie uniknąć tego  udzielając konkretnych wyjaśnień ?

testy-45st-x.jpg.f3d79491843d4329edb2c29a0b679c05.jpg

Sorry ale mamy niezbyt dokładny taki sobie  ŚREDNI  test  27st,   gdzie jest ten na 45 i wiecej ???? - ile Wh czy Ah przy 12v  w nim, zżarła lodówka ?   jakie temp uzyskiwała ???   przy jakim wsadzie ????
sorry mamy     " ŚREDNIEJ eksploatacji od 16 do 35 Amperogodzin!! "  a jak padają konkretne pytania niektóre ponawiane nie jeden raz to uciekasz z tematu i piszesz o swoich dokonaniach zawodowych

Oczywiście masz prawo mieć o mnie takie czy inne zdanie - napisze Ci jednak że należę do grupy klientów trudnych a czasem wręcz upie...wych nie dlatego żeby gnoić sprzedawcę czy usługodawcę a dlatego żeby nie jojczyć po zakupie  bo wyznaję zasadę widziały gały co brały jak wzięły to niech nie beczą  i właśnie dlatego wyjaśniam wszystko przed a nie po i uważam ten model za własciwy

Powtórzę jeszcze  to co napisałem  - to forum dyskusyjne a nie sklep, Ty chyba masz inny pogląd i wydaje mi się że nie zauważasz ani tej różnicy  ani tej że dzisiejszy rynek to nie ten co za komuny którą obydwaj pamiętamy  i zachowujesz sie trochę jak kierowniczka ówczesnego GSu -  dziś standardem jest że konsument ma prawo do wyjaśnień gdy pyta a problemem jest nie zrobić a sprzedać. To Ty przyszedłeś na to forum a nie my do Twojego zakładu nie dziw się wiec że pytamy i dyskutujemy - po to jest forum a błędem byłoby nie wykorzystać możliwości uzyskania tutaj od Ciebie pełnych informacji na temat interesujących nas lodówek -

ale niestety można by te klepanine podsumować  tym co napisał kol. @krzall 

W dniu 23.01.2021 o 19:31, krzall napisał:

..... w sumie dokladnie wiemy że wedlug Twoich danych lodówka chłodzi i zużywa energii trochę więcej niż 5Ah. ....

I ŚREDNIO mi sie to podoba i nawet nie ŚREDNIO mnie przekonuje i nie zalezy mi na wymijających odpowiedziach oraz wysłuchiwaniu po raz n-ty  Twojej relacji z kariery zawodowej.
Nie wiem czy kupie od ABEM, czy poproszę Adama o szczegóły i sklecę, być może kupie tutaj bo to blisko mnie ale póki co na pewno nie  u Ciebie.   Miło się gadało - ale przestało być miło gdy pomimo próśb i prób uściśleń  nie otrzymuje się  konkretów a otrzymuje sie tylko Twoje chwalenie się swoją osoba i protekcjonalny ton oraz reklamę przelotów paralotnią - jak przedstawisz sensowny test i jego wyniki lub zadeklarujesz konkretne zużycie prądu w określonych warunkach podobnie jak producenci lodówek  możemy wrócić do tematu bo w biznesie nie ma fochów  jest deklaracja parametrów, gwarancja i cena 

zdrówka życzę  

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smok_wawelski napisał:


Natomiast mnie przekonują liczby i rozumiem  ze nie masz laboratorium badawczego ale skoro piszesz i o 45st na CT  i tu o teście na 27st to właściwy test powinien być testem pozorującym  możliwie wiernie warunki użytkowania w przyczepie czy kamperze , dane podawane śćiśle a nie uśredniane - do takiego testu potrzebny jest watomierz, 3 termometry, zegarek, kartka papieru i ołówek
aby nie było posądzeń ze chce pracy doktorskiej - demo - widziałbym to np. w taki sposób:

00:00 - temp. otoczenia xx  - włozono wsad o objetości xx i temp xx
01:00  - temp komory xx , temp zamrażalnika xx , temp wsadu komory xx, temp wsadu zamrażalnika xx, wskazanie watomierza xx
02:00 - otwarcie drzwi na czas xx wyjęcie  napoju 
02:01 - otwarcie drzwi zwrot napoju do komory
03:00 -  otwarcie drzwi - temp wsadu xx, temp komory xx, temp zamrażalnika xx, wskazanie watomierza  xx
03:01 - wymiana wsadu który uzyskał temp xx - na wsad objetość xx,  temp nowego wsadu xx
itd....   w cyklu przynajmniej 24h - tak jak Ci pisałem - wsad 2/3 i symulacja  warunków kempingowych a na koniec ilość pobranych Wh - to powiedziałoby wszystko
Czy to tak trudno zrobic taki test ?    Czy nie rozwiałby on wielu wątpliwości ?   Czy gdy chce się sprzedawać wyrób nie warto ?
Mysle że nietrudno i że warto - zarówno dla Ciebie jak i dla nas potencjalnych nabywców byłoby to bardzo pomocne.
Sorry wolisz średnie z parametrów rażąco daleko rozrzuconych ok Twoja wola  - średnie moim zdaniem fałszują rzeczywistość i mnie kompletnie nie przekonują

-

@krzall

I ŚREDNIO mi sie to podoba i nawet nie ŚREDNIO mnie przekonuje i nie zalezy mi na wymijających odpowiedziach oraz wysłuchiwaniu po raz n-ty  Twojej relacji z kariery zawodowej.
Nie wiem czy kupie od ABEM, czy poproszę Adama o szczegóły i sklecę, być może kupie tutaj bo to blisko mnie ale póki co na pewno nie  u Ciebie.   Miło się gadało - ale przestało być miło gdy pomimo próśb i prób uściśleń  nie otrzymuje się  konkretów a otrzymuje sie tylko Twoje chwalenie się swoją osoba i protekcjonalny ton oraz reklamę przelotów paralotnią - jak przedstawisz sensowny test i jego wyniki lub zadeklarujesz konkretne zużycie prądu w określonych warunkach podobnie jak producenci lodówek  możemy wrócić do tematu bo w biznesie nie ma fochów  jest deklaracja parametrów, gwarancja i cena 

zdrówka życzę  

Helo, panowie walczymy dalej . Mamy uśrednione parametry tak jak w sklepowych czy kamperowych. 

Takie dokładne testowanie ok. Pewnie jest możliwe,  z notowaniem pomiarów itp. Nie przypominam sobie żebym widział gdzieś taki test np amoniakowej absporbcyjnej lodówki bo jak wiemy mogło by to trochę potrwać.  Jeśli uda mi się naprawić (poprawic) moja to z chęcią sprawdzę jak w niej to działa. Jak, kupie 230v i wstawię też zrobię podobne pomiary. 

Wiem że w mojej amoniakowej po podłączeniu do 230v i gdy była pusta po około 14 godzinach było 3-4 stopnie natstaw na max. Ale po jakom czasie się to pojawiło?  Nie wiem. Wieczorem włączałem do prądu,  rano było zimno. Gorzej przy przełączeniu na 12v i włożeniu zawartości z domowej lodówki.  Już nie było tak chłodno. Choć przyznaje ze dwa razy zapomniałem przełączyć na 12v a dopiero po drodze pykło.  I jak było tak o około 18 - 20 stopni na zewnątrz było super. Więcej zaczynała się slabo...

Srednio tak u coola,  było chłodno ale slabo chłodno... dokładniejszych pomiarów nie robiłem ?

Nie wiem czy jest sens walki o 10wat czy 30 . Mamy parametry lodówki 230v . Zakladam że na 12 będzie podobnie. Jeśli mi to odpowiada kupuję. I albo wstawiam sam agregat ucząc się chłodnictwa.  Albo nade do kogoś albo kupuje gotowa... decyzja założyłem od nas. 

Świetnie że jest ktoś kto chce poświęcić czas jak widać trochę zawodowo , troche hobbystycznie na wytłumaczenie nam wszystkiego,  ale nie ma nic zlego że  pewne dane uśrednia bo nie robimy doktoratów z chłodnictwa. Czytam dane zawarte w opisach produktów 230v i są ok. To jak wspomniałem na 12v musi być to samo.

I tego się trzymamy piwo ma być chłodne ?!!!

Oczekując na cieplejsze dni żeby zacząć majsterkować-.pozdrawiam kz 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 19:27, cool camper napisał:

Witajcie

Troche pomroziło,troche powiało,siedziałemw domu i eksperymentowałem.Pacjent to lodówka w wymiarach 83x47x47 cm z małym zamrazalniczkem

Ravanson LKK-90S z moją sprężarka na 12V =od Pana Chińczyka oczywiście i inne moje zamontowane bajery ,patenty i cwancyki.... I tak,wstawiona byla do wymiennikowni CO,gdzie temperatura była stała 27 stopni,rotacją towaru były czteropaki piwa o tej temperaturze,wkładane co ok 8 godzin,zagladałem sporadycznie,5-8 razy na dobe,dorzucałem jeszcze 2 litrowe butelki wody tez 27 stopni- Watomierz precyzyjny(swoje sprawdzajcie podłączając np żarówkę H4 i sprawdzcie,czy watomierz pokazuje takie waty jakie są napisane na żarówce,bo badziewiaste bardzo zanizają pobór) ,testowałem 4 rózne nastawy po dwie doby kazdy nastaw na termostacie.UWAGA UWAGA,wyszło TAK:

Dla nastawu temperatury wewnątrz lodówki 8-10 stopni-pobór  16Ah na dobe

Dla nastawu6-8  stopni-pobór 18Ah na dobe

Dla nastawu3-5 stopni -pobór 24 Ah na dobę

dla nastawu 0- +2 stopnie -pobór 33 Ah na dobe

Czyli podsumowujac,pobór w temperaturze otoczenia 27 stopni,przy średniej rotacji towaru i otwieraniu 5-10 razy, w zależności od nastawionej temperatury miałem od 16 do 33AH na dobe.

W tej lodówce zamontowałem sprężarke,która pokazywała w czasie pracy pobór 43-45 WATÓW

Tak więc macie koledzy 

Cool camper zrobił fajny test, sensowny i logiczny(dla mnie). ?

Jak widać tradycyjnie można rozbić tu na forum gó..  na atomy?

Zupełnie przyzwoita cena w porówaniu do nowych produktów dedykowanych do przyczep czy kamperów. Wiadomo, że dla wielu za darmo to i tak zbyt drogo???

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam , jaka jest różnica między Akli i Danfosem , bardzo istotna sprawa to miejsce umieszczenia króćców . A co zatem idzie i jest ważne w karawaningu , praca na przechyłach . Danfos ma umieszczone króćce w górnej części , Akli na bokach jak w domowych lodówkach . Danfos z tego powodu według specyfikacji może pracować do 30° przechyłu , Akli na pewno dużo mniejszej , nie znalazłem opisu a nie mierzyłem , brak takiego agregatu pod ręką . Dla nie wtajemniczonych co ma przechył do pracy , chodzi oto aby olej z kompresora nie dostał się do instalacji chłodniczej . Normalnie dostają się tylko niewielka ilości oparów. Danfos pracuje w lodówkach sam. ciężarowych , jest naprawdę nie zawodny , warty swojej ceny , Parametry obydwu agregatów różnią się znacznie , zarówno w zużyciu energii jak i wydajności chłodniczej ,na rzecz danfosa , niektóre zbliżone są nawet do 50% , samo zużycie energii to prawie 30% .Ostatnio w mojej lodówce pominąłem  termostat fabryczny , został zastąpiony regulatorem elektronicznym . Sonda została umieszczona w zamrażalniku , zamiast w chłodziarce , histereza ustawiona na 1° . Lodówka pracuje teraz bardziej stabilnie , krócej pracuje , agregat mniej się nagrzewa . Z przeliczenia czasów pracy i spoczynku ,powinna zużywać ok. 10-15 % energii mniej niż na fabryczny termostacie ,nie mierzyłem prądów , nie mam watomierza . Zadana temperatura -14 °C , staje przy tej temperaturze , spada dalej do -16 , następnie rośnie do -13 i startuje . Kamper nagrzany , a bagażnik do którego wystaje lodówka ma około 25° .Osobiście nie żałuję zainwestowanych pieniędzy w Danfosa . I tak ja Krzysiek (Smok Wawelski ) napisał analogowy , kontra elektroniczny , widzę wyrażną różnicę w działaniu .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 26.01.2021 o 20:16, adaml61 napisał:

To może ja coś dodam , jaka jest różnica między Akli i Danfosem , bardzo istotna sprawa to miejsce umieszczenia króćców . A co zatem idzie i jest ważne w karawaningu , praca na przechyłach . Danfos ma umieszczone króćce w górnej części , Akli na bokach jak w domowych lodówkach . Danfos z tego powodu według specyfikacji może pracować do 30° przechyłu , Akli na pewno dużo mniejszej , nie znalazłem opisu a nie mierzyłem , brak takiego agregatu pod ręką . Dla nie wtajemniczonych co ma przechył do pracy , chodzi oto aby olej z kompresora nie dostał się do instalacji chłodniczej . Normalnie dostają się tylko niewielka ilości oparów. Danfos pracuje w lodówkach sam. ciężarowych , jest naprawdę nie zawodny , warty swojej ceny , Parametry obydwu agregatów różnią się znacznie , zarówno w zużyciu energii jak i wydajności chłodniczej ,na rzecz danfosa , niektóre zbliżone są nawet do 50% , samo zużycie energii to prawie 30% .Ostatnio w mojej lodówce pominąłem  termostat fabryczny , został zastąpiony regulatorem elektronicznym . Sonda została umieszczona w zamrażalniku , zamiast w chłodziarce , histereza ustawiona na 1° . Lodówka pracuje teraz bardziej stabilnie , krócej pracuje , agregat mniej się nagrzewa . Z przeliczenia czasów pracy i spoczynku ,powinna zużywać ok. 10-15 % energii mniej niż na fabryczny termostacie ,nie mierzyłem prądów , nie mam watomierza . Zadana temperatura -14 °C , staje przy tej temperaturze , spada dalej do -16 , następnie rośnie do -13 i startuje . Kamper nagrzany , a bagażnik do którego wystaje lodówka ma około 25° .Osobiście nie żałuję zainwestowanych pieniędzy w Danfosa . I tak ja Krzysiek (Smok Wawelski ) napisał analogowy , kontra elektroniczny , widzę wyrażną różnicę w działaniu .

Wiesz dlaczego producent umieszcza termostat w chłodziarce a nie w zamrażalniku tak jak Ty to zrobiłeś?
W temperaturze 25 stopni to każda sprawna absorpcyjna lodówka daje radę to są warunki "domowe".
Wstaw lodówkę do pomieszczenia w którym panuje 40 i więcej stopni ( zamknięty samochód w pełnym słońcu ) włóż do chłodni napoje i wstaw termometr. Podłącz miernik energii ( 20-40pln )  kontroluj czas, temperaturę i ilość energii pobranej przez lodówkę. Nie pisze tego z ironii ale naprawdę jestem Ciekaw ja taka lodówka daje sobie radę w skrajnych temperaturach i ile to kosztuje prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta lodówka to kompresor . Oryginalny termostat działał , ale uwierz mi , teraz jest o wiele lepiej . A moja lodówka ma naprawdę ciężko , cały czas ma ciepło . Latem pewnie ma lżej niż w zimie , tak jest umieszczona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.