Skocz do zawartości

Najwydajniejsza energooszczędna lodówka do przyczepy / kampera 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cool camper napisał:

Witam

Kolego Krzall  ,amoniakalne lodówki to juz przeżytek  ? .Owszem,jak jeszcze jest nowa,układ chłodzenia drożny,to tam na gazie sobie jakos radzi ,na 230 też pociagnie,ale już 12v to sobie odpuść,bo bierze 10-15 Amper i w try miga zeżre akumulator... W Twoim przypadku to chyba juz straciła wydajność,bo amoniak nie ma dobrego obiegu w rurach,poprzytykane są paprochami i syfem i chłodzi na pół i to ze wywalisz drzwiczki,czy dasz jakieś wiatraczki z tyłu to nie za wiela pomoże bo i tak amoniak nadal nie ma dobrego obiegu!!  Dlatego takim doraźnym sposobem jest postawienie jej do góry nogami,abstukanie,obkopanie, poczarowanie ... i może ten korek z syfu się przemieści w inne miejsce i udrożni obieg??  -ale jesli nawet,to po zamontowaniu znów moze przemieścić sie i zakorkowac.. i tak w kolo Macieju!! Układ amoniakalny jest jednorazówką i nierozbieralnym.Ja osobiście nie chciał bym azeby palił mi się gaz pod lózkiem,gdy leżę uwalony whiskaczem!!

Polecam lodówki na 12v sprężarkowe,oczywiście akumulator ze 100Ah ,na dachu solar ze 180W i zapominasz ,ze masz lodówke.W czasie jazdy czy postoju na dziko kozystasz z akumulatora,gdy jesteś na parkingu i podepniesz się pod siec,to odłaczasz akumulator(ale on w tym czasie nadal laduje się z solara i nabiera pojemności )  i zasilasz lodówkę przetworniczką 230 na 12v DC  (kosztuje 50-70 zł,jest w kazdym sklepie elektrycznym ) Prosty i niezawodny układ,lepszy chyba niż 230v i przetwornica(mam wielu  klientów,którzy rezygnowali z 230 i przetwornicy i przezbrajali chłodziarki na 12V ).Ale co kto lubi,jednemu Kaśka,drugiemu Maryśka :-).ćzęśc użytkowników powie "tylko 230V ,kto inny"tylko12 "... -i obaj mają racje...Pozdrawiam COOL CAMPER         BIAŁYSTOK

Na pewno masz rację że.sprawnością . 

Drzwiczki usunęły się na razie same ze starości , niewłaściwego użytkowania. Odpadły i zastanawiałem się czy do tego wszystkiego inwestować w zawiasy. 

Wiatraczki mam. Montaż bezinwestycyjny  i tak na pewno się sprawdza w tej czeluści zalodówkowej. 

Zobaczę czy zadziała.  Tak czy owak wkładam na dach solara i zobaczymy co dalej . 

Będę w Białymstoku wpadnę do Ciebie zobaczę jak to ogarnąć od strony 12v . Pogadamy zobaczymy ?.

Docelowa koncepcja ma chłodzić i nie kosztować fury kasy będzie zachowana. 

Dzięki za pomoc !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, cool camper napisał:

Ok Krzall,zapraszam do mojego garażu(bez szofera nie przyjeżdzaj!!=Bo "DUCH PUSZCZY na 58% czeka i słoninka podwedzana z kiszonym ogórkiem takim z beczki ze studni... a co... dary PODLASIA )To  zadzwoń wczesniej 504 607 934

Pozdrówka COOL CAMPER

?

Przyjedziemy i będzie kierowca . Na tak postawioną sprawę zawsze odpowiedź jest twierdząca. Odezwę się.  Dziękuje i Pozdrawiam kz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czuje że  relacji będzie tylko część :lol:   nie znam takich których Duch Puszczy nie pokonał :)
Ale przyznam że podejście marketingowe @cool camper mi sie podoba :ok:
Żebym miał bliżej to wziąłbym Łącką do porównania z Duchem Puszczy który czynnik lepszy i  podjechał :) 

Jako że mam daleko do Ciebie  - prośba @cool camper  bo czytałem że testujesz lodówy w rożnych temp - mnie najbardziej interesi prądożerność oczywiście rozumiem ze dobry Casanova nie zdradza tajemnic alkowy :) ale  wrzuć proszę podstawowe  info:
- jakie agregaty 12v ładujesz  w lodówy które robisz
- jaką dajesz gwarancje na wykonana usługę zabudowy agregatu i sam agregat
- wynik pradozerności na 24h  przy temp. otoczenia tj. wnętrza pojazdu  +20stC   i   +35stC oraz  jaka temp wewn. komory i temp w zamrażalniku
  przy założeniu
      lodówka ok 70-80l komora + ok 10l zamrażalnik 
      zapełniona 2/3, 
      otwierana  powiedzmy co 45min z wyłączeniem godzin nocnych  23-7

Znam Twoje oferty i cenę oferowanych lodówek z CT i OLX  piszesz też w ofertach że  możesz zmodyfikować na 12v dowolna wskazana lodówkę  - pytanie zatem jak kształtuje się cena takiej przeróbki w założeniu że ja kupuje lodówkę 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He  Krzall,ja jestem konkretny!!!-przyjeżdżasz i masz!!! Jak byś chciał trochę folku=żytni PRAWDZIWY bimber,to daj wcześniej znać,bo to teraz towar reglamentowany i na zapisy...Koszt to 100 pln za baniak 5 litrów o mocy 58 volt.-dla przyjaciół oczywiscie..........

pozdro COOL CAMPER

2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

No to czuje że  relacji będzie tylko część :lol:   nie znam takich których Duch Puszczy nie pokonał :)
Ale przyznam że podejście marketingowe @cool camper mi sie podoba :ok:
Żebym miał bliżej to wziąłbym Łącką do porównania z Duchem Puszczy który czynnik lepszy i  podjechał :) 

Jako że mam daleko do Ciebie  - prośba @cool camper  czytałem że testujesz lodówy w rożnych temp - mnie najbardziej interesi prądożerność oczywiście rozumiem ze dobry Casanova nie zdradza tajemnic alkowy :) ale  wrzuć proszę podstawowe  info:
- jakie agregaty 12v ładujesz  w lodówy które robisz
- jaką dajesz gwarancje na wykonana usługę zabudowy agregatu i sam agregat
- wynik pradozerności na 24h  przy temp. otoczenia tj. wnętrza pojazdu  +20stC   i   +35stC oraz  jaka temp wewn. komory i temp w zamrażalniku
  przy założeniu
      lodówka ok 70-80l komora + ok 10l zamrażalnik 
      zapełniona 2/3, 
      otwierana  powiedzmy co pół godziny z wyłączeniem godzin nocnych  23-7

Znam Twoje oferty i cenę oferowanych lodówek z CT i OLX  piszesz też w ofertach że  możesz zmodyfikować na 12v dowolna wskazana lodówkę  - pytanie zatem jak kształtuje się cena takiej przeróbki w założeniu że ja kupuje lodówkę 

 

cześć smoku,właśnie od 10 dni testuję lodówke 12v i 85 cm wysokosci w różnych warunkach,mam ja akurat w pomieszczeniu o temperaturze 27 stopni,za 2-3 dni podam wyniki moich pomiarów,coby wieczyście rozwiać mity o 5Ah na dobe(śmiech).tak na wstępie podam,ze jest to pomiedzy 18 a 35 Ah na dobe przy normalnej eksploatacji,i to taki ZMIERZONY pobór(jak na  razie)Mniej sie nie da(nie dotyczy ABeM Prudnik) ,waty chłodu musza sie wziąc z watów elektrycznych,czyli z Ah !!!! Fizyki nie zmienisz jakimis mieszankami freonów czy bajkami..Tak więc za kilka dni dokładnie podam ile zjada Ah przecietna lodówka 85 cm wysokości

pozdro COOL CAMPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - zatem czekam na pełna odpowiedź na moje pytania
Mnie po prostu interesują 3 rzeczy:  moc pobierana, cena, gwarancja i  wyniknie mi z tego czy warto brać się za przeróbkę samemu jak Adam czy lepiej to zlecić - czasem po prostu lepiej gdzie indziej zarobić i dać zarobić drugiemu który zrobi to fachowo, szybciej i sprawniej  bo przecież nawet we wbijaniu gwożdzia sa knify :) 
Dobrze że napisałeś o ABeM Prudnik - jest jasno - nie będę ukrywał że też interesuje się tymi lodówkami jednak nie zmierzałem w kierunku porównywania Waszych wyrobów bo to są po prostu trochę  inne wyroby
Mity - no cóż łatwo je z grubsza  rozwiać - potrzeba na to 2-3godziny czasu termometr i watomierz :) 

Poziom 30Ah - wydaje mi się do przeżycia, najbardziej interesuje mnie własnie zima gdy zawsze jest niedobór energii z solarów a dochodzi pobór energii na ogrzewanie - w moim przypadku dość istotny bo webasto wodne - chciałbym zachować autonomie energetyczna w tym okresie zakładając na 3 doby 2 bez słońca.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
OO,14 dni na 100Ah akumulatorze???!!!Jak To i czym mierzyłeś??Podaj prosze jakiej to wielkosci lodówka,jaka miała temperaturę w środku,jaka była temperatura na zewnątrz,czy był włożony chociaż litr wody do schłodzenia,czy były otwierane drzwi=czy to był pomiar we w miare normalnej eksploatacji jak w kamperze?/Bop cos nie chce mi sie wierzyc,że można naładować akumulator,zrobic Grecję w 2 tygodnie i wrócić ze schłodzonym piwkiem ;-0
 
  •  
    •  · 
      Odpowiedz
    •  · 2 dni
  •  
Oj Panie ABeM Camper Serwis-zadałem Panu pytania,proszę o odpowiedz!
 
  •  
  •  
To jeszcze raz zapytam: 1.czym Pan mierzył pobór pradu,skoro Pan mówi,że zużycie to 5AH na dobe? Jakiej pojemności lodówki to dotyczy??CZy jezeli Pan to w ogóle mierzył,to jakie były warunki pomiaru??=jaka była temperatura nastawiona wewnatrz urzadzenia,jaka była na zewnatrz,ile razy lodówka była otwierana ,czy była jakakolwiek rotacja towaru?Czyli CZY TO BYŁY WARUNKI NORMALNEJ EKSPLOATACJI W KAMPERZE o temperaturze ok30 stopni.Kontaktowałem sie ze swoim przyjacielem ,inzynierem chłodnictwa i przedstawiłem sytuacje=linki do Pańskich lodówek .I tak,najpierw mu szczena opadła,ze to,o czym sie uczył i praktykuje od 30 lat(chłodnictwo) jest nic nie warta:-0 ,ale później pół godziny taczał się po podłodze za śmiechu,przekazał dane na jakichs tam forach ichnich,niezły ubaw!! mają!!O 10 krotnej wydajności,o tajemniczej mieszance freonów.Uznali fachowcy,ze trzeba jechac do Pana na nauki!!!!!!!!!! A tak obrazowo,to policzył mi w 10 sekund 'ile potrzeba energii,czyli Ah do schłodzenia czteropaka piwa z 25 do 5 stopni. I wiesz Pan,to prosty wzór Q=M x Cw x dT I fizyki Pan nie zmienisz tajemniczymi mieszankami freonów.Wyszło dokładnie 46,7 Wh.Czyli po chłopsku,do schłodzenia czteropaka piwa potrzeba 46,7:12V=3,9 AMPEROGODZINY wzietej z akumulatora.Ale to przy oczywiscie 100% "wymienialnosci"ciepła=sprawnosci.W lodówce jest wymiana poprzez powietrze,straty na izolacji i do końca nikt nie policzył,bo i nie potrzeba jaka jest sprawność,ale moze 30-50 tych Ah jest tylko wykorzystane od schłodzenia tego czteropaka,reszta to umyka poprzez scianki w kosmos..
 
  •  
  •  
30-50 % tych Ah ? -poprawka

Tu znalazłem zapytanie o zużycie  przez lodówkę kamperowa,chyba ABem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam tego rozsadzać - edytowałem mojego posta gdy Ty napisałeś dopisując:
Mity - no cóż łatwo je z grubsza  rozwiać - potrzeba na to 2-3godziny czasu termometr i watomierz :) 

Nie ma sensu spierać się i bić piane - starczy pomierzyć - czy to w Prudniku, czy w Białymstoku, czy u Adama czy u mnie :) miernik prawdę powie :)  
Wartości przecież są mierzalne - przyrządy pomiarowe istnieją - nie problem pomierzyć 2-3h w tych samych warunkach i jest już z grubsza wiadomo
Oczywiście że 2-3h to nie jest pełen obraz - pomiar jest za krótki ale nawet dla mnie nie inżyniera chłodnika bo jestem technikiem-mechanikiem z grubsza da się przemnożywszy wyniki pomiarów ocenić czy jest to 5Ah czy 30Ah na 
dobę - było nie było to sześciokrotna różnica a błąd takich krótkich pomiarów i przemnożenia szacowałbym max na +/- 20-30% a na codzień zajmując się badaniami i pomiarami doskonale wiem że  podstawową  rzeczą są porównywalne warunki i porównywalny sposób  przeprowadzenia badań czy pomiarów - bez tego pomiar porównawczy jest g... wart i nie może być porównywany z innym a pomiar bez podania warunków i sposobu jego wykonania właściwie nie mówi o niczym

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cool camper napisał:

He  Krzall,ja jestem konkretny!!!-przyjeżdżasz i masz!!! Jak byś chciał trochę folku=żytni PRAWDZIWY bimber,to daj wcześniej znać,bo to teraz towar reglamentowany i na zapisy...Koszt to 100 pln za baniak 5 litrów o mocy 58 volt.-dla przyjaciół oczywiscie..........

pozdro COOL CAMPER

cześć smoku,właśnie od 10 dni testuję lodówke 12v i 85 cm wysokosci w różnych warunkach,mam ja akurat w pomieszczeniu o temperaturze 27 stopni,za 2-3 dni podam wyniki moich pomiarów,coby wieczyście rozwiać mity o 5Ah na dobe(śmiech).tak na wstępie podam,ze jest to pomiedzy 18 a 35 Ah na dobe przy normalnej eksploatacji,i to taki ZMIERZONY pobór(jak na  razie)Mniej sie nie da(nie dotyczy ABeM Prudnik) ,waty chłodu musza sie wziąc z watów elektrycznych,czyli z Ah !!!! Fizyki nie zmienisz jakimis mieszankami freonów czy bajkami..Tak więc za kilka dni dokładnie podam ile zjada Ah przecietna lodówka 85 cm wysokości

pozdro COOL CAMPER

Bardzo dziękuję jeszcze raz. Na pewno do jakichś wniosków dojdziemy. Tym bardziej że jestem praktycznie w każdy weekend w Białym to nie będzie problemu. Zadzwonię i jakoś się złapiemy 

 

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Super - zatem czekam na pełna odpowiedź na moje pytania
Mnie po prostu interesują 3 rzeczy:  moc pobierana, cena, gwarancja i  wyniknie mi z tego czy warto brać się za przeróbkę samemu jak Adam czy lepiej to zlecić - czasem po prostu lepiej gdzie indziej zarobić i dać zarobić drugiemu który zrobi to fachowo, szybciej i sprawniej  bo przecież nawet we wbijaniu gwożdzia sa knify :) 
Dobrze że napisałeś o ABeM Prudnik - jest jasno - nie będę ukrywał że też interesuje się tymi lodówkami jednak nie zmierzałem w kierunku porównywania Waszych wyrobów bo to są po prostu trochę  inne wyroby
 

 

Opcją zrobienia 12 v w moim przypadku jest jak najbardziej sensowna . Szczególnie biorąc pod uwagę bardzo duża wydajność chłodzenia.  Jakoż że głównie mam 230 i zawsze się ładuje podczas jazdy czy podłączenia do sieci aku to spoko damy radę z lodówką. To na pewno kwestią jest tylko odpowiednie podłączenie w istniejącą instalacje. Ale to już liczę na pomoc.... 

Ciekawe jaka cena takiej przeróbki o którą pytasz . W sumie ja potrzebuje wymiar wys do 88,5 cm.szer do 48,5 i głębokość noże być jakaś płytka bo mam kolo i powinna być albo z wnęką /nie będzie takiej stacjonarnej/ albo 40 cm.w.poblizu żeby mi nie wystawała na środek przyczepy ?. Jakbys miał coś takiego na oku poproszę info ja też coś poszukam. 

1 godzinę temu, adaml61 napisał:

Ale ja mówię o lodówce domowej , zamontowanej w przyczepie  lub kamperze ,nie tej którą masz .

Tak, wiem że o 230 mówiłeś. A.ja identycznie obecnie robię z amoniakiem. W.chlodne dni byli ok ale w upał... słabo . Dojeżdżałem z ciepłą zawartością.  Pozniej na 230 zaczynało znów chłodzić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krzall napisał:

a bo mam kolo i powinna być albo z wnęką

Każda lodówka ma wnękę na agregat , agregat można wstawić nawet obok , a w miejsce po agregacie wejdzie kolo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzall napisał:

głębokość noże być jakaś płytka bo mam kolo i powinna być albo z wnęką /nie będzie takiej stacjonarnej/ albo 40 cm.w.poblizu

ciężko bedzie - jak mi najwyższa władza domowa kategorycznie odmówiła zgody na lokalizacje jak u Adama pod łóżkiem też szukałem ze wzgl na szer przejścia
znalazłem
gł 44,0 -  https://allegro.pl/oferta/biala-lodowka-podblatowa-candy-z-zamrazarnikiem-9918530713
gł 44,5 - 
https://allegro.pl/oferta/lodowka-turystyczna-z-zamrazalnikiem-agregat-a-9957598340

Myśle że przy 44 to spoko zrobić  tak jak Adam pisze i nadkole wejdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, smok_wawelski napisał:

ciężko bedzie - jak mi najwyższa władza domowa kategorycznie odmówiła zgody na lokalizacje jak u Adama pod łóżkiem też szukałem ze wzgl na szer przejścia
znalazłem
gł 44,0 -  https://allegro.pl/oferta/biala-lodowka-podblatowa-candy-z-zamrazarnikiem-9918530713
gł 44,5 - 
https://allegro.pl/oferta/lodowka-turystyczna-z-zamrazalnikiem-agregat-a-9957598340

Myśle że przy 44 to spoko zrobić  tak jak Adam pisze i nadkole wejdzie

 

Super dziękuję 

Dokładnie będą tylko drzwiczki wystawać, za lodówka zostanie około 18 -20 cm miejsca na wentylację. Pojemnośc lodówki świetna . Waga 20 kg super :). Od biedy jak wspominaliśmy można na 230 a jak się parę zlotych dozbiera można i wstawić 12v agregat. Wpadnę na przepytanie cool campera jakby widział przerobienie takiego urządzenia itp.? bo to naprawdę byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Agregatu nie mam za bardzo gdzie wstawiać bo obok lodówki jest zbiornik na wodę a po drugiej stronie wąska szafka i obok  piekarnik z tosterem i opiekaczem - (Świetna rzecz :)

A co dziś zrobiłem dla swojej przyczepki ? Zakupiłem zapasową pompkę do zbiornika wewnętrznego. Od dwóch lat moja się zacina więc najwyższy czas dać jej odpocząć ;)

Teraz czekamy na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Troche pomroziło,troche powiało,siedziałemw domu i eksperymentowałem.Pacjent to lodówka w wymiarach 83x47x47 cm z małym zamrazalniczkem

Ravanson LKK-90S z moją sprężarka na 12V =od Pana Chińczyka oczywiście i inne moje zamontowane bajery ,patenty i cwancyki.... I tak,wstawiona byla do wymiennikowni CO,gdzie temperatura była stała 27 stopni,rotacją towaru były czteropaki piwa o tej temperaturze,wkładane co ok 8 godzin,zagladałem sporadycznie,5-8 razy na dobe,dorzucałem jeszcze 2 litrowe butelki wody tez 27 stopni- Watomierz precyzyjny(swoje sprawdzajcie podłączając np żarówkę H4 i sprawdzcie,czy watomierz pokazuje takie waty jakie są napisane na żarówce,bo badziewiaste bardzo zanizają pobór) ,testowałem 4 rózne nastawy po dwie doby kazdy nastaw na termostacie.UWAGA UWAGA,wyszło TAK:

Dla nastawu temperatury wewnątrz lodówki 8-10 stopni-pobór  16Ah na dobe

Dla nastawu6-8  stopni-pobór 18Ah na dobe

Dla nastawu3-5 stopni -pobór 24 Ah na dobę

dla nastawu 0- +2 stopnie -pobór 33 Ah na dobe

Czyli podsumowujac,pobór w temperaturze otoczenia 27 stopni,przy średniej rotacji towaru i otwieraniu 5-10 razy, w zależności od nastawionej temperatury miałem od 16 do 33AH na dobe.

W tej lodówce zamontowałem sprężarke,która pokazywała w czasie pracy pobór 43-45 WATÓW

Tak więc macie koledzy rzetelnie sprawdzony i przedstawiony pobór mojej przerobionej lodówki.

Robie teraz większą=120 cm wysokosci z oddzielnym zamrażalnikiem i takze dwie doby przetestuje w tych samych warunkach i zdam relację około weekendu.

Pozdrawiam camperbractwo   COOL CAMPER   BIAŁYSTOK

Ale we gorącej Grecji,gdy temperatura w kamperze wzrośnie do ponad 40 stopni,ibędziecie ładować gorące produkty do pełna,i dziecko 5 minut bedzie stało przed otwartą lodówką,to oczywiscie pobór bedzie jeszcze większy!!.Takie małe lodowki to kompromis pomiędzy wielkoscię i wydajnością,wkladajmy tam już schłodzone produkty!!!Ograniczmy otwieranie,można też ,jeżeli jest lodówka w zabudowie dodatkowo obłożyć ściany styropianem boki,wierzch,tył,to da jeszcze lepszą izolacje i po schłodzeniu dłuzej będzie trzymać "zimno'.Jeżeli za lodówką jest kratka,mozna wstawić mały wentylatorek,coby jeszcze lepiej odprowadzał ciepło skraplania... ale jezeli nie ma,to w moich nie ma raczej konieczności prucia ściany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cool camper napisał:

Witajcie

Troche pomroziło,troche

Pozdrawiam camperbractwo   COOL CAMPER   BIAŁYSTOK

'.Jeżeli za lodówką jest kratka,mozna wstawić mały wentylatorek,coby jeszcze lepiej odprowadzał ciepło skraplania... ale jezeli nie ma,to w moich nie ma raczej konieczności prucia ściany..

Dzięki za info o pracach,.obliczeniach i zużyciu prądu.  W.moich warunkach jest to jak widzę spoko do przyjęcia...

Popatrz proszę powyżej są dwie lodówki. Jedna Candy druga Sigma. Nie kojarzę firmy tej drugiej ale ok. Pasują obie parametrami wielkości. CY są do przerobienia?  Może jakaś wstępna oxena co tam można włożyć i wycena plus minus jaki byłby koszt całości przerobienia itp... 

Jeśli mój amoniak nie zadziała to Candy może się szykować na wprowadzenie do przyczepy. 

Wiatraczki i tak będą.  Przestrzeń za lodówką około 18-20  spoko. Wagowo będzie i tak.mniej niż amoniakowa co jest na plus. Chyba że ten agregat 12v będzie jakoś mocno podnoszący wagę..ale myślę że powinien się zmieścić w miejsce istniejącego?  

Jak znajdziesz chwilę daj proszę znać czy to się da ogarnąć i za ile....itp.. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.