Skocz do zawartości

Najwydajniejsza energooszczędna lodówka do przyczepy / kampera 2020


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie mam podobne dylematy jak Wy, 

Gaz raczej odpada

1 niebezpieczeństwo większe

2. brak kratek w miejscu gdzie ma stać 

3. Chodzić nabijać butle, przy mojej wadze tylko 2kg wchodzą w grę

3. Przewidziana waga do 25kg na lodówkę

4. I tak chcę solary Flex na dach to przynajmniej miały by co robić

Jedyne przeciw tej MPM bo jest idealna gabarytowo do 50L to czy przetwornice mi się przyda do czegoś jeszcze. 

Chciałbym mieć wszystko do 12v aby maksymalnie korzystać z mocy solara i ładowania autem podczas jazdy go.

 

@Cathay jaki masz solar do niej i z czego jeszcze korzystasz w słoneczne dni i jak z zapasem mocy?

Wiele ludzi tak robi jak Ty, sam się nad tym mocno zastanawiam, druga opcja to Marcin z olx/fb on właśnie przerabia 

właśnie miałem absorpcyjną i moja opinia jest podobna do @danielpoz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Może zamiast ironii to skoro mówisz o fizyce to trochę konkretów

 

image.png.e549aa6c14be413dd47665849e16a936.png


Nic tylko się cieszyć ;)
Ale kolejne argumenty prosto od domokrążców oferujących seniorom ultra garnki za 7000zł:
 

image.png.c3d9d1899d8442490d7645b27af745be.png

 

Nawet nie chce mi się szukać po specyfikacjach, ale nawet jeśli jakaś domowa lodówka ma sprawność 70% (choć pewnie ma znacznie więcej) to lodówka od Janusza z Prudnika ma 700% sprawności. Wygląda na to, że chłodzi a przy okazji ładuje akumulator w kamperze. Nie trzeba solarów ;^)

 

image.png.f15447446a16167935fbe733d57a2e3a.png


to już nawet nie czasoprzestrzeń, to czasotemperatura, wielkość nie znana dotąd nawet czołowym profesorom fizyki. Będzie Nobel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

u mnie jak i u większości działa?

Oby jak najdłużej , zobaczcie czy jest taki wpis , pomocy lodówka kompresorowa nie działa.O absorpcyjnej na każdym forum kilka stron

14 minut temu, leslaw_rzeszow napisał:

Jedyne przeciw tej MPM bo jest idealna gabarytowo do 50L to czy przetwornice mi się przyda do czegoś jeszcze. 

Nie bo do lodówki musi być załączana przez lodówkę , inaczej niestarczy ci prądu , przerobiony temat stałej pracy przetwornicy przy lodówce . Lodówka i przetwornica do niej to koszt ok. 1000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adaml61 napisał:

Oby jak najdłużej , zobaczcie czy jest taki wpis , pomocy lodówka kompresorowa nie działa.O absorpcyjnej na każdym forum kilka stron

 

5 -6 lat wytrzyma a co mnie obchodzi czy później będzie działać. 

Tematy odnośnie lodówek są z tego powodu że 99,9% w przyczepach to lodówki absorbcyjne. Więc porównanie z czapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie Adam przetwornica moze byc przydatna dla innych urzadzen 230v
Azo obecnie ma przetwornice młodsze siostry Twojej gdzie prad biegu jałowego jest b. mały :)
https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/35/products_id/95

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc za radą @Cathay szukając najwydajniejszej lodówki do przyczepy, prześledziłem ofertę media i euro.

Zrobiłem mały ranking:

image.thumb.png.5fd860400c2e8931a7cd0e302d785d6e.png

niesamowite jest to że liebherr zużywa najmniej a ma największą pojemność! To nowość w ich ofercie, nikt nie robi lodówki A+++ w tak małych gabarytach, 

Zużycie energii w ciągu 24h (kWh):0.169

Metoda odszraniania chłodziarki automatyczna

Rodzaj półek na drzwiach: Comfort

Tutaj instrukcja https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/liebherr/tp-1720-comfort/instrukcja

Szkoda że nie robią takiej 45 litrowej, lodówki kamperowe przeształy by istnieć.

Zapytałem producenta ile waży, jeśli do 27kg to będzie hit, Lodówka za duża do przyczepy, ale biorąc pod uwagę ile bierze prądu to czemu nie trzymać więcej wody podczas postoju albo mieć więcej owoców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liebherr odpana z patentu - lodówka domowa w przyczepie. Waga 39,5Kg! Tak jak sądziłem. Oj coś mi się zdaje że MPM w kategorii patentu lodówka + przetwornica + solar to na razie jeden z lepszych pomysłów. Chłodzi lepiej niż absorpcyjne można aku jeszcze ładować podczas jazdy i chłodzić i jest zgrabna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leslaw_rzeszow napisał:

Liebherr odpana z patentu - lodówka domowa w przyczepie. Waga 39,5Kg! Tak jak sądziłem. Oj coś mi się zdaje że MPM w kategorii patentu lodówka + przetwornica + solar to na razie jeden z lepszych pomysłów. Chłodzi lepiej niż absorpcyjne można aku jeszcze ładować podczas jazdy i chłodzić i jest zgrabna.

Sporo odradzających, a ja napiszę tak - kup, a potem napisz całą prawdę o tym wszystkim. Zobaczymy ilu będzie Cię naśladować.

Łza Włóczynutka za ostatni wpis  ?

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Niekoniecznie Adam przetwornica moze byc przydatna dla innych urzadzen 230v

Jak zastosujesz układ uruchamiający lodówkę i przetwornicę  oparty na 2 przekażnikach . wtedy da rade używać do czegoś innego .Tylko wtedy taka przetwornica jak jest u mnie nie wystarczy .Osobiście nie mam takiego układu , raz że mi się nie chce budować takowego , dwa jest na razie zbędny  .A prąd jałowy jaki by nie był to zawsze strata , w pogodne dni się  tego nie widzi , jesienią i zimą  już tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leslaw_rzeszow

Mam solar 270 wat, MPPT, aku 95 i przetwornicę 1000 wat. Chodzi na tym lodówka, ładowarki do telefonów, laptopa, pompka wody, oświetlenie  i latem przez noc schodzi wg wskaźnika 1/3 aku. Zimą gdy dzień jest krótki, a ponadto chodzi nadmuch od ogrzewania, po nocy znika 2/3 aku według wskaźnika. Może zimą w Norwegii by brakło, ale w PL i naszej szerokości geograficznej styknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.