Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Misio napisał:
No to fajnie - się dowiedziałem że z karawaningiem nie mam już nic wspólnego, bo już nie mam przyczepy kempingowej...
Jadę kamperem nad morze by...spędzić jak najwięcej czasu z przyrodą, najchętniej z dala od ludzi...lub by się spotkać ze znajomymi, właśnie tu czy tam...
Na FB nie szukam, nie zadaje pytań... bo tam nie istnieję...co najwyżej przeglądam zdjęcia googla, często szukam "nowych" miejsc...ale też bardzo często wracam w swoje ulubione miejsca...
 
LoL

Witam

Ty to Misio zgrywus jesteś, tak się rodzą legendy i plotki. Czy ja napisałem że z karawaningiem nie masz nic wspólnego ? Czy posiadanie kampera zamiast przyczepy coś zmienia ? Czy posiadanie namiotu zamiast ... coś zmienia ? Czy ja piszę po polsku, że chodzi mi o turystykę szeroko pojętą, czy po "chińsku" ?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekk a co nam pozostało w tych "ciężkich" czasach - jak nie kilogramy humoru ;)

3 godziny temu, Cichy56 napisał:

Karawaning to jest jazda z karawaną, kampery i inne wynalazki się nie łapią na to określenie. ?

:D

36 minut temu, Larysa napisał:

Sorry Misio! Ale MORZE pisze się przez RZ. Po prostu ruszają mnie aż takie błędy ortograficzne.

Masz rację...sorry :(

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Misio napisał:

@tomekk a co nam pozostało w tych "ciężkich" czasach - jak nie kilogramy humoru ;)

:D

Ale jeśli chcemy być naprawdę tak ortodoksyjni to faktycznie karawaning oznacza tylko podróżowanie z pryczepą, a nie podróżowanie kamperem czy z namiotem.  Podróżowanie kamperem to kamperowanie, a spanie w namiocie to biwakowanie ;) 

Za PWN: https://sjp.pwn.pl/sjp/caravaning;2552987.html

Cytat

caravaning [wym. karawaning], karawaning «turystyka polegająca na podróżowaniu samochodem z przyczepą campingową»
• caravaningowy, karawaningowy

Oczywiście w mowie potocznej przyjęło się, że kamperowanie to część karawaningu, natomiast karawaning niekoniecznie musi być kamperowaniem ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kit napisał:

 W sobote rano ruszamy szlakiem na szczyt po nóżkach, wracamy na późny obiad ok 15-16 a pozniej do samego konca dnia spędzamy czas na deskach W niedziele z rana znów deski zanim tłumy wstaną a potem na spoko jakas ciekawostaka nie zwiazana z narciarstwem, przykladowo źródło jednej z polskich rzek 

 

Wy to macie zdrowie lub dobrego dilera:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiliśmy stół, a on do osobówki się  nie zmieścił. Pojechaliśmy więc po kamera, znaczy mikrokampera bądź minikampera, jak kto woli. Stół zapakowaliśmy, przewieźliśmy do chaty, a potem pojechaliśmy kamperem nad brzeg jeziora i wypiliśmy kawę.  Po dwóch godzinach wróciliśmy do chaty. Był to karawaning czy nie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cichy56 napisał:

Każdy wyjazd turystyczny z przyczepą jest karawaningowaniem . Pozostałe są np. turystyką kamperową, rowerową lub motocyklową itd.

a wyjazd nieturystyczny kamperem to co to jest, żeby nie było to śpię na polance nad jeziorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, chris_66 napisał:

a wyjazd nieturystyczny kamperem to co to jest, żeby nie było to śpię na polance nad jeziorem

Nie ma przyczepy nie ma karawaningu to tak jak mówią na forum camperteam: nie ma kibla nie ma kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przyczepy nie ma karawaningu to tak jak mówią na forum camperteam: nie ma kibla nie ma kampera.

 No dobrze a kampering jak podzielić. Może[mention=21]Tomekk[/mention] coś rozjaśni

A czy kampering z przyczepą towarową to już karawaning czy jeszcze nie

 

 

Wysłane z telefonu

 

To jak z przyczepa pod stok na deske jechalem to karawaningo czy nie?

 

Nie wtedy nazywa się to stocking. Ale tylko powyżej 0,7 poniżej to zwykły dziading 056b4da58519528f7c870bc8b30df383.jpg&key=eba6202792e825afb25b129a82396d0dd6cd4ea1bd71b3cd4a6556e26e86d700

 

I pamiętajcie że

7f318672a4bf778903e2ea8c84af2d67.jpg&key=36a3b16240a912066792b7caf5b766072f7fe3fca7b4068d0c361c92d2a49f0e

 

 

Wysłane z telefonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Wy to macie zdrowie lub dobrego dilera:D

Czasami poprostu są takie leniwe weekendy ? ogólnie jesteśmy aktywniejsi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał:

A czy kampering z przyczepą towarową to już karawaning czy jeszcze nie emoji12.pngemoji2957.png

 

Kampering z przyczepą towarową to jest wyprowadzka z domu po eksmisji przez wkurzoną małżonkę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

 No dobrze emoji1782.png a kampering jak podzielić. Może[mention=21]Tomekk[/mention] coś rozjaśni emoji12.png

A czy kampering z przyczepą towarową to już karawaning czy jeszcze nie emoji12.pngemoji2957.png

 

 

Wysłane z telefonu

 

Kampering???? w Polsce jesteśmy, na polskim i polskojęzycznym forum; kamperowanie Panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolejny zimowy weekend w terenie przeszedł do historii. Nie liczę, który to już. Coś takiego jak zamykanie sezonu w listopadzie do kwietnia nie istnieje. Aktualnie sami ze sobą negocjujemy jak to zrobić, żeby za tydzień, dwa i trzy wyjechać mimo innych obowiązków.

Tym razem był test łańcuchów w terenie, był mróz ok - 16C, było dużo frajdy. 

O tej porze roku nie widzę nas z przyczepą, oczywiście nie twierdząc, że jest to nie możliwe.

W rodzinie nikt nawet nie myśli aby w sobotę lub w tygodniu wieczorem wyskoczyć 90km na stok autem. Kamper musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.