Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jacek00 napisał:

Hmm jak nie masz opcji na ciepłą przyczepę w drodze? A w kamperze będziesz miał te opcje? Grzanie przyczepy czy kampera w trasie wygląda dokładnie tak samo. Musisz grzać w czasie jazdy - używasz urządzeń gazowych albo webasto. Przecież nie nagrzejesz kampera ogrzewaniem z nawiewów w szoferce.

A tu doświadczenia nie mam, wydaje mi się, że jak się grzeje szoferke, to chociaż te kilka stopni cieplej z tyłu będzie

13 minut temu, jacek00 napisał:

Jaką pies ma mieć swobodę? Pies na czas jazdy powinien być zapięty specjalnym pasem, a nie latać luzem po pojeździe.

No to mój pies by sobie chodził gdzie chciał, a w aucie ma do dyspozycji tylko fotel

8 minut temu, portier napisał:
17 minut temu, Jarod napisał:

Już nie mówię o miejscach w górkach, w które lubię pobłądzić, nieraz nie idzie osobówką zawrócić.

....ani tego tez nie. Niby osobowka nie zawrocisz - a kamperem tak?

Kamperem sobie cofne kilometr. Mam jeździć dla przyjemności, żadna to dla mnie przyjemność wrąbać się gdzieś, zablokować drogę, kombinować z zawracaniem. Nie wiem skąd jesteś, ale w pobliskich górach sowich jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzenia, ale wszędzie prowadzą wąskie dróżki, które nie wiesz jak się skończą = przyczepą nie wjeźdzam, kamperem się ładuje do końca

Dlatego też na lato szykuje sobie kampera z osobówki i będe testował nowe rozwiązanie :D

Edytowane przez Jarod (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarod napisał:

A tu doświadczenia nie mam, wydaje mi się, że jak się grzeje szoferke, to chociaż te kilka stopni cieplej z tyłu będzie

No właśnie. Musisz grzać gazem w czasie jazdy. Dokładnie tak samo możesz robić to w przyczepie. Tutaj się to niczym nie różni.

1 minutę temu, Jarod napisał:

No to mój pies by sobie chodził gdzie chciał, a w aucie ma do dyspozycji tylko fotel

No o tym pisze, że tak się przewozić zwierząt nie powinno. Pies na czas jazdy powinien być zabezpieczony. No ale ludzie robią różne rzeczy. Sam byłem świadkiem jak kamperowcy sobie ruszali w dalszą drogę i dzieciaki się kłóciły kto na jakim łóżku będzie jechał... ;) 

11 minut temu, portier napisał:

....ani tego tez nie. Niby osobowka nie zawrocisz - a kamperem tak?

Da się, ale nie oszukujmy się, że kamper zawsze będzie bardziej mobilny niż zestaw. Łatwiej zawrócisz kamperem niż budą, co nie znaczy że się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jarod napisał:

A tu doświadczenia nie mam, wydaje mi się, że jak się grzeje szoferke, to chociaż te kilka stopni cieplej z tyłu będzie

No to mój pies by sobie chodził gdzie chciał, a w aucie ma do dyspozycji tylko fotel

Kamperem sobie cofne kilometr. Mam jeździć dla przyjemności, żadna to dla mnie przyjemność wrąbać się gdzieś, zablokować drogę, kombinować z zawracaniem. Nie wiem skąd jesteś, ale w pobliskich górach sowich jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzenia, ale wszędzie prowadzą wąskie dróżki, które nie wiesz jak się skończą = przyczepą nie wjeźdzam, kamperem się ładuje do końca

Dlatego też na lato szykuje sobie kampera z osobówki i będe testował nowe rozwiązanie :D

Hmm, a jesstes pewien ze Tobie tam wjezdzac wolno? Ja za granica mieszkam, tutaj praktycznie nigdzie do lasu nie wjedziesz (tzn wjedziesz - ale Ci nie wolno) a jak Polske wezme, to chocby takie Karkonosze - toc to przeciez wszystko Park Narodowy - nie wjedziesz legalnie nigdzie. 

Pomijajac to - nie bardzo sformulowanie zrozumialem - ze jak osobowka nie zawrocisz....ale widze ze o cos innego Ci chodzilo, wiec spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że przyczepa lepsza...a osobówka wygodniejsza...

32 minuty temu, jacek00 napisał:

Hmm jak nie masz opcji na ciepłą przyczepę w drodze? A w kamperze będziesz miał te opcje? Grzanie przyczepy czy kampera w trasie wygląda dokładnie tak samo. Musisz grzać w czasie jazdy - używasz urządzeń gazowych albo webasto. Przecież nie nagrzejesz kampera ogrzewaniem z nawiewów w szoferce.

U mnie niestety nie wchodzi w rachubę grzanie gazem podczas jazdy - nadal nie opanowałem tego niestety...ale jak mam tył nagrzany powiedzmy do +20/20paru...to jak będę jechał nawet ładnych parę godzin z nadmuchem z szoferki to z tyłu temperatura nie spadnie poniżej 16stopni, gdzie jak włączę piec, bez problemu w ciągu paru minut zrobi z powrotem te 20 parę - mimo temperatury ujemnej na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 18:26, MazurR napisał:

Gdy ktoś dopiero poziomuje cepkę , ja już dawno siedzę przy stoliku i piję kawę

Ja wiem. rok temu to bylo - ale tak tylko z ciekawosci: Twoj pojazd sam sie poziomuje? Marka? Cena? W przyczepie takie cos z tego co wiem ok 2500 (Euro) kosztuje. Zabudowa chyba do tego dochodzi (ale pewien nie jestem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 09:12, adaml61 napisał:

Odbiegliście od tematu , Co wybrać z a kwotę 25-30 tyś . W tej kwocie , przyczepę .

W kazdej kwocie przyczepe. Tu raczej dylematu chyba nie ma. Jesli o tej samej kwocie, o tym samym roczniku, o porownywalnym wyposazeniu i przestrzeni mieszkalnej mowimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregor887 napisał:

A tak z ciekawości - kampera też się podpiera/poziomuje?

Tak, poziomuje się poprzez najeżdżanie na najazdy.

obraz.png.29f5042367efb849a45d6ea5c1cc7fe2.png

Podpierać kampera również można, dla stabilizacji, ale nie jest to aż tak konieczne jak w przypadku przyczep.

Hydraulicznie:

obraz.png.54d5f359565713ad5d115d5c44f746e4.png

Manualnie:

obraz.png.2e12e0320fc07577705af4f5c0ac3e88.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Prusiak napisał:

Tak, poziomuje się poprzez najeżdżanie na najazdy.

obraz.png.29f5042367efb849a45d6ea5c1cc7fe2.pngimageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46imageproxy.php?img=&key=007cab40b20cff46

Podpierać kampera również można, dla stabilizacji, ale nie jest to aż tak konieczne jak w przypadku przyczep.

Hydraulicznie:

obraz.png.54d5f359565713ad5d115d5c44f746e4.png

Manualnie:

obraz.png.2e12e0320fc07577705af4f5c0ac3e88.png

No wlasnie, i tu chce widziec to picie kawy przed tym co przyczepe poziomuje. Bo jak obaj nie poziomuja, to pija kawe (piwo) razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregor887 napisał:

Nie chodzi mi o picie kawy przed tym, co poziomuje przyczepę czy inne wyścigi. Bardziej interesuje mnie ten rosół na talerzu w kamperze niepodpartym. Rozchlapie się czy nie? :D

Dobre :hej::D

Ja nie Ciebie z ta kawa mialem na mysli, ale to z ta zupa fajne jest :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, portier napisał:

No wlasnie, i tu chce widziec to picie kawy przed tym co przyczepe poziomuje. Bo jak obaj nie poziomuja, to pija kawe (piwo) razem :)

Czyli ktoś kto przyjedzie na kemping z przyczepą musi wypoziomować budę, a ten z kampera już rozłoży markizę, wyjmie krzesła, stolik i jeszcze kawę sobie zrobi? No tak, bo rozkładanie podpór trwa jakieś 30 minut przecież ;)  Nie wiedziałem tylko, że niektórzy kupili kampera po to aby się ścigać i móc patrzeć jak ktoś podpory rozkłada ;) 

To jak o wyścigi chodzi to w drugą stronę, można zrobić zawody polegające na tym kto szybciej dojedzie do sklepu oddalonego o 10 km od kempingu. Czy właściciel kampera czy właściciel pojazdu i przyczepy? :hmm:

Niektóre argumenty naprawdę są mocno idiotyczne :lol:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam całkiem serio. Miałem okazję kilka razy przebywać w kamperze wieczorową porą. Na stole oprócz kieliszków i innych niezbędnych sprzętów nie było zagrożenia. Niemniej gdy ktoś przechodził z lewa na prawo dało się zauważyć bujanie zasłonek czy kotków przy wejściu. Albo taki wiatr. Kamper jest z reguły wyższy, a co za tym bardziej podatny na przechyły. O innych sytuacjach jak dzieci zasną ;) nie wspomnę. Jak się nie znam, tak myślę - podpierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał:

Niektóre argumenty naprawdę są mocno idiotyczne

i nikomu do niczego niepotrzebne. Przed kazdym z nich przyczepa bez trudu sie broni - a tylko psuja atmosfere. Pomijajac juz fakt, ze kto przyjezdzajac na miejsce odpala jako pierwsze ekspres do kawy (a byl juz tez taki ktory w ciagu bodajze 2 czy 3 minut juz spal).

Rodzinsonada napisal ze ciezko jakies tam romantyczne (i jednoczesnie wolne) miejsce znalezc - i ja mu w to osobiscie wierze. Widzoalem jak sam jezdzil (YouTube) - widzialem filmiki innych i nie oklamujmy sie - poziom atrakcyjnosci bliski zera. A tu juz o bezpieczenstwie nie wspominamy - i co najwazniejsze - gdzie w ogole wolno sie zatrzymac. Legalnie zatrzymac. I na to wszystko taki Robinsonada slyszy, ze gostek w tym czasie co on sie ustawia - ten juz kawe pije. Po co komu taka (nieprawdziwa zreszta) informacja. Troche slabe to. Ale oczywiscie to potem Ci od przyczep niedobrzy sa, to juz przerabialismy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnił bym tutaj podpieranie od poziomowania.

Przyczepę trzeba podeprzeć, kampera nie. Podparcie zajmuje może z 2 minuty ręczna korbką.

Poziomowanie to już jak kto woli. Jak komuś nie przeszkadza, że zupa w talerzu się przechyla, albo olej podczas smażenia na patelni ma z jednej strony, to jego sprawa. Zaobserwowałem na kempingach że właściciele kamperów są pod tym kątem bardziej leniwi i często jak staną tak stoją. Przyczepy przeważnie wypoziomowane. U mnie poziomowanie przyczepy pierwsza rzecz, zanim ktokolwiek wejdzie do przyczepy musi stać poziomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.