Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Bury Kocur napisał:

A ja w tym roku będąc w Szwecji ponad 3 miesiące widziałem na campingach w przeważających ilościach takie widoczki jak poniże

No akurat w Skandynawii jadąc kamperem to ręka boli od pozdrawiania jadących z naprzeciwka.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 09:08, Voku napisał:

Trochę posprzątałem.

...

Trzymamy się tematu. Jak ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy argument który nie został tu poruszony co lepsze kamper cz przyczepą? To zapraszam do dyskusji.

Posprzątałeś prawie w dokładnie 15 urodziny tego nadal nie rozstrzygniętego tematu ? 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zulos napisał:

No jak by zsumował kampera i kampervana to...?

Dlatego ja chcę mieć to i to...

Czyli namiastkę mobilności przyczepy ?

Tylko oczywiście w droższej wersji - bo kto bogatemu zabroni...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niunius07 napisał:

Zobacz co robi forum. Nawet się nie znamy a Ty od razu robisz ze mnie idiotę. No ale to tak jest że anonimowo można robić z siebie każdego kim by się chciało być w realu, a niestety nie da rady przez różne ograniczenia. Tak na przyszłość to ja dam Ci radę nie bądź taki mocny w gębie bo reszta może być miękka. I te chamskie rady które dajesz odnośnie myślenia czytania itp to w swojej własnej zagrodzie się udzielaj.

Przepraszam całą resztę czytających ten wpis, ale skoro ktoś mnie obraża na forum to niestety na forum też odpowiadam. 

To Tobie przecież wydaje się że Alfą i Omegą jesteś i wszystko nudne, niepotrzebne itd. Więc jeszcze raz - nikt Cię nie zmusza do czytania i wymadrzania się. Nic konstruktywnego do dyskusji (która mi w przeciwieństwie do Ciebie ciekawa się wydaje) nie wniosłeś - o tonacji już nie wspominając. Więc potem niektórym reakcjom się nie dziw. A ja już i tak za dużo czasu na - praktycznie nic - poświęciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, portier napisał:

To Tobie przecież wydaje się że Alfą i Omegą jesteś i wszystko nudne, niepotrzebne itd. Więc jeszcze raz - nikt Cię nie zmusza do czytania i wymadrzania się. Nic konstruktywnego do dyskusji (która mi w przeciwieństwie do Ciebie ciekawa się wydaje) nie wniosłeś - o tonacji już nie wspominając. Więc potem niektórym reakcjom się nie dziw. A ja już i tak za dużo czasu na - praktycznie nic - poświęciłem

Weź skończ człowieku bo nudzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ankietę nie ma nikogo , kto by zaznaczył mikrokampera, samochód osobowy. Kiedyś ktoś na tym forum wrzucił link do strony na Facebooku ludzi pozytywnie zakręconych, którzy ze swoich osobówek robią mikrokampery. Mi chyba do nich bliżej niż do kamperowców. Każdy radzi sobie w miarę możliwości finansowych i widząc sens lub bezsens pewnych rozwiązań.

Ja się cieszę, że mimo, że nie mogę często podróżować kampervanem to mam satysfakcję, że przynajmniej na codzien mogę się nim nacieszyć.

Teraz sobie siedzę w nim i czekam na syna ( ma zajęcia z tenisa a ja sobie herbatkę robię w środku i buszuję po internecie?

Screenshot_2021-10-30-11-54-23-042_com.android.chrome.jpg

IMG_20211030_114645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ankietę nie ma nikogo , kto by zaznaczył mikrokampera, samochód osobowy. Kiedyś ktoś na tym forum wrzucił link do strony na Facebooku ludzi pozytywnie zakręconych, którzy ze swoich osobówek robią mikrokampery. Mi chyba do nich bliżej niż do kamperowców. Każdy radzi sobie w miarę możliwości finansowych i widząc sens lub bezsens pewnych rozwiązań.
Ja się cieszę, że mimo, że nie mogę często podróżować kampervanem to mam satysfakcję, że przynajmniej na codzien mogę się nim nacieszyć.
Teraz sobie siedzę w nim i czekam na syna ( ma zajęcia z tenisa a ja sobie herbatkę robię w środku i buszuję po internecie
Screenshot_2021-10-30-11-54-23-042_com.android.chrome.thumb.jpg.a438b425832032c6ce5574edcdc6addc.jpg
IMG_20211030_114645.thumb.jpg.cd7ceda7ffe67ef12f59fed4aa63c731.jpg
Czyli wychodzi na to, że mikrokamper jest wyborem tylko ze względów finansowych i gdyby nie to to nikt by na niego się nie zdecydował. Przynajmniej tak rozumiem wyniki tej ankiety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jacek00 napisał:

Czyli wychodzi na to, że mikrokamper jest wyborem tylko ze względów finansowych i gdyby nie to to nikt by na niego się nie zdecydował. Przynajmniej tak rozumiem wyniki tej ankiety.

JacekOO, jeśli chodzi o mikrokampery ( samochód osobowy) to chyba trudno mówić, żeby ktoś się na niego decydował, skoro jest to samochód osobowy nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby spania w nim. Gdy nie wybieramy się takim autem na wypad to wraca do stanu zwykłej osobówki. Tu na forum karawaningowym raczej każdy coś posiada: albo przyczepę, kampervana lub kampera, trudno więc, żeby jeszcze z osobówki robił sobie mikrokampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, janekorka napisał:

JacekOO, jeśli chodzi o mikrokampery ( samochód osobowy) to chyba trudno mówić, żeby ktoś się na niego decydował, skoro jest to samochód osobowy nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby spania w nim. Gdy nie wybieramy się takim autem na wypad to wraca do stanu zwykłej osobówki. Tu na forum karawaningowym raczej każdy coś posiada: albo przyczepę, kampervana lub kampera, trudno więc, żeby jeszcze z osobówki robił sobie mikrokampera.

J.w.

Myślę, że tacy ludzie po prostu jeżdżą i nie rejestrują się po forach, a szczególnie takich gdzie wszyscy kłócą się czy przyczepa lepsza czy kamper. ?

Kiedyś miałem projekt przygotowany wstępny projekt szuflad do mojego mini.. albo microvana. Miała byś szuflada z kuchenką oraz szuflada z miską, plus mały zbiornik. Na górze spanie. Niestety to by było tylko dla dwójki. Ostatecznie wyszła przyczepa. Widziałem tez podobny układ na Alexie, gdzie pewna parka miała małego vana, w którym spali a z tyłu samochodu dostawiony przedsionek z Decathlonu, w którym mieli stolik i krzesła.

Moi rodzice też na przykład potrafią podróżować starym Oplem Zafirą przez dwa tygodnie non-stop na dziko. Mieli już kilka wypraw, objeżdżając Czechy, Słowację, innym razem Kraje nadbałtyckie, raz zahaczyli Danię i Szwecję. W Polsce już kilka razy objechali południe. Jak proponuję ojcu, aby kupił chociaż jakąś starą Niewiadówkę, to mówi że dla niego to by była męczarnia ciągnąć takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Czyli wychodzi na to, że mikrokamper jest wyborem tylko ze względów finansowych ....

Każdy wybór jest podyktowany możliwościami finansowymi 

Jak bym mnie było stać to olałbym duszenie się w busie a zafundował bym sobie coś na ciężarówce 4x4 ... 

Ankieta powinna mieć określony budżet... inaczej to wolna twórczość chyba dla bicia piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekOO, jeśli chodzi o mikrokampery ( samochód osobowy) to chyba trudno mówić, żeby ktoś się na niego decydował, skoro jest to samochód osobowy nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby spania w nim. Gdy nie wybieramy się takim autem na wypad to wraca do stanu zwykłej osobówki. Tu na forum karawaningowym raczej każdy coś posiada: albo przyczepę, kampervana lub kampera, trudno więc, żeby jeszcze z osobówki robił sobie mikrokampera.
Ale pytanie jest o to co byś wybrał, bez względu na finanse itd. Tak to rozumuję. Czyli widać że nikt nie chce microkampera bo każdy wolałby kampervana lub normalnego kampera mając taki wybór
Każdy wybór jest podyktowany możliwościami finansowymi 
Jak bym mnie było stać to olałbym duszenie się w busie a zafundował bym sobie coś na ciężarówce 4x4 ... 
Ankieta powinna mieć określony budżet... inaczej to wolna twórczość chyba dla bicia piany
Dlatego wg mnie chodzi o wybór bez względu na budżet, pytanie jest o prostu o nasze preferencje. Ciężarówka 4x4 to też przecież kamper więc w ankiecie powinieneś zaznaczyć, że byś wybrał kampera.

Ja zaznaczyłem przyczepa nie dlatego że przyczepę mam, a dlatego że na chwilę obecną (i nie chodzi o finanse) uważam to za najlepszy wybór dla mnie i mojej rodziny. A wcale nie jest powiedziane, że za 10 lat wybór będzie inny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.