Jump to content
olokup

Przyczepa czy kamper?

Przyczepa czy kamper?  

64 members have voted

1. 1. Co byś wybrał?

• Przyczepę kempingową
      36
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0

Recommended Posts

maciejstraus
19 godzin temu, peja76 napisał:

I jak są zadowoleni☺️

To był ich drugi wyjazd po zakupie przyczepy. Bardzo mili Państwo ale sami mówili, że jeżdżą krótko i chcą się zorientować jak doposażyć przyczepę i czy wszystko w niej działa. Forum było i pewnie nadal jest dla nich cennym źródłem wiedzy. 

portier

Może nie w temacie - dotyczy raczej więcej kampera - ale przyczepy chyba też....

Oglądałem właśnie na YouTube jak babka opowiadała że okradli jej kampera we Włoszech. I to na parkingu przy plaży - w biały dzień. Gościu podszedł po jakąś opłatę (zamiast 2 dali 5 Euro) i jak wrócili to szyba po pasażera stronie wybita i kamper opróżniony (nie mówiła co ukradli). Ale mówiła że ostatnio modne na park4night że wstawiają ustronne miejsca (mowa byla o Włoszech i Hiszpanii) i czekają/obserwują kto podjedzie. No i też byli z pontonem czy jakąś tam łodzią (przez to blisko wody miejsca szukali) i kiedy jej mąż był w wodzie podjechały 4 osobówki (w każdej 1 facet. Ona z dziećmi sama, ale blisko chyba mąż był, bo przyszedł i zaraz się zebrali i odjechali. Ona ponoć potem z innymi gadała (nagrywane było to w Grecji przez jakiegoś YouTubera karawaning owego, chyba też kamper) i też potwierdzali że to ostatnio dość modne. Jak mówię, ona wymieniała tylko Włochy i Hiszpanię, mnie się wydaje że o Francji też coś słyszałem że nawet po drodze zatrzymują.

To tyle, nie żeby przestraszyć, bardziej żeby wzmóc czujność.

Pozdrawiam wszystkich 🖐️

danielpoz

Lepiej w ogóle nie jeździć skoro zatrzymują na drodze🤣

portier

Albo się nie zatrzymywać. Ale to już każdy jak chce

patriks

15 lat temu juz gaz wpuszczali usypiający do przyczep przez zamek w drzwiach, tak ze spoko luz, my juz sie przyzwyczailiśmy do tego gazu... ja teraz to  otwieram okna boczne i dachowe coby gazu nie wdychac, bo ja eco sie zrobiłem...

portier
W dniu 12.10.2021 o 12:16, Piotrekm13 napisał:

A jeszcze odnośnie mobilności to mam zamiar wrzucić relację z mojego sierpniowego urlopu, i wtedy na bazie tego można będzie można porozmawiać czy lepiej by było kamperem.

Witam, wrzuciles to gdzies? Bo ja w szukaniu to niezbyt mocny jestem - a temat mnie interesuje, no i poza tym to sierpien w Bieszczadach spedzilem - moze tez tam byles i sie gdzies mijalismy ;)

Pozdrawiam

Piotrekm13
9 minut temu, portier napisał:

Witam, wrzuciles to gdzies? Bo ja w szukaniu to niezbyt mocny jestem - a temat mnie interesuje, no i poza tym to sierpien w Bieszczadach spedzilem - moze tez tam byles i sie gdzies mijalismy ;)

Pozdrawiam

Cały czas jest "w planie". Postaram się to ogarnąć w końcu. Byłem na Łęgu nad zalewem Czorsztyńskim.

portier
1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Cały czas jest "w planie". Postaram się to ogarnąć w końcu. Byłem na Łęgu nad zalewem Czorsztyńskim.

Łęg tylko z YouTube znam 😊

Myśmy Diablą Górę, Jawor, Cisną i inne uskuteczniali. Na przyszły rok miał być północ Polski, ale raczej to nie wypali i wszystkie znaki na niebie i ziemi Francję wskazują. Ale chętnie podglądam innych gdzie się włóczą i z tego jakieś tam inspiracje czerpię 😊

portier

Odpowiedz nie do tematu!!!: Voku i prusiak - taki co ze zrozumieniem czytac potrafi - ma przewage nad innymi. No i wy dwaj tej przewagi nie macie. Jeden udowodnil to swoim komentarzem - a drugi zamknieciem tematu - i mowie tu o temacie " Przesiadka na kampera". Jak juz mozna bylo spokojnie porozmawiac, to dlugo nie trwalo - i pojawila sie "elita" po awansie na polke wyzej - to tyle jesli o spokoj chodzi. Juz zgrzyt, juz pretensje - troche zalosne przedstawienie z waszej strony - ale niech tam. Moze jak pare razy moj wpis tam przeczytacie - to zrozumiecie. Choc jakos wyobrazic sobie tego nie potrafie. Ani tez w sumie nie oczekuje.

A wiec, jesli mialoby  was to uspokoic, (bo o  to pewnie wam chodzi) to jestescie ultramobilni, bajeczna szybkosc przelotowa, zarypisty pojemnik na szara wode i ktorys tam jeszcze w 15 sekund ponoc spi :D - ode mnie jeszcze 3 zdrowaski i 5 ojcze nasz jako bonus. Jak jeszcze cos potwierdzic trzeba - niniejszym uroczyscie potwierdzam. Ja wiem ze ten wpis zaraz pewnie zniknie - nie robi to na mnie jakiegos wrazenia - w koncu tylko piechota jestem bez zbiornika na szara wode, wiec nauczylem sie zyc z przeciwnosciami losu, moja rodzina na szczescie tez. Jednego tylko sie boje, ze wam za te wszystkie "romantyczne" miejscowki kaza placic (Boze, jak bardzo chcialbym sie mylic) i zaczniecie sie z waszymi "przelotowymi" i innymi tego typu madrosciami paletac po kempingach. I kapac sie przez 5 dni w 100 litrach wody. Cala rodzinka oczywiscie :lol:

Jestem swiadomy tego, ze sie do waszego poziomu obsunalem, ale obaj o to prosiliscie. I jakos nie moglem sobie tego odmowic. No i jest okazja znow cos zamknac, to dosc proste, co nie? Choc z drugiej strony troche szkoda, 218 stron to juz jakis tam fajny wyczyn tworcy watka. Ale jak o honor kampera chodzi, to nie ma zmiluj sie, twarde rzady :D

Mi starczy jakos tego forum, wszystkim normalnie myslacym duzo zdrowia, szerokiej drogi zycze, reszcie....tego samego:hej:

ZdzislawW

Może i ja pokuszę się o podsumowanie dyskusji. Wywołam burzę ale... :angry: Wiem ,że zapisywałem się na forum gdzie ludzie z przyczepami dzielili się swoimi spostrzeżeniami ,radami to jest fajne i chwała i za to.  Natomiast teraz grupa osób poszła o półkę wyżej przesiadła się na kampery i koniecznie chcą coś udowodnić. Myślę że jest takie forum typowo dla kamperów "CamperTeam" gdzie mogą fajnie się udzielać, ale czy tam zaistnieją ze swoim sprzętem - wątpię :oslabiony:

Zulos
9 minut temu, ZdzislawW napisał:

Może i ja pokuszę się o podsumowanie dyskusji. Wywołam burzę ale... :angry: Wiem ,że zapisywałem się na forum gdzie ludzie z przyczepami dzielili się swoimi spostrzeżeniami ,radami to jest fajne i chwała i za to.  Natomiast teraz grupa osób poszła o półkę wyżej przesiadła się na kampery i koniecznie chcą coś udowodnić. Myślę że jest takie forum typowo dla kamperów "CamperTeam" gdzie mogą fajnie się udzielać, ale czy tam zaistnieją ze swoim sprzętem - wątpię :oslabiony:

No masz - szkodo godoć...

Jeszcze trochę, a trzeba będzie zamykać wszystkie te tematy. Kiedy wreszcie przestaniecie jątrzyć. NIKT z tych, co przesiedli się na kampery w ostatnim czasie nie próbuje niczego na siłę udowadniać. To, że ktoś po doświadczeniach z cycepą i kamperem ośmiela się napisać, że z takich czy innych powodów kamper mu odpowiada od razu jest przez kilku zaledwie forumowiczów odbierane jak atak na świętość przyczepy, którą trzeba bronić za wszelką cenę.

To miał być wątek, który pomoże tym, co się zastanawiają, żeby zobaczyli plusy dodatnie i plusy ujemne cycepy/vana/kampera, a stał się żenującym obrzucaniem się gównem.

Zrozumcie, że NIKT NIKOMU NIC NIE CHCE UDOWODNIĆ, a jeśli czyjeś opinie tak tym paru osobom przeszkadzają, to chyba nie wiedzą czym jest forum i w jakich celach.

Jestem pewien, że piszę w imieniu min. 99% tych, co przesiedli się na kampery. I nie masz żadnego prawa @ZdzislawW wypieprzać ludzi z tego forum, którzy wnieśli i nadal wnoszą ogromny wkład w jego zawartość. Oni nie uciekają z tego forum gdzie indziej, dlatego, że jest szalenie merytoryczne, że poznaliśmy tu wiele osób od których doświadczyliśmy wiele pomocy i czujemy się tu dobrze. Tylko kilka osób za wszelką cenę próbuje walczyć z nieistniejącym wrogiem przyczep o ich honor. OPANUJCIE SIĘ.

portier

A gdzie takie forum znalazles? Tez chce. Ale kampery wyfiltrowane? Nie musze sluchac ze on to samo o ja plus jeden wiecej? Ze tam gdzie on nie wjade? I bede mogl powiedziec ze 20 minut pod prysznicem bylem? I ze na kempingu z jakimis wygodami bylem? Jest takie forum? To ja tam chce :D

Tu pewnie watek zaraz zamkniety bedzie tu bluznierstwa nie toleruja, tyle ze teraz i Ty Zdzisiu podpadniety jestes :lol:

5 minut temu, Zulos napisał:

NIKT z tych, co przesiedli się na kampery w ostatnim czasie nie próbuje niczego na siłę udowadniać. To, że ktoś po doświadczeniach z cycepą i kamperem ośmiela się napisać, że z takich czy innych powodów kamper mu odpowiada od razu jest przez kilku zaledwie forumowiczów odbierane jak atak na świętość przyczepy, którą trzeba bronić za wszelką cenę.

No troche tu kota ogonem odwrociles ;)

ZdzislawW

Kolego Zulos sam napisałeś, że jest to forum gdzie każdy może napisać o swoich przemyśleniach , co też uczyniłem . Przeczytaj cały wątek na spokojnie , a sam wyciągniesz pewne wnioski. Ja nikogo nie wyrzucam bo za dużo dostałem od tych ludzi. 

portier
6 minut temu, Zulos napisał:

To miał być wątek, który pomoże tym, co się zastanawiają, żeby zobaczyli plusy dodatnie i plusy ujemne cycepy/vana/kampera

To ja tu jakos plusa ujemnego :lol:kampera jakos nie znalazlem (wszystkie skutecznie zwalczone. A plusa dodatniego przyczepy tym bardziej nie. Zal mi tego, co wedlug tego forum swoj pojazd wybierze :D

Mialem sie juz nie odzywac, bo szczerze dosc tego forum mam, ale w miare kulturalna wypowiedz - wiec ponioslo mnie troche :piwo:

ZdzislawW
Posted (edited)
15 minut temu, portier napisał:

A gdzie takie forum znalazles? Tez chce. Ale kampery wyfiltrowane? Nie musze sluchac ze on to samo o ja plus jeden wiecej? Ze tam gdzie on nie wjade? I bede mogl powiedziec ze 20 minut pod prysznicem bylem? I ze na kempingu z jakimis wygodami bylem? Jest takie forum? To ja tam chce :D

Tu pewnie watek zaraz zamkniety bedzie tu bluznierstwa nie toleruja, tyle ze teraz i Ty Zdzisiu podpadniety jestes :lol:

No troche tu kota ogonem odwrociles ;)

Tak podpadnięty będę .Nie przejmuję się.

Edited by ZdzislawW (see edit history)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...