Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

:niewiem: możesz rozwinąć temat bo nie wiem o co kaman ?

 

Kamper czy przyczepa + auto. Wybieram opcje z przyczepą ze względów praktycznych. Poza sezonem przyczepa odpoczywa a auto służy mi nie tylko do wypoczynku ale też do pracy, zakupów.smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według przepisów kampery mogą jeździć szybciej :-] tylko realia to weryfikują :bzik: jaką predkość przelotową może utrzymać kamper z przełomu lat 80-90? tak żeby było w miare komfortowo i "cicho" :hmm:

 

 

Ale po cholerę się spiszyć ? :niewiem: Na autostradzie ustawiam tempomat na 90/100km/h choc mogę jechac o wiele szybciej...tylko po co ? :niewiem:

 

 

Kamper czy przyczepa + auto. Wybieram opcje z przyczepą ze względów praktycznych. Poza sezonem przyczepa odpoczywa a auto służy mi nie tylko do wypoczynku ale też do pracy, zakupów.smirk%281%29.gif

 

Ja wybieram opcję "kamper". Na zakupy i do pracy śmigam osobowym.

 

Tak jak już pisałem, bez sensu sa te dywagacje...dla mnie off topic :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę się spiszyć ? :niewiem: Na autostradzie ustawiam tempomat na 90/100km/h choc mogę jechac o wiele szybciej...tylko po co ? :niewiem:

 

 

nie chodzi o pośpiech tylko o mobilność o której kamperowcy często mówią, a dla mnie żadnej różnicy w mobilności nie ma :-] Ja też po autostradzie jeżdze 100km/h i też o wiele szybciej moge :]

 

 

 

 

faktycznie rozmowa w nieskonczoność sie może ciągnąć :bzik: i każdy swoją racje ma :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trwa 6 lat , ale jest bardzo poczytna. Zaglądam tu z uwielbieniem więc niech trwa w nieskończoność.

 

Już pisałem ale się powtórzę:

 

Miałem kilka przyczep, każdą kochaliśmy, ale przyszedł czas na zmiany. Dlatego być może wkrótce pochwalę się kamperem, którego mam zamiar na próbę kamperowania kupić.

Będę wtedy subiektywnie obiektywny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trwa 6 lat , ale jest bardzo poczytna. Zaglądam tu z uwielbieniem więc niech trwa w nieskończoność.

 

Już pisałem ale się powtórzę:

 

Miałem kilka przyczep, każdą kochaliśmy, ale przyszedł czas na zmiany. Dlatego być może wkrótce pochwalę się kamperem, którego mam zamiar na próbę kamperowania kupić.

Będę wtedy subiektywnie obiektywny .

 

Wojtku, ja nie chcę aby dyskusja się zakończyła, tylko zwróciłem uwagę, jak długo ona już trwa :bzik:

Nie wiem czy jest na forum starszy temat, kontynuowany do dzisiaj :niewiem:

Jestem bardzo ciekawy Twoich spostrzeżeń, zwłaszcza, że miałeś przyczepę i to wygodną :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dyskusja potrwa kolejne 5 lat to za te 20-30 tyś to będzie można sobie kupić same koła do kampera....

 

Niekoniecznie a wręcz przeciwnie.

 

Przy tak wariackim i pazernym świecie pieniądza, w wyniku szalejącej inflacji poprzez ustalanie wszelkich cen przez telewizyjnych

mędrców/synoptyków/przewidywaczy/specjalistów/ekonomistów/ekspertów od 7 boleści za których to blefami z palca wyssanym biznesy zawsze idą, to w 2015r nastąpi w PL kolejna dewaluacja złotego. :krzykacz:

Wówczas my będziemy górą, kiedy za 1 zł płacić nam będą 4,4eu.

Zakładając że wartości podane w ankiecie nie zmienią się, Europa zacznie nam zazdrościć, że oto przeciętny polak ma dylemat, co wybrać w tym przedziale cenowym, jakże wysokim i nieosiągalnym dla reszty przeciętnych obywateli świata pułapie.

.

.

.

Sru !!!

.

.

.

I tak sobie Wojtek ze sfery marzeń poleciał nosem na twardą betonową rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie a wręcz przeciwnie.

 

Przy tak wariackim i pazernym świecie pieniądza, w wyniku szalejącej inflacji poprzez ustalanie wszelkich cen przez telewizyjnych

mędrców/synoptyków/przewidywaczy/specjalistów/ekonomistów/ekspertów od 7 boleści za których to blefami z palca wyssanym biznesy zawsze idą, to w 2015r nastąpi w PL kolejna dewaluacja złotego. :krzykacz:

Wówczas my będziemy górą, kiedy za 1 zł płacić nam będą 4,4eu.

Zakładając że wartości podane w ankiecie nie zmienią się, Europa zacznie nam zazdrościć, że oto przeciętny polak ma dylemat, co wybrać w tym przedziale cenowym, jakże wysokim i nieosiągalnym dla reszty przeciętnych obywateli świata pułapie.

.

.

.

Sru !!!

.

.

.

I tak sobie Wojtek ze sfery marzeń poleciał nosem na twardą betonową rzeczywistość.

 

Czyli znaczy się ,że jest szansa znowu zarabiać miliony :bevil:

 

I miliony wydawać:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

WojtEwa :bravo:

Były obawy czy dyskusja potrwa jeszcze 5 lat. No... to proszę bardzo mamy rok 2017 :)

A co do wyższości kampera nad przyczepą sprawa jest oczywista :-)

Ubiegły rok, jazda w dzień osobówką (czyli to samo co z przyczepą bo to tylko ogon) nad morze A1. Tam wypadek był, ponad 4 godziny stania. Sumaryczny czas jazdy do Łeby z 10 godzin.

A wersja w kamperze wygląda tak: wyjazd o godz 23, korki pojęciem nieznanym, dzieci pół leżą w piżamach z poduszkami, pod kołdrami, przypięte pasami i oglądają film na dvd. A kamper jedzie. Chcą siku to sobie idą, a kamper spokojnie jedzie. Dzieci zasypiają, kamper jedzie, tempomat 100 km/h. O 4 rano jest Łeba, kierownik z pilotem idą spać pod kołdry :) Miodzio.

 

Ps. Że nie wspomnę o tym, że podczas stania/pełzania w tym cholernym korku związanym z wypadkiem część załogi może iść spać, część ogląda filmy, można gotować obiad, kto potrzebuje to idzie do toalety itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci jadą przypięte pasami na łóżku? Jak idą do kibelka podczas jazdy?

 

Mądre to to nie jest. No ale to nie moje dzieci i nie moje bezpieczeństwo.

 

Ale w ten sposób to możesz dzieci i w przyczepie wozić....

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.