Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Maciek, zgadzam się z większością Twoich spostrzeżeń, z tymi z postu #265 również.

Pewne sprawy bardzo dobrze ująłeś. :ok:

 

Dalej będę też twierdził, że każdy z tych pojazdów jest pod konkretne potrzeby. Na pytanie: przyczepa czy kamper, będzie tyle odpowiedzi, ilu użytkowników na forum. Wady i zalety mają obydwa wymienione pojazdy i tylko my sami, indywidualnie, potrafimy ocenić, które z wad i zalet są dla nas istotne, a które nie do przyjęcia. Gdyby jeszcze ceny były porównywalne, to wybór byłby o wiele prostszy.

Sam jeżdżę od zawsze z przyczepami, ale często zdarzają się sytuacje, że zazdroszczę takich czy innych rzeczy posiadaczom kamperów :slina: . W dłuższej perspektywie jednak nic z tego nie wynika, bo jest tyle samo sytuacji, w których sobie myślę: jak to dobrze, że mam przyczepę, a nie kampera :yay: .

 

Jak ktoś już pisał, ideałem by było mieć na różne okazje, obydwa te pojazdy, ale jak na razie to np. mnie, nie stać na takiego kampera, który zapewnił by mi porównywalne warunki, jakie mam w posiadanej przyczepie.

 

Wybór wynika często z powodów czysto ekonomicznych (kamper, to droższy zakup i utrzymanie) oraz sposobu wykorzystania (dłuższe pobyty w jednym miejscu lub turystyka, zwiedzanie i prawie codzienna zmiana miejsca), dlatego nie można mówić co jest lepsze, tylko co jest dla kogoś bardziej odpowiednie, a o tym wiemy tylko my sami.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pewne sprawy usystematyzować, również dla osób, które wahaj się co kupić. Ja sam nadziałem się na pewne stereotypy w trakcie próby przejścia z przyczepy do kampera. Straciłem 2 lata kampingowania próbując zakupić kampera. W trakcie testów doszły mnie niektóre refleksje, które opisałem powyżej. I nie ma to byś rozważanie co lepsze, ale jake są różnice. Indywidualne wymagania/kryteria są decysujące co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panowie...każdy z Was ma rację bo wybór kamper / przyczepa to jak rozmowa nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi :slina:

Ja w celu polepszenia jazdy i wyeliminowania tzw "bujania" zakładam na wiosnę pneumatyczne zawieszenie z niezaleznym sterowaniem prawa/lewa strona no i pod koniec tego roku silnik dostał trochę koników i momentu poprzez chiptuning :bevil:

 

Maciej

 

"- większy hałas ze względu na trzeszczenie zabudowy i brzęk garów" jak trzeszczy zabudowa to trzeba uciekać a garnki ? Nie mam u siebie z tym problemu, przecież to kwestai ułożenia...

 

"- stare modele brak klimy" można załozyć, w nowszych też nie są zakładane...to opcja chyba, że piszesz o klimie samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panowie...każdy z Was ma rację bo wybór kamper / przyczepa to jak rozmowa nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi :slina:

 

Otóż to :ok:

 

Ja w celu polepszenia jazdy i wyeliminowania tzw "bujania" zakładam na wiosnę pneumatyczne zawieszenie z niezaleznym sterowaniem prawa/lewa strona no i pod koniec tego roku silnik dostał trochę koników i momentu poprzez chiptuning :bevil:

 

 

Maćku, właśnie - jak taka pneumatyka działa i kiedy się ją stosuje ?

Ja myślałem do tej pory, że jest to w celu usztywnienia zawieszenia, jak jest się na postoju (zamiast podpór itp.) , ale chyba byłem w błędzie. Możesz napisać coś więcej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima, też próbowałem to rozgryźć. Mowa oczywiście o silnikowej w trakcie jazdy.

Ducato I, praktycznie bez szans, trzeba by niezłej rzeźby i bez zaplecza mechanicznego i doświadzenia w klimatyzacjach nieopłacalne.

Transit, chyba po 1994 roku już były fabrycznie montowane, wcześniejsze podobnie jak ducato I.

Ducato II 1.9TD nie spotkałem sie z klimatyzacją, dopiero 2.5TDI i 2.8jtd można domontować bez problemu.

Tak więc różowo nie jest. Tylko nowsze pojazdy dają szansę jechać w chłodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pneumatyczne zwykle montowane jest w miejscu odbojów tylnej osi, zastępuje/ wspomaga sprężyny lub resory, na kepmingu poziomuje nadwozie.

 

... czyli w czasie jazdy nie jest w żaden sposób wykorzystywane ?

Czy wtedy podpory nie są konieczne ?

:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli w czasie jazdy nie jest w żaden sposób wykorzystywane ?

Czy wtedy podpory nie są konieczne ?

:dzieki:

Jak najbardziej jest wykorzystywane w czasie jazdy. Mój Kumpel ma Opla Movano z pneumatyką i może sobie dowolnie usztywniać zawieszenie, regulować jego skok, mówi, że wpływa to znacząco na komfort jazdy, szczególnie przy dużym załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko w temacie pozostaje kwestia najważniejsza w zimie na zakupu nie pojedziesz kamperem.

 

 

:niewiem: możesz rozwinąć temat bo nie wiem o co kaman ?

 

 

 

Kristofer tak jak koledzy napisali, pneumatyka przede wszystkim ma na celu poprawę komfortu jazdy poprzez usztywnienie tylnego zawieszenia, ja będe miał zamontowaną wersję z kompresorem i sterowaniem niezależnie prawej i lewej poduszki. Dodatkowy plus to możliwość poziomowania na postoju szykując się do odpoczynku :sleep:

 

Będę to prawdopodobnie robił w firmie Intrak http://www.intrak.com.pl/ choć decyzję podejmę po targach Motor Show w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko w temacie pozostaje kwestia najważniejsza w zimie na zakupu nie pojedziesz kamperem.

 

No to się nie zgadza. W zeszłym tygodniu pod marketem w Bydgoszczy stał kamper Hobby ze Świecia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.