Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z nowym sprzętem nie ma problemu nawet jak kosztuje milion, ale jak pisałem Jackowi z używanym już tak kolorowo nie jest, tym bardziej jak ma 5lat, trochę sprzętów w lizing sprzedałem
Problem jest inny. Leasingi zupełnie nie wiedzą jak wyceniac przyczepy. Nie ma katalogów, poza tym dochodzą jeszcze kwestie wyposażenia które też winduje cenę.

Ale przy odpowiednim zabezpieczeniu czy wyższej wpłacie własnej nie powinno być problemu. Przychylam się do teorii że gość nie miał zdolności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:
7 minut temu, maarec napisał:
Myślę, że wstydził się przyznać, że zdolności nie miał.

Dokładnie. Jeśli była FVAT to nie ma znaczenia że używka. Przecież leasinguje się także używane sprzęty.

Przecież nie musisz mieć Faktury Vat a i tak lizing dostaniesz,  wartość na stare G nie może być z kosmosu, chyba że jest przekupiony rzeczoznawca, albo pracownik lizingu to ok, ale jest ciężko tym bardziej w tym okresie gdzie jest dużo nie pewnych, lizingi bardzo ostrożnie podchodzą do sprzętów tym bardziej za taką nie małą kasę, przy wartości pojazdu używanego powyżej 150tyś zł lizingodawca jedzie do siedziby firmy, musisz podać gdzie mieszkasz jaki masz majątek ach latania nie mało, dopiero co dwa sprzęty powyżej tej wartości sprzedawałem także jestem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Problem jest inny. Leasingi zupełnie nie wiedzą jak wyceniac przyczepy. Nie ma katalogów, poza tym dochodzą jeszcze kwestie wyposażenia które też winduje cenę.

Ale przy odpowiednim zabezpieczeniu czy wyższej wpłacie własnej nie powinno być problemu. Przychylam się do teorii że gość nie miał zdolności

leasingi dobrze wiedzą jak wyceniać każdy sprzęt. katalogi nie są potrzebne bo w przypadku używanych sprzętów i tak najczęściej  wysyłają rzeczoznawcę.

odrzucili bo wg ich wyceny przyczepa nie była tyle warta ile sprzedający winszował sobie na FV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przecież nie musisz mieć Faktury Vat a i tak lizing dostaniesz, 


Jak nie masz FVAT to do umowy zakupy doliczą Ci VAT więc wyjdzie jeszcze drożej.


wartość ... nie może być z kosmosu


No więc może było tak jak napisał Suzu. Cena była nieadekwatna i dlatego leasingodawca nie chciał dać leasingu.






odrzucili bo wg ich wyceny przyczepa nie była tyle warta ile sprzedający winszował sobie na FV.
 
 


Nie pomyślałem o tym, a faktycznie najprawdopodobniej tak było, zważywszy że sprzęt pewnie na umowę kupna sprzedaży, więc jeszcze leasing musiałby doliczyć VAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:


 

 


Jak nie masz FVAT to do umowy zakupy doliczą Ci VAT więc wyjdzie jeszcze drożej.



No więc może było tak jak napisał Suzu. Cena była nieadekwatna i dlatego leasingodawca nie chciał dać leasingu.

Nie zawsze wychodzi drożej, jak cena dobra to ludzie podchodzą do tego tak jak by kupowali netto i doliczają vat.

Tak jest w wielu wypadkach jak pisze Kuba, także wiesz jak ktoś żąda to nie znaczy że dostanie, dotyczy to większości używanych sprzętów i dużej wartości gdzie idzie finansowanie, jak gotówka wiadomo inna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno używanego sprzętu na DG bez FV przez leasing to jakaś paranoja.

chyba ze mówimy o leasingu finansowym ale też bez sensu,.

Inna sprawa że pewnie nie wielu kupujących wie co to leasing operacyjny, finansowy czy konsumencki ale zawsze to lepiej brzmi niż KREDYT :-]

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał:

Zadałem pytanie. Sam postawiłeś tezę, że dużo kamperów było kupionych pod wpłwyem emocji. Dlatego pytam ile to dużo z tych 1800, bo nawet niech by to było i 100 szt kupionych w emocjach, bo moda itp. To te 100 szt. w przyszłym roku sprzedadzą z pocałowaniem ręki i nasz rynek bez problemu to wchłonie i nikt specjalnie nie będzie musiał sprzedawać tego za "pół darmo". 

To może teraz ja zapytam - skąd wziąłeś te 100 sztuk? 

Poza tym Ty piszesz o przyszłym roku - a ja o 2 latach mówiłem.

Skoro tak pewien swego jesteś - to kup sobie kilka kamperów i sprzedaj je z zyskiem (czy tam przyczep - czy czegokolwiek) - starczy odwagi? Dlaczego odnoszę wrażenie że znam odpowiedź na to pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, portier napisał:

To może teraz ja zapytam - skąd wziąłeś te 100 sztuk? 

Ale czytasz w ogóle to co się pisze? Sam pisałeś o dużych ilościach. Pytałem ile wg Ciebie to jest dużo spośród tych 1800, czy to 10, 20, 50 czy 100? 

26 minut temu, portier napisał:

Poza tym Ty piszesz o przyszłym roku - a ja o 2 latach mówiłem.

Skoro tak pewien swego jesteś - to kup sobie kilka kamperów i sprzedaj je z zyskiem (czy tam przyczep - czy czegokolwiek) - starczy odwagi? Dlaczego odnoszę wrażenie że znam odpowiedź na to pytanie ?

Czyli masz kupić kilka kamperów, postawić je na parkingu aby stały? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Ale czytasz w ogóle to co się pisze? Sam pisałeś o dużych ilościach. Pytałem ile wg Ciebie to jest dużo spośród tych 1800, czy to 10, 20, 50 czy 100? 

Czyli masz kupić kilka kamperów, postawić je na parkingu aby stały? ? 

Ja mam kupować? Mam wrażenie że im później, tym jakoś gorzej z Tobą....

I  tak naprawdę konkretnej liczby oczekujesz? Tak poważnie? 100 to Twoim zdaniem dużo? Moim nie.

A tam jakieś przyczepy też do tego dojdą, co nie? Choć ja myślę że kamperów większy wybór będzie.

Ale jeśli Tobie wygodniej, to używane kampery droższe będą i trzeba koniecznie kupić teraz. Mówisz - masz

 

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, portier napisał:

Skoro tak pewien swego jesteś - to kup sobie kilka kamperów i sprzedaj je z zyskiem

Ja nie widzę dyskusji o zysku, tylko o samych cenach.

To, że sprzedasz coś po roku użytkowania 30 tys drożej niz kupiłeś, nie znaczy, że zyskasz.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

Ja nie widzę dyskusji o zysku, tylko o samych cenach.

To, że sprzedasz coś po roku użytkowania 30 tys drożej niz kupiłeś, nie znaczy, że zyskasz.

W moich oczach to (bez względu na walutę) jednak zysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, portier napisał:

W moich oczach to (bez względu na walutę) jednak zysk ?

według słownika języka polskiego

zysk

1. «nadwyżka wpływów nad wydatkami»
2. «korzyść, pożytek»
 
dla pkt 1. zawsze masz rację
dla pkt 2. sytuacja jest względna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filipert napisał:

według słownika języka polskiego

zysk

1. «nadwyżka wpływów nad wydatkami»
2. «korzyść, pożytek»
 
dla pkt 1. zawsze masz rację
dla pkt 2. sytuacja jest względna

Jeśli pkt 1 zawsze - to 2 tym bardziej ?

Ale nie dla racji się tu wypowiadam - raczej punkt widzenia przedstawiam - a z tym nie każdy musi się zgadzać. To forum bardziej jako wymianę poglądów traktuję (no dobra, nie z każdym tu się da) niż jakieś tam bezwzględne.... "manie racji" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kupować? Mam wrażenie że im później, tym jakoś gorzej z Tobą....
I  tak naprawdę konkretnej liczby oczekujesz? Tak poważnie? 100 to Twoim zdaniem dużo? Moim nie.
A tam jakieś przyczepy też do tego dojdą, co nie? Choć ja myślę że kamperów większy wybór będzie.
Ale jeśli Tobie wygodniej, to używane kampery droższe będą i trzeba koniecznie kupić teraz. Mówisz - masz
 
Szczerze to nie wiem o czym Ty piszesz. Wróćmy więc do początku. Pisałeś że dużo osób kupiło kampery w emocjach. Wiec dużo to z tych 1800 to ile wg Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, portier napisał:

Jeśli pkt 1 zawsze - to 2 tym bardziej ?

Ale nie dla racji się tu wypowiadam - raczej punkt widzenia przedstawiam - a z tym nie każdy musi się zgadzać. To forum bardziej jako wymianę poglądów traktuję (no dobra, nie z każdym tu się da) niż jakieś tam bezwzględne.... "manie racji" ?

Zapomnieliście Panowie jeszcze o inflaaaaacjii. Też sporą część przychodu rozciągniętego w czasie nam "zje" i co z tego że po 2 latach sprzedamy 10% drożej jak inflacja jest 6% w skali roku. 

A tak poza tym to jaki to wpływ ma na pytanie "Przyczepa czy kamper"

Nadal jestem zdania, że ten temat jest do zamknięcia. Dużo ciekawych tematów technicznych spada gdzieś na sam spód, bo tutaj mamy 10 postów na godzinę, i jak wchodze na główną to widzę tylko jeden temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.