Jump to content
Voku

Grecja 2019

Recommended Posts

pawel1966
4 minuty temu, kobi07 napisał:

Namówiłeś mnie emoji1787.png
Polecacie zatem jakiś kemping z fajnym placem zabaw na Peloponezie?

Marzy mi się dojechać na Simos na Elafonisos. Bardzo górzysta droga tam prowadzi? Kamperek którym jadę górke czuje zanim zobaczy emoji6.png

Camping z plcem zabawa dla dzieci na Peloponezie? może Meltemi camp k. Gythio?? masz basen i tuż obok plac zabaw a wieczorami jest ma dla dzieci kino.. Pytałeś  o góry? w Grecji jest ich pełno.. Ale na Simos powinieneś dojechać bez problemu: z Koryntu do Tripoli autostradą, tam zjedź na Spartę ( warto ztrzymać na campingu pod Mistrą i zwiedzć to cudo. Potem jedziesz na Skalę i aż do Elafonissis nie powinnieneś mieć problemów.

kobi07

Dzięki wielkie Pawle. Szerokiej drogi wszystkim.

pawel1966
34 minuty temu, kobi07 napisał:

Dzięki wielkie Pawle. Szerokiej drogi wszystkim.

Nie ma sprawy:)powodzenia i uważajcie na siebie! My z wnukami ( 5 i 8 lat ) ruszamy za tydzień :)

PaulinaS
Godzinę temu, pawel1966 napisał:

Nie ma sprawy:)powodzenia i uważajcie na siebie! My z wnukami ( 5 i 8 lat ) ruszamy za tydzień :)

Mam nadzieję, że do zobaczenia😀

pawel1966
6 godzin temu, PaulinaS napisał:

Mam nadzieję, że do zobaczenia😀

My również:)  szczęśliwej drogi!

tamtam
Jestesmy tu od czerwca i zaczynamy sie zbierac do powrotu. Tak dokładnie camp Hellas.. tak jak w zeszlym roku. Muchy sa tylko w danych godzinach. Pozniej jak by ktos je wywial. Dobrze ze do przyczepy sie nie pchaja bo wtedy by sie narobilo.

sketch-1561716382528.thumb.png.ae56af40f146f6f5416c01a0c46827bd.png
Mozesz podac ceny na tym kampingu, albo zdjecie cennika? Na stronie nie mają.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

kobi07
Nie ma sprawy:)powodzenia i uważajcie na siebie! My z wnukami ( 5 i 8 lat ) ruszamy za tydzień
Wzajemnie.

Jeżeli nie tajemnica to na jaki kemping docelowo jedziecie? Hellas? U nas 4 i 0.7

P.S. Testuje internet, o którym wspominałem wcześniej w tym wątku https://surfroam.com/ i powiem Wam, że póki co jest ok. Zasięg pełny, prędkość przesyłania lepsza niż na moim abonamentowym.
0.01 €/MB w Serbii i Macedoni i całej Uni.
Dziś wieczorem/jutro przetestujemy w Serbii i Macedoni.
Czas oczekiwania na kartę około tygodnia Aha to nie jest reklama.

lbuster
12 godzin temu, jacekzoo napisał:

@lbuster ale to są dopiero pierwsze kilometry, silnik się dociera, u mnie do przebiegu 10kkm było raz mniej a raz więcej. Jakoś przy 8kkm przez dwa tankowania palił mi prawie 11 i to solo

Trochę trudno mi w to uwierzyć, jednak u mnie w obydwu samochodach najwyższe spalanie z budą jakie zanotowałem to niecałe 9l. Po tankowaniu w Macedonii spalanie skoczyło do 10-11l i nie chciało zejść mimo standardowej jazdy po autostradach, bez górek czy innych utrudnień. Na Węgrzech jak zatankowałem do pełna to średnia wskazywała około 8,5l i nawet malała z czasem. Wcześniej w Chorwacji także spalanie było na tym poziomie. Albanii nie liczę, bo tam to ekstremalne drogi (riwiera Albańska) lub nawigacja mnie prowadziła przez offroad'owe drogi. A należy pamiętać, że zawsze resetuje spalanie przy tankowaniu i teraz po wymianie samochodu bacznie zwracam uwagę na spalanie i nawet je sobie notuje.

PS. Apropo w/w offroad'owej drogi na trasie Szkodra - Saranda mapa google puściła mnie tą "drogą" przez Patos:

blob.thumb.png.1a7a2fb3248f81979e3d4c74456cbb47.png

Uwierzcie mi, droga zapominana przez świat, na początku gigantyczne koleiny, później wąska droga z dziurami z pozarywaną/zapadniętą w wielu miejscach drogą, na pewnym odcinku droga zniknęła (chyba przez osuwisko) i jechało się nowo wyznaczoną drogą po skałach (podobna do drogi SH21 do Theth). Tak więc jadąc z budką naprawdę należy się upewnić, że nawigacja prowadzi nas przez główne drogi. To była najgorsza droga z budą w moim życiu :klnie:Oczywiście bez budy w Albanii jeździłem jeszcze gorszymi drogami :wacko:, choćby SH25 do Komani Lake (jednak warto!!!).

Dariusz Czarnecki
22 godziny temu, pawel1966 napisał:

@Dariusz Czarnecki możesz kupić przez internet, a jeśli nie masz co  do tego pewności, to lepiej zaraz za granicą na jakiejś stacji benzynowej lub w specjalnym punkcie sprzedaży jesli takie są  Na Węgrzech np. w Sahy są takie miejsca ale na Słowacji chyba tyko stacje benzynowe.

Paweł1966. Próbowałem zalogować się na stronie internetowej na winietę węgierską. \wszystko wypełniłem zgodnie z instrukcją i poszło. Czekam do tej pory na link aktywacyjny i nic nie przyszło. Myślałem że podałem błędny adres  i ponownie próbowałem się zarejestrować i otrzymałem informację że pod tym adresem jest już rejestracja 

pawel1966

@Dariusz Czarnecki sprawdź spam w skrzynce, może tam doszło jesli wszystko wypełniłeś tak jak trzeba

Dariusz Czarnecki
1 minutę temu, pawel1966 napisał:

@Dariusz Czarnecki sprawdź spam w skrzynce, może tam doszło jesli wszystko wypełniłeś tak jak trzeba

sprawdzałem i nic

Teraz, Dariusz Czarnecki napisał:

sprawdzałem i nic

próbowałem jeszcze raz się zarejestrować ale nie puszcza mnie dalej bo adres  e mejl już jest zarejestrowany

kobi07

Uważajcie na lotne radary w Serbii na autostradzie. Stoją tak, że ich nie widać a za parę km jest zwężka i przejazd przez parking i tam wyłapują. Od granicy z Węgrami do Belgradu dwa razy. A i na bramkach przed Belgradem też wyłapywali.

P.S. Tompa 40 minut na przejście.

Pozdrowionka.

Benior
36 minut temu, kobi07 napisał:

Uważajcie na lotne radary w Serbii na autostradzie. Stoją tak, że ich nie widać a za parę km jest zwężka i przejazd przez parking i tam wyłapują. Od granicy z Węgrami do Belgradu dwa razy. A i na bramkach przed Belgradem też wyłapywali.

P.S. Tompa 40 minut na przejście.

Pozdrowionka.

Dzięki za info 👍

pawel1966

@kobi07 zgadza się - tak jest tam od lat. Zwykle fotoradar stoi pod wiaduktem, a zaraz potem jest parking, przez który trzeba przejechać i wtedy CIę zatrzymują, jeśli mają info,że to Ty przekroczyłeś szybkość.

@Dariusz Czarnecki ja na Twoim miejscu nie próbowałbym już dalej się rejestrować z tego maila. Pewnie ciś Ci poszło nie tak. Kup więc winietę na granicy. nie ma się czym przejmować - to tylko rejestracja na ich portalu więc nie zapłaciłeś jeszcze żadnych pieniędzy