Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

@kobi07 zgadza się - tak jest tam od lat. Zwykle fotoradar stoi pod wiaduktem, a zaraz potem jest parking, przez który trzeba przejechać i wtedy CIę zatrzymują, jeśli mają info,że to Ty przekroczyłeś szybkość.

@Dariusz Czarnecki ja na Twoim miejscu nie próbowałbym już dalej się rejestrować z tego maila. Pewnie ciś Ci poszło nie tak. Kup więc winietę na granicy. nie ma się czym przejmować - to tylko rejestracja na ich portalu więc nie zapłaciłeś jeszcze żadnych pieniędzy

 

 

Tak też zrobię.

Ruszamy w niedzielę 21.07 rano.Do zobaczenia w Stomio lub jeszcze po drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo się zmieniło... w ciul ludzi... ( półki pozajmowane aż do połowy ) 

no i co nas martwiło to że z miasta Kata Gatzea  przychodzili na plaże i rozstawiali się.. a plaża wąska.

Czas chyba poszukać innej miejscówki na kolejne lata. 

A czy ktoś dysponuje informacjami organoleptycznymi (był na nim) w  temacie Campingu Drepano okolice  Igoumenitsa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufolz napisał:

Oj dużo się zmieniło... w ciul ludzi... ( półki pozajmowane aż do połowy ) 

no i co nas martwiło to że z miasta Kata Gatzea  przychodzili na plaże i rozstawiali się.. a plaża wąska.

Czas chyba poszukać innej miejscówki na kolejne lata. 

A czy ktoś dysponuje informacjami organoleptycznymi (był na nim) w  temacie Campingu Drepano okolice  Igoumenitsa ??

Cenna informacja więc ominiemy ten camping. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz dzięku za info - chyba dwa lata temu kiedy ze Stomio wyrwaliśmy się na Pilion - zajrzeliśmy na Camp Hellas - nue było praktycznie wlnych miejsc. Jest to ajny camping jako baza wypadowa do zwiedzania Pilionu i fantastycznych plaż i górskich wiosek nad Volos - ale cisano tam. Inne campingi na Pilionie, poza Miliną są praktycznie niedostępne dla samochodu z przyczepą - góry!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem na miejscu. Aktualnie Meteory i pada. Zaczeło w nocy i cały dzień leje. Prognozy przewidują, że jutro ma być słoneczko
Nockę spędziliśmy na plaży (40.3186750 22.6264780). Prysznic, kran, toitoje. Jedynie w nocy z pobliskiej knajpy gostek agregat odpalił i trochę warczało a tak luzik.

Podobnie tutaj (40.3070069 22.6186546) nie spałem tu, jedynie podjechałem zobaczyć. Tutaj obok kilka knajpek i kemping.

Dojazd przyczepą do obydwóch bezproblemowy

Pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jechałem z plaży na której spaliśmy (Korinos) do Larisy omijając autostradę. Droga fajna, spokojnie do przejechania z przyczepką. Tylko jedno ale... Na tej alternatywnej niby bezpłatnej drodze w (39.829974,22.511758) jest punkt poboru opłat Szczerze zgłupiałem. €4.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam niestety ciężko się połapać, jak jechać żeby nie wjechać na bramki. A gdzie dalej zamierzacie jechać z Meteorów? nad jońskie? przed autostradą prowadzącą do Joanniny będziesz miał trochę podjazdów. Górskie grodi zaczynają się zaraz za Meteorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo bramki autostradowe były wcześniej na autostradzie, którą omijałem . Może to jakiś stary punkt jak jeszcze autostrady nie było. Hmmm.

W zasadzie planów brak. Chcemy jechać nad fajne dla dzieci plaże. Może być na dziko. O zwiedzaniu w tym roku nie myślimy. Patrzałem na Mistre, którą proponowałeś ale chyba z wózkiem nie damy rady, zobaczymy. Niby mamy jeszcze nosidełko no ale... Z drugiej strony też nie chce spędzić urlopu za kierownicą.

Tak jak pisałem wcześniej marzy mi się Elafonisos a bardziej jej plaża i w tamtym kierunku z meteorów pojedziemy.

A z powrotem prawdopodobnie na Olimpie, Patra i dalej jeszcze nie wiem. Ale wracamy raczej tak jak przyjechaliśmy czyli Serbia, Macedonia, no chyba że BG ale szczerze mnie się już nie chce jeździć.
Albanie i Lefkade odpuszczam tym samochodem, nie ma tragedii pod górki daje jako tako rade ale będę trzymał się autostrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pawel1966 napisał:

tam niestety ciężko się połapać, jak jechać żeby nie wjechać na bramki.

W 2017 w jedna stronę tez się dałem nabrać na ten punkt. Aż Pani w okienku była zdziwiona, ze ktoś podjechał. Szkoda ze nie posłuchałem google który z 1 km wczesniej kazał skręcić tam gdzie grecy skręcali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomiy napisał:

W 2017 w jedna stronę tez się dałem nabrać na ten punkt. Aż Pani w okienku była zdziwiona, ze ktoś podjechał. Szkoda ze nie posłuchałem google który z 1 km wczesniej kazał skręcić tam gdzie grecy skręcali

W ubiegłym roku na bramce w Platamonas  nie skasowali nas za zjazd. Tam płaci się na bramkach autostradowych za odcinek od Katerini  w stronę Lairissy ( to jest ostatni zjazd przed tunelem Tempi) a dosłownie kilkaset metrów dalej jest zjazd na Platamonas i kolejne bramki. BYłem zdziwiony i powiedziałem  mu, że przed chwilą płaciliśmy.  - facet spytał nas skąd jedziemy i jak powiedziałem, że od Katerini - przepuścił nas bez opłaty. Coś tam jest nie tak z tymi bramkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Nie wiem czy pisać, czy Was interesują miejscówki gdzie jestem? Dajcie znać jak nie
Meteory. Jesteśmy na Vrachos Camping. Najazdy bardzo wskazane. Z przed kempingu o 9, 12 i 14:30 jedzie autobus, który zawiezie pod klasztory. €1.80 od dorosłego. Moich dzieci nie liczyli wcale. Dlaczego warto rozważyć autobus? Bo w sezonie tam jest mega tłok i w najlepszym razie zaparkujecie 1km przed Wielkim Monastyrem i dalej z buta pod górę. Natomiast jeżeli już uprzecie się jechać samochodem to jechać do końca i pod Wielkim Klasztorem zakręcić, wracając na dól próbować parkować. Ewentualnie szukać miejsca tutaj 39.725696,21.632293
Stało kilka kamperów i osobówek. Generalnie młyn straszny z dojazdem ale do zrobienia

Apropo surfroam działa elegancko. Serbia/Macedonia cały czas zasięg i szybki net. Całodzienne używanie do nawigacji (tom tom traffic) trochę googlowania itd, kilka rozmów przez whatsapa kasuje mnie średnio €1.60 - 1.80.

Jutro kierunek Termopile. Trzymajcie się.
fa112c137501ed807abd3043b1065911.jpg8bbbddcc332bffd5565c4011fddd897e.jpgf35ece58f0c304705be7d5fc22e0039d.jpgeb2b860d1ebbf74731d1d2663192415d.jpgcda11f0bf653cf3305467c35d7fb5363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobi07 oczywiście, że interesują! Jesli tylko możesz pisz na bieżąco. Wiem, że kolega @Voku dotarł już na chalkidiki ( oglądałem ich vloga przed chwilą) te granice....jest coraz gorzej.To zniechęca niestety..ale i tak warto jechać)

 

3 minuty temu, maarec napisał:

Ładnie tam :)

nie byłeś tam? warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.