Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

W Macedonii zwykle tankuję kilka kilometrów przed granicą z Grecją - Stacja chyba nazywa się RT petrol i jest przy autostradzie koło miejscowości Smokvitsa, Dzieci lubią tę stację bo jest tam taka małą sadzawka. Można też nabrać wody z kranu. Chyba zawsze tam tankowałem i nigdy nie zauważyłem problemów z autem a lałem i benzynę do Volvo, gaz, i diesla do puga euro6.

 

 

1533303778848.jpg

7 godzin temu, raven napisał:

Niestety...pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Również w Grecji, Pamiętam, że chyba z 10 lat temu będąc tam nawet nie mysleliśmy o tym,że może być jakaś burza, czy nawet deszcz...ale już ze dwa lata temu w nocy była taka ulewa, że wstałem i kopałem rowki, żeby nas nie zalało, a w ubiegłym roku wjeżdzając do Grecji mileliśmy przez kilka godzin ulewę i temperaturę poniżej 20 stopni... A wyjeżdzając z Grecji kilka tygodni później,  w drodze do Bułgarii między Salonikami a granicą była niesamowita burza z gradem i potokami deszczu...coś takiego jak wczoraj na Kassandrze. Północ Grecji i płw chalcydycki jest bardziej narażony na takie anomalia, ze względu na bliskość wysokich gór znajdujących się w południowej Bułgarii . Stmtąd nadchodzą głównie chłodne fornty z północy, one stykają się z gorącym powietrzem z południa i wszystko jest możliwe. dawniej też tak było, tylko, od jakiego czasu, ze względu na  zauważalne zmiany klimatyczne te anomalia są coraz bardziej gwałtowne:(

1533306988379.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 21:12, pawel1966 napisał:

@Tomiy Nie miałeś problemów z hmulcami w cepce po zjeździe z Donovaly do Bańskiej? Pytam , bo akurat ja z cepką pojadę tamtędy pierwszy raz. Bez przyczepy jeżdżę tamtędy od kilkunatu lat. Przez te kilkanaście lat zdarzyło  mi się tam widzieć np. TiRa na specjalnym pasie do hamowania i kilka samochodów z przyczepami, które musiały się zatrzymać z powodu jakichś problemów. Myslę, że jak się ma wszystko sprawne i mocny holownik to można tamtędy spokojnie jechać, bo to najkrótsza trasa na Budapest np. z Krakowa.

Pawel1966 mam pytanie odnośnie zakupu winiet na Węgrzech i Słowacji. Czy można je kupić na granicach Słowackiej i Węgierskiej czy lepiej zaopatrzyć się w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 pewnie zaraz. Ci odpowie ale pewnie to samo. Kup bez wychodzenia z domu przez Internet. 

https://eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False&sessionExpired=false&frompayment=false&screenWidth=1680&agent=mozilla%2F5.0+(windows+nt+6.1%3B+win64%3B+x64)+applewebkit%2F537.36+(khtml%2C+like+gecko)+chrome%2F71.0.3578.98+safari%2F537.36

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

W takim razie pewnie podjedziemy na Peloponez skoro to różnie być może. Chalkadiki może na następny rok przy okazji Bożego Ciała ?

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz Czarnecki możesz kupić przez internet, a jeśli nie masz co  do tego pewności, to lepiej zaraz za granicą na jakiejś stacji benzynowej lub w specjalnym punkcie sprzedaży jesli takie są  Na Węgrzech np. w Sahy są takie miejsca ale na Słowacji chyba tyko stacje benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoimy na termach w Kiskunhalas polecanych przez Pawła i się zastanawiamy co dalej. Ale jak patrzę pogodę w rejonie (GR Chalikidiki, BG RO itd.) na najbliższe dni to w zasadzie nie ma gdzie jechać. Chyba Peloponez. A że na pokładzie małe dzieci to mętlik mam straszny. Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kobi07 napisał:

Właśnie stoimy na termach w Kiskunhalas polecanych przez Pawła i się zastanawiamy co dalej. Ale jak patrzę pogodę w rejonie (GR Chalikidiki, BG RO itd.) na najbliższe dni to w zasadzie nie ma gdzie jechać. Chyba Peloponez. A że na pokładzie małe dzieci to mętlik mam straszny. Jakaś rada? emoji41.pngemoji849.png

Nie przesadzaj:) taka burza jak była dziś w nocy nie powtórzy się tam prędko. Możesz spokojnie jechać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel1966 napisał:

@Dariusz Czarnecki możesz kupić przez internet, a jeśli nie masz co  do tego pewności, to lepiej zaraz za granicą na jakiejś stacji benzynowej lub w specjalnym punkcie sprzedaży jesli takie są  Na Węgrzech np. w Sahy są takie miejsca ale na Słowacji chyba tyko stacje benzynowe.

Stronę słowacką obejrzałem jestok. natomiast węgierska jak rozumiem każe najpierw się zarejstrować a potem zalogować i zakupić winieyę . Czy dobrze to zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety polecam zakupić przez internet, zero problemów. Pamiętam jak kiedyś jechaliśmy od stacji do stacji bo brakowało winiety na przyczepę.

W Macedonii tankowaliśmy na stacji gdzie było bardzo dużo aut (autochtoni), czekało się trochę ale paliwo bez zarzutu.

Może się komuś przyda- ceny na bramkach jadąc z północy w kierunku Aten:

Serbia 1 bramka 7,5E , 2- 10,50E , 3- 7,00E

Macedonia 1- 1,50E  , 2- 2,00E ,  3-  2,00E

Grecja 1- 1,80E, 2- 1,20E,  3- 5,50E,  4- 8,00E,  5- 6,40E ,  6-  10,00 , potem zjeżdżaliśmy na Volos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dariusz Czarnecki napisał:

Stronę słowacką obejrzałem jestok. natomiast węgierska jak rozumiem każe najpierw się zarejstrować a potem zalogować i zakupić winieyę . Czy dobrze to zrozumiałem

Tak, musisz założyć sobie konto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kobi07 napisał:

Właśnie stoimy na termach w Kiskunhalas polecanych przez Pawła i się zastanawiamy co dalej. Ale jak patrzę pogodę w rejonie (GR Chalikidiki, BG RO itd.) na najbliższe dni to w zasadzie nie ma gdzie jechać. Chyba Peloponez. A że na pokładzie małe dzieci to mętlik mam straszny. Jakaś rada? emoji41.pngemoji849.png

W okolicy Volos spokojnie i ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę słowacką obejrzałem jestok. natomiast węgierska jak rozumiem każe najpierw się zarejstrować a potem zalogować i zakupić winieyę . Czy dobrze to zrozumiałem
Dobrze. Tu masz poradnik, zresztą naszego forumowego kolegi
https://nawakacje.eu/zakup-winiety-online-na-wegry/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek0001Dzięki za aktualne ceny. Ale  jesli ktoś z Was, kto dopiero jedzie np na Pilion lub dalej na południe  i nie chce płącić tych 10 EUR ( ostatnia pozycja - dotyczczy pewnie odcinka z nowym długim tunelem, to lepiej zjechać z autostrady już w Platamonas i dalej jechać starą drogą Nr 1 bardzo dobrej jakości aż do samego Volos. Wiem,że to nie jest łatwe, ale w Grecji mżna jechać kawałkami autostrady za darmo no. k. Larisy i potem wrócić na zwykłą drogę. można w ten sposób naprawdę zaoszczędzić na porządną kolację w tawernie dla kilku osób:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj:) taka burza jak była dziś w nocy nie powtórzy się tam prędko. Możesz spokojnie jechać
 
Namówiłeś mnie
Polecacie zatem jakiś kemping z fajnym placem zabaw na Peloponezie?

Marzy mi się dojechać na Simos na Elafonisos. Bardzo górzysta droga tam prowadzi? Kamperek którym jadę górke czuje zanim zobaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.