Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Co nie zmienia faktu że przepis istnieje i funkcjonuje

I jest stworzony dla naszego bezpieczeństwa 

Choćby dlatego warto go znać i stosować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że w całej Europie nie przestrzegają bezpieczeństwa, tylko u nas w Polsce a reszta Europy jeżdżąc z tym co ma w homologacji jeździ źle. Moim zdaniem stary przepis który nie ma współcześnie racji bytu. Jakoś po Europie sobie radzą z jazda zestawami wg dowodu.

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to mam pytanie do fachowców ilu z was posiada w samochodzie elektryczny hamulec awaryjny i jak on się ma do przepisów?

cytuję

2) hamulec awaryjny działający na koła co najmniej jednej osi pojazdu, przeznaczony do zatrzymania pojazdu w razie awarii hamulca roboczego, z możliwością:

a) regulowania intensywności hamowania,
b) dokonywania hamowania z miejsca kierowcy z możliwością trzymania kierownicy przynajmniej jedną ręką;
 
chodzi mi o regulowanie intensywności hamowania.
jeżeli nie ma takiej możliwości to auto nie powinno być dopuszczone do ruchu na terenie RP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, snoozer napisał:

Do pierwszej szkody komunikacyjnej...

Tiaaaa.... znasz chociaż jeden przypadek gdzie ktoś to wyciągnął a prawnik nie wybronił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przyadek gdzie Tiguan ciągną nową dmc 2000 do klienta i dostał w tył. Pzu wypłaciło bez gadania

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 08:21, Kvasir napisał:

Ja znam przyadek gdzie Tiguan ciągną nową dmc 2000 do klienta i dostał w tył. Pzu wypłaciło bez gadania

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

oberwał samochód czy przyczepa? OC czy AC? bo to też ma znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=27682]Kvasir[/mention] gorzej by bylo jakby to Tiguan spowodowal wypadek. Wtedy ubezpieczalnia by wolala kase
Niby z jakiego powodu? Regres można zrobić tylko w kilku wymienionych w ustawie przypadkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] czy jazda z przyczepka z DMC powyzej MW holownika i to pewnie grubo bo ile taki Tiguan wazy nie jest nielegalna ? Ubezpieczalnia moze odmowic wyplaty albo zazadac zwrotu ? Tylko sie pytam
Może i być nielegalna, ale taki przypadek nie znajduje się w zbiorze przypadków kiedy może nastąpić regres , tak samo jak brak przeglądu pojazdu nie jest przesłanką. Jakby jechał bez uprawnień - czyli zestaw przekraczałby np 3.5t to już tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.