Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem tu na forum pierwszy raz chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Czy jest tu ktoś kto ciągnie przyczepę niezgodnie ze współczynnikiem 1,33 ?

Jeśli tak to czy mieliście jakieś kłopoty przy kontrolach lub przy wypłatach odszkodowań OC lub AC.

Nie proszę o informacje teoretyczne,te znam,chodzi mi o praktyczne podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna przyczepy (holownik 2550 kg)i mam do wyboru 

1.jednoosiowa dmc 1900 kg  i ładowność około 350 kg tutaj współczynnik zachowany

2.dwuosiowa dmc 2000 kg ładowność 300 kg.  Tutaj niezachowany

i powiedz mi jak to ma się do bezpieczeństwa te 100 kg różnicy.Wprost przeciwnie chyba bezpieczniej będzie się jechało takim tandemem ,chyba ze jestem w błędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie

juz mowilem ze teorie znam.I zgodnie z aktualnymi przepisami współczynnik 1,33 obowiązuje pomimo wyższego wpisu w polu O1.

Interesuje mnie praktyczne podejście do tematu polskiej policji,ITD,ubezpieczalni.

prosze o wypowiedzi mających takie zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeździł ., WSZYSTKIE  przypadkowe kontrole które miałem czy to z lawetą czy z cepką zawsze policja sprawdzała  co jest na pisane w dowodzie , nigdy nie liczyli 1.33. 

mają rozpiskę kombinacji prawa jazdy do DMC zestawów kiedy wolno a kiedy nie na dane prawko , i to zasze sprawdzają szczegółowo . pare razy jechałem z przekroczonym 1,33 ale nie miałem wtedy kontroli.

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ampere napisał:

Więc wyjaśnij 

współczynnik odnosi się do rodzaju hamulca, przy najazdowym obowiązuje 1,33 niezależnie co masz wpisane w dr. no chyba że w dr masz mniejszą wartosć to wtedy ona obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.