Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja mam problem, bo zawsze leję za pisiont złotych:mlot:

Ale @Suzu4x4 ma rację - nie ma znaczenia, czy to Revolut, czy inna karta - zasada jest ta sama, tylko kwestia zejścia z waluty i tu wiadomo - najkorzystniej z Revolutem, ciut mniej z kartą multi-kulti, a najgorzej oczywiście ze zwykłą kartą złotówkową...

No i zasada przy tankowaniu za zadeklarowaną kwotę (przycisk 20, 50 EUR na ten przykład) - przynajmniej we Włoszech (a gdzie indziej pewnie też) potwierdzam - jak zadeklarujesz 50 EUR, a zmieści się tylko 20 EUR i odbije - jesteś 30 EUR w plecy... Nie da się też raczej uruchomić pistoletu po odbiciu (np. żeby wlać do kanisterka), ale tu pewności nie mam, czy wszędzie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zulos napisał:

No toś mi pojechał!!:zly::P

Weź mi nie przypominaj...:angry:

Ale to właśnie po zakupach w Obelinku wyposażyłem się w kartę multi-kulti (tzn. multiwalutową)

Zulos a co wymyśliłeś w Obelinku że sie wszyscy śmieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał:

Zulos a co wymyśliłeś w Obelinku że sie wszyscy śmieją?

No masz! Następny! nie wszyscy, tylko @Tomii!!:wrrr::P

Po prostu nie posłuchałem Chajzera i wyprałem w zwykłym proszku - czyli zrobiłem zakupy zwykłą kartą, a że kwota była konkretniejsza, to mnie konkretnie bank zerżnął, że poczułem się jak po kolonoskopii (której jeszcze póki co nie miałem, więc nie do końca wiem, o czym mówię, ale podejrzewam, że kolonoskopia może być przyjemniejsza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dam przykład - w styczniu płaciłem za camping w Cro - 1169,56 kun - pobrało mi 666,58zł. Daje to kurs 0,569 - takiego nie widziałem na kartach z mbank i ingbanku od 2012r. W latach ubiegłych niektóre operacje miałem po 0,65 a jak był lepszy kurs to 0,64.    Przy kursie 0,65 ten camping wyszedłby 760,214  - czyli 95,634zł drożej.  Ponad doba gratis lub ewentualnie misa mięs dla 2 osób i piwo :).

Ja wiem, że to głupie cyferki i wiele niektórym nie mówią. Sam broniłem się z rok przed revolutem, ale w końcu w grudniu poszedłem po rozum do głowy.

Zobaczcie jaka jest różnica na kwocie niespełna 700zł. przeliczcie sobie wczasy 12.000 Kun - revolut 6828,00zł, inny bank bez super kart itd ( i kantory w moim mieście ta sama cena) - 7800,00zł. Niech mnie ktoś uszczypnie.

Na euro oszczędności są mniejsze - dla jasności.

 

 

Image3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał:

ja dam przykład - w styczniu płaciłem za camping w Cro - 1169,56 kun - pobrało mi 666,58zł. Daje to kurs 0,569 - takiego nie widziałem na kartach z mbank i ingbanku od 2012r.

U mnie w tej chwili na multi-kulti kuny są w zakupie po 0,578, czyli wychodziłoby 9,42 zł w plecy w stosunku do Revoluta na tej transakcji. Oczywiście trzeba by porównać kurs z tej samem chwili, żeby było precyzyjnie.

Ale ziarnko, do ziarnka i będzie kokosza...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje wakacjami, dobrym sposobem może być przetestowanie R na zakupach np. na eBay.
Tak jeszcze spytam, opłaca się bardziej doładować złotówki czy np. Euro - ktoś tak próbował?


Ja jak odkładam np na większy wydatek typu narty czy wakacje ... to śledzę kursy i sobie odkładam na subkonto eurowe w revolucie. Dzięki temu jak w sezonie waluta podskoczy jakiś zapas mam.

Algorytm karty sam weźmie z subkonta, które wyjdzie taniej.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

tankowanie za wybraną kwotę (przyciski najczęściej 10, 20, 50 E) - wciskasz przycisk wybranej kwoty, ściąga Ci z karty tą kwotę i dystrybutor wyleje Ci paliwa dokładnie za tą kwotę. Jak wybierzesz dajmy na to za 20e to wleje za 20e i odetnie , jak Ci tyle do baku nie wejdzie to pistolet odbije wcześniej i jesteś niewykorzystaną kwotę w plecy.

we F działało to normalnie - deklaracja max kwoty tankowania a jak się niedolało to zwracało mimo wszystko , przynajmniej w okolicach lyonu gdzie często jeżdzę i tankuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris_66 napisał:

we F działało to normalnie - deklaracja max kwoty tankowania a jak się niedolało to zwracało mimo wszystko , przynajmniej w okolicach lyonu gdzie często jeżdzę i tankuję

Pamiętam, że na Neste działało to tak samo. Zjadało tylko banknoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kojus napisał:

A dystrybutory lpg też mają te automaty do płacenia? Trochę kiepska sprawa tankować co 200 km i za każdym razem mieć blokowane 100 €, żeby na zatankować do pełna ?

Tankujesz na normalnej stacji i po problemie. Czy w Iitalii są samoobsługowe stacje z LPG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankujesz na normalnej stacji i po problemie. Czy w Iitalii są samoobsługowe stacje z LPG? 


Samoobsługowe mogą być tańsze, za obsługę zapłacisz więcej ... jak we włoskiej knajpie napiwek doliczony jest do rachunku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.